Αγορές μέσω Internet

Όχι τίποτα άλλο να προλάβουμε να κάνουμε καμία παραγγελία βαρβάτη... Έχω μπόλικα στο καλάθι.....
Δεν θα κανεις σε μια παραγγελια κοστος μεγαλυτερο των 150-170
Θα τις σπασεις φιλε

Και εχε ενοια να κανεις σωστες επιλογες και με μετρο
Μην παρασυρεσε γιατι η φτηνια τρωει τον παρα
Πραγματα που εχεις αναγκη η που σιγουρα θα χρειαστεις
 
Δεν θα κανεις σε μια παραγγελια κοστος μεγαλυτερο των 150-170
Θα τις σπασεις φιλε

Και εχε ενοια να κανεις σωστες επιλογες και με μετρο
Μην παρασυρεσε γιατι η φτηνια τρωει τον παρα
Πραγματα που εχεις αναγκη η που σιγουρα θα χρειαστεις
Το ξέρω, εννοείται αυτό... Και που σίγουρα αξίζουν γιατί παίζουν και σαβούρες...
 
Γενικα τους ενοχλει που ο κοσμος μπορει να κανει αγορες σχετικα φτηνα τουλαχιστον για μικροπραγματα που χρυσοπληρωνει στις επωνυμες εταιρειες ενω τους στοιχιζουν το ιδιο και χανουν τα κρατη φορολογιες
Ολα τα αλλα ειναι κουραφεξαλα τους και δικαιολογιες πιστευω
Προχτες ειχε σκασει το σκανδαλο για τους αρμανι και πως σκατα τους λενε και τους εργατες 3των χωρων σε παναθλιες συνθηκες
η μεγαλύτερη βιομιχανία πο αποφερει τα περισότερα κερδοι παγγοσμιος ονομαζεται γυναικα....
 
Αν κανείς μια αναζήτησή "Temu Coupon" θα βρεις πολλα..
Δηλαδη;
Πως δουλευει αυτο;
Εχω φερει πραγματα , μικρα κυριως και αναλωσιμα για εργαλεια κλπαλλα για κουπονια δεν ξερω
Περιμενω ενα ζευγαρι αρβυλα καλοκαιρινα τωρα για τα εκαπιδευτικα και το ορτυκι
Στα 32 ευρω τα πηρα ενω εδω με πολυ πιο χαμηλη ποιοτητα θα τα βρεις 50-60
 
Δηλαδη;
Πως δουλευει αυτο;
Εχω φερει πραγματα , μικρα κυριως και αναλωσιμα για εργαλεια κλπαλλα για κουπονια δεν ξερω
Περιμενω ενα ζευγαρι αρβυλα καλοκαιρινα τωρα για τα εκαπιδευτικα και το ορτυκι
Στα 32 ευρω τα πηρα ενω εδω με πολυ πιο χαμηλη ποιοτητα θα τα βρεις 50-60
Στην πληρωμή βάζεις το κωδικό κουπονιού και μειώνεται η τιμή..
 
Γενικα τους ενοχλει που ο κοσμος μπορει να κανει αγορες σχετικα φτηνα τουλαχιστον για μικροπραγματα που χρυσοπληρωνει στις επωνυμες εταιρειες ενω τους στοιχιζουν το ιδιο και χανουν τα κρατη φορολογιες
Ολα τα αλλα ειναι κουραφεξαλα τους και δικαιολογιες πιστευω
Προχτες ειχε σκασει το σκανδαλο για τους αρμανι και πως σκατα τους λενε και τους εργατες 3των χωρων σε παναθλιες συνθηκες
Το σχετικά φθηνά είναι και η παγίδα ώστε να πεθάνουν οι εγχώριες μικρομεσαίες αγορές και να μείνουν οι ολιγαρχίες
Ενδεικτικά θα σου πω ότι για το 2024 τα ελληνικά κλικ αγορών στο temu φτανουν τα 10.000 ημερήσιος με μέσω ορο αγορών στο καλάθι τα 25€
250 χιλιάδες ευρώ καθημερινά δηλαδή φεύγουν εκτός ελλαδος χωρίς ανταπόδοση(οικονομικά)
Και τα temu και όλα αυτά τα σάιτ ,κάτι σαν τους αρμανι τα έχουν με τις ανάλογες συνθήκες
 
Το σχετικά φθηνά είναι και η παγίδα ώστε να πεθάνουν οι εγχώριες μικρομεσαίες αγορές και να μείνουν οι ολιγαρχίες
Ενδεικτικά θα σου πω ότι για το 2024 τα ελληνικά κλικ αγορών στο temu φτανουν τα 10.000 ημερήσιος με μέσω ορο αγορών στο καλάθι τα 25€
250 χιλιάδες ευρώ καθημερινά δηλαδή φεύγουν εκτός ελλαδος χωρίς ανταπόδοση(οικονομικά)
Και τα temu και όλα αυτά τα σάιτ ,κάτι σαν τους αρμανι τα έχουν με τις ανάλογες συνθήκες
Αφού όλα αυτά παράγονται έξω αν τα πάρεις σε ελληνικό μαγαζί πάλι έξω θα πάνε τα λεφτά, απλώς θα πληρώσεις και 24% ΦΠΑ και το κέρδος του καταστήματος .
 
Αφού όλα αυτά παράγονται έξω αν τα πάρεις σε ελληνικό μαγαζί πάλι έξω θα πάνε τα λεφτά, απλώς θα πληρώσεις και 24% ΦΠΑ και το κέρδος του καταστήματος .
Απλά Παναγιώτη αυτά που θα δώσει ο εισαγωγέας έχουν ανταπόδοση σε όλους τους τομείς της κοινωνίας-κράτους μας
Έχει να μοιράσει απ το κέρδος σε πάγια ,λειτουργικά και φορολογία(καλως η κακώς)
 
Το σχετικά φθηνά είναι και η παγίδα ώστε να πεθάνουν οι εγχώριες μικρομεσαίες αγορές και να μείνουν οι ολιγαρχίες
Ενδεικτικά θα σου πω ότι για το 2024 τα ελληνικά κλικ αγορών στο temu φτανουν τα 10.000 ημερήσιος με μέσω ορο αγορών στο καλάθι τα 25€
250 χιλιάδες ευρώ καθημερινά δηλαδή φεύγουν εκτός ελλαδος χωρίς ανταπόδοση(οικονομικά)
Και τα temu και όλα αυτά τα σάιτ ,κάτι σαν τους αρμανι τα έχουν με τις ανάλογες συνθήκες
Δεν σκοτωνω εγω τον τοπακα εμπορο
Τον σκοτωνει η πατριδα του , οι ολιγαρχες και καποιους εξ αυτων η απληστια τους

Και εξηγω
Με τον τροπο που ειναι αναγκασμενος να τιμολογησει δινει ακριβοτερα απο τεμου
Δεν εχει επιλογη πρεπει να ζησει ο ανθρωπος και σωστα κανει
Πως θα πληρωσει οσα εχει να πληρωσει οταν δεν ανεβασει τις τιμες του
Ποιος του επιβαλει ολα αυτα;
Το κρατος οι σκοπιμα επιβαλομενες νομοθεσιες και οι ολιγαρχες
Ειναι ομως και αρκετοι που το παρακανουν
Μαλιστα αυτοι ειναι συνηθως και ολοι οσοι κανουν εισαγωγες απο τις χονδρικες αγορες τεμου αλι κλπ και τα πουλανε εδω πολλαπλασια
Αρα αυτοι σκοτωνουν ολα οσα λες και οχι εγω
Κανε ενα πειραμα
Εγω το χω κανει
Ξερεις οτι τα κλικ κυριως γινονται απο την γυναικεια αγορα
Να παει η γυναικα σου σε ενα καταστημα να βρει ενα φορεμα μια μπλουζα κλπ να την βγαλει μια φωτο και να την γκουγκλαρει στο ιντερνετ
Θα δεις το ιδιο προιον και εννοω υο ιδιο και την διαφορα του

Στην πολη μας εχουμε ενα τόπικο καταστημα και πιο κατω στο μαλλ υπαρχει ενα αντιστοιχο αλλου εμπορου

Αυτο στο μαλλ πουλα το ιδιο προιον πανακριβα που πουλα και το τοπικο
Που το ιδιο ακριβως θα βρει και στο τεμου στο σειν κλπ

Το τοπικο το δινει πιο ακριβα απο το ιντερνετ αλλα οχι υπερβολικα
Και βγαζει κερδος και δουλευει κε την ποσοτητα
Ξερει να δουλεψει
Δεν θα το δεις ποτε αδειο το καταστημα των ανθρωπων και μακαρι να ειναη καλα
Ευγενικοι και ξερουν οτι μπορεις να το βρεις απο ιντερνετ πιο φτηνα αλλα τους προτιμας για να τους στηριξεις και γιατι θα παρεις αμεσα αυτο που θες χωρις αναμονη και χωρις να δωσεις ενα μεροκαματο οπως σε αυτο στο μαλλ

Ξερω θα μου πεις στο μαλλ εχει περισσοτερο ενοικιο
Και το τοπικο εχει ψηλο ενοικιο λογω πλησιοτητας σε μεγαλο παρκιγκ και υπεραστικο και αλλο εμπορικο κεντρο

Εχει επεισης περισσοτερους υπαλληλους και τετραγωνικα
Προτιμα ομως να αλλαζει στοκ μηναιια και να μην εχει ποτε αδειο μαγαζι και να κανει κερδος στην ποσοτητα
Και εκει ειναι το μυστικο

Απο την αλλη εγω σαν οικογενειαρχης με παιδια εχω αναγκες που πρεπει να καλυψω
Θα δω την επιβιωση μου και τιποτα αλλο
Τρια παιδια να παρουν απο ενα αθλητικο θα προτιμησω να δωσω στο αμαρκε 3χ25-30 πες 90
Δεν θα παω μα πληρωσω 3χ50
Η διαφορα των 60 πρεπεη να γινει φαγητο και οχι παπουτσι
Διοτι πρεπει και να φανε και να ντυθουν

Αρα οποιος με προσεχει θα τον προσεξω
Και αμα εχω επιλογη θα κρατησω οποιαν με συμφερει

Πρεπει να επιβιωσω

Ετσι παει φιλε μου

Κανενας δεν πρεπει να δουλευει τζαμπα
Και κανενας δεν πρεπει να νομιζει οτι μπορει σε μια μερα θα βγαλει την επενδυση του

και ολα εχουν να κανουν και με τον πελατη που απευθυνεσαι ως εμπορος
Αναλογα υο τι πουλας και το που το πουλας πρεπει να ειναι και οι τιμες σου
Αν ακομη και εκει υπερβαλλεις θα χαλασει το πραμα

Πχ Ακούω κατι καταγγελειες ωια Μυκονο για 300 ευρω μια μεριδα καλαμαρι
Οκ εχεις να κανεις με πλουσιους και λεφταδες;
Χρεωσει ρε αδερφε ακριβα οχι ομως μια μεριδα καλαμαρι 300
Θα τους πιασεις τον κωλο μια δυο τρεις
Μετα;
Μετα θα πιασεις αλλο πραμα….

Εγω αυτο ξερω
 
Back
Top