Αγριόχοιρος Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Κατι δεν μου αρεσει ρε Σακη
Σαν να ειναι υπερβολικα μεγαλο το καπρι για τα δεδομενα της Ελλαδας
Μπας και γελαει η φωτο;
Εκεινο το τερας αν ειναι αληθινο ειναι ανετα ενα 200-250 κιλα
Πειτε και σεις που ξερετε απο γουρουνι αγριο
Εχει ξαναβρεθει τοσο μεγαλος καπρος στην Ελλαδα;
περυσι αν θυμαμαι καλα μια παρεα εκανε ρεκορ μ ενα καπρι γυρω στα 290-300 κιλα. πρεπει να το ειχανε γραψει και τα κυνηγ. νεα. αλλα δεν ειμαι σιγουρος. υπαρχουν χρυσανθε
 
Κατι δεν μου αρεσει ρε Σακη
Σαν να ειναι υπερβολικα μεγαλο το καπρι για τα δεδομενα της Ελλαδας
Μπας και γελαει η φωτο;
Εκεινο το τερας αν ειναι αληθινο ειναι ανετα ενα 200-250 κιλα
Πειτε και σεις που ξερετε απο γουρουνι αγριο
Εχει ξαναβρεθει τοσο μεγαλος καπρος στην Ελλαδα;
Ουτε και μενα μου καθετε καλα.Οχι τοσο το μεγεθος γενικα αλλα το μπροστινο του ποδι χαμηλα στον πηχη ειναι χοντροτερο και απ το κεφαλι κατι εντελως αφυσικο.Μπορει σκιες και φωτισμος να φτιαξαν καποια οφθαλμαπατη και μοιαζει η φωτο "παραξενη"
 
Κατι δεν μου αρεσει ρε Σακη
Σαν να ειναι υπερβολικα μεγαλο το καπρι για τα δεδομενα της Ελλαδας
Μπας και γελαει η φωτο;
Εκεινο το τερας αν ειναι αληθινο ειναι ανετα ενα 200-250 κιλα
Πειτε και σεις που ξερετε απο γουρουνι αγριο
Εχει ξαναβρεθει τοσο μεγαλος καπρος στην Ελλαδα;
φιλαρακιμου ωντος δεν ειναι καν φωτομονταζ,,το ειχε εαν θημαμε καλα και το εθνως κυνηγι,,καπου στην βορεια ηπειρο,,και ο κυριος στην φωτο ειναι γνωστος καρδιολογος,,το καπρι το κυνηγουσανε απωτι θημαμε 2 3 σεζων και τους ειχε σκιση πωλα σκυλια,,αλα στο τελως επαισεεε,,,,,,,,και εμης φετως στα μερημας χτυπηθηκε ςνα παλιο καπρι στα 250 κιλα ,,ζωα τετεια μεγαλα ηπαρχουνε αλα δυσκωλα πευτουνε στο τουφεκι
 
Αν κάτσει και λίγο πιο πισω ο άλλος μπορεί να φανεί οτι ειναι και 500 κιλά ο καπρος.Ένα καλο ζώο ειναι γύρω στα 70 με 80 κιλά καθαρό κρέας τιποτα παραπάνω
φιλεμου μην εισαι απωλητως σε αυτο που λες,,ωντος υπαρχουνε ακωμη μεγαλα ζωα,εδω πανω σε εμας που συνορευβουμε με βουλγαρια εχη αρκαιτα ζωα μεγαλα και στο λεω σηγουρα που εχω φιλους γουρουναδες,,και τα κιλα που μου λες ειναι πωλη λιγα απο τα ωπεια χτηπιουντε εδω πανω σε εμας,,,εχουνε χτυπηθη στα τελευταια χρονια καθαρο κρεας 120, σχεδων ισωμιραζεται το συνολικο βαρως του ζωου δια 2,,εας απαντηση και καπιως εαν γνωριζη και κατι παραπανω, δεν θελω να το παιξω και γνωστηςςς.RESPECT.
 
φιλεμου μην εισαι απωλητως σε αυτο που λες,,ωντος υπαρχουνε ακωμη μεγαλα ζωα,εδω πανω σε εμας που συνορευβουμε με βουλγαρια εχη αρκαιτα ζωα μεγαλα και στο λεω σηγουρα που εχω φιλους γουρουναδες,,και τα κιλα που μου λες ειναι πωλη λιγα απο τα ωπεια χτηπιουντε εδω πανω σε εμας,,,εχουνε χτυπηθη στα τελευταια χρονια καθαρο κρεας 120, σχεδων ισωμιραζεται το συνολικο βαρως του ζωου δια 2,,εας απαντηση και καπιως εαν γνωριζη και κατι παραπανω, δεν θελω να το παιξω και γνωστηςςς.RESPECT.
Φίλε καλησπέρα επειδή και γω κυνηγάω στα σύνορα με Σκόπια και Αλβανία και τυχαίνει να ειμαι ο ίδιος γουρουνοκυνηγός τα κιλά αυτά είναι πολύ σπάνια.Δες πρώτα πως ειναι στην πραγματικότητα ενα ζώο που εχει 70εως 100 κιλά καθαρό κρέας και μετα μιλάμε.Δεν άκουσα απο κάποιον αυτα που σου λέω τα ζω ο ίδιος
 
Φίλε καλησπέρα επειδή και γω κυνηγάω στα σύνορα με Σκόπια και Αλβανία και τυχαίνει να ειμαι ο ίδιος γουρουνοκυνηγός τα κιλά αυτά είναι πολύ σπάνια.Δες πρώτα πως ειναι στην πραγματικότητα ενα ζώο που εχει 70εως 100 κιλά καθαρό κρέας και μετα μιλάμε.Δεν άκουσα απο κάποιον αυτα που σου λέω τα ζω ο ίδιος
γιασου φιλεεε ωντος τα κιλα που λες ειναι σπανιαααα αλα ωντος υπαρχουν και τετεια ζωα που χτυπιουντεεεεε.my man.
 
Και από ότι λενε οι πιο παλαιοι στην παρεα για να φτάσει ενα γουρούνι άγριο τα 60 κιλά καθαρό βάρος πρέπει να μείνει 8-10 χρονια στη φύση τωρα κατα ποσο ειναι δυνατόν να φτάσει εν άγουρου ο καθαρό βάρος 120 κιλά εμάς στα μέρη μας δεν γινεται τωρα αν ειναι υβρίδια μπορει να παίξουν και τέτοια κιλά
 
το καθαρο βαροσ του γουρουνιου με αυτο που βλεπουμε εχει αρκετα μεγαλη διαφορα.ποσο παχος εχει ποσο μεγαλη τριχα και πολυ βασηκο για ηλικια και κιλα ειναι τα δοντια του!
Πάντως στην περιοχή μας έχουν χτυπηθεί τεράστια ζώα. Έτσι δεν είναι Δημήτρη μια που είσαι κυνηγός αυτού του θηράματος;
 
Πάντως στην περιοχή μας έχουν χτυπηθεί τεράστια ζώα. Έτσι δεν είναι Δημήτρη μια που είσαι κυνηγός αυτού του θηράματος;
χρηστο σε μας εχουν χτυπηθει στη οροσηρα ροδοπη πολλα γουρουνια και διαφορων ρατσας αλλα εχει μια δεκαετια εχουν λιγοστεψει σε μεγαλο βαθμο!πολυ μεγαλη ζημια μασ εκανε η εγνατια!
 
ενας γουρουνας καπου στης ελλαδως τα βουνααααα,,αμαν καπρι ρε παιδιαααααα.very shoked. upload a gifcertificity.com απωτι εμαθα το πηρανε την δευτερη χρονια αλα τους ειχε σκιση 3 4 σκυλια
Πραγματι υπαρχουν τοσο μεγαλα ζωα..αυτο στην φωτο ή απου Ηπειρο ειναι ή στα Γρεβενα..κατι μου θυμιζει η φωτο..αν ειναι παντως αυτο απο Γρεβενα ξερω την παρεα..280 κιλα καθαρο ηταν και το βγαλανε απο το ρεμα με τρακτερ και συρματοσχοινο
Αυτοι οι μονιαδες υπαρχουν στα ελληνικα βουνα απλα επειδη ειναι παλια ζωα και εχουν κυνηγηθει πολυ δυσκολα θα βγουνε σε καρτερι..μονο πατηματα βρισκεις απο αυτα..και στα μερη μου εχει δυο τετοια ζωα πουτα βρισκουμε συχνα..ελπιζω καποια μερα να μπορεσουμε να τους βαλουμε χερι
 
Και ενα απο την παρεα μου θηρευμενο πριν 8 χρονια περιπου..150 κιλα καθαρο κρεας..θηρευμενο στο Κιλκις και εκτελεστης ενας πολυ καλος ανθρωπος που δυστυχως δεν ειναι μαζι μας ο μπαρμπα Σαββας.
 
Και ενα απο την παρεα μου θηρευμενο πριν 8 χρονια περιπου..150 κιλα καθαρο κρεας..θηρευμενο στο Κιλκις και εκτελεστης ενας πολυ καλος ανθρωπος που δυστυχως δεν ειναι μαζι μας ο μπαρμπα Σαββας.
ωντος φιλεμου υπαρχουνε μεγαλα ζωαααα ακωμη
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top