Αγριόχοιρος Αρχείο

Status
Not open for further replies.
δραμια 90%
Γιατί το λες αυτό;
Επειδή γνωρίζεις ότι οι περισσότεροι ρίχνουν με δράμια, υποθέτεις ότι και αυτός έριχνε με δράμια; Ή παρατηρείς κάτι εκεί που σκάει η τουφεκιά που σου μοιάζει με δράμια; Ρωτάω γιατί εμένα μου μοιάζει περισσότερο με μονόβολο το σκάσιμο της τουφεκιάς.
 
Γιατί το λες αυτό;
Επειδή γνωρίζεις ότι οι περισσότεροι ρίχνουν με δράμια, υποθέτεις ότι και αυτός έριχνε με δράμια; Ή παρατηρείς κάτι εκεί που σκάει η τουφεκιά που σου μοιάζει με δράμια; Ρωτάω γιατί εμένα μου μοιάζει περισσότερο με μονόβολο το σκάσιμο της τουφεκιάς.
εκεί που σκάει η τουφεκιά μου μοιάζει με δράμια περισσότερο ;)
 
Με μονόβολα έριχνε να υποθέσω;
Και με διασποράς να έριχνε αυτός, από την τρομάρα του ούτε σκάγι δεν θα πήγαινε πάνω στο γουρουνι. Πέντε φυσίγγια είχε μέσα. Το έχουμε ξανά πει. Το θήραμα το χτυπάει η ψυχραιμία όχι τα πολλά φυσίγγια.
 
Και με διασποράς να έριχνε αυτός, από την τρομάρα του ούτε σκάγι δεν θα πήγαινε πάνω στο γουρουνι. Πέντε φυσίγγια είχε μέσα. Το έχουμε ξανά πει. Το θήραμα το χτυπάει η ψυχραιμία όχι τα πολλά φυσίγγια.
Και η γνώση.Οταν αποτυχημένος λαγας με σκαρπινι βάζει δράμια, βλέπε βίντεο.
 
Τουλάχιστον δεν έκανε καρτέρι πάνω στην άσφαλτο, δεν πυροβολούσε σε μέρος που μπορεί να περάσει αυτοκίνητο, δεν έτρεχε να πυροβολήσει πιο κάτω.
Το ότι αστόχησε δεν είναι μεμπτό.
 
Μην φέρνουμε τα χειρότερα παραδείγματα στο κυνήγι του αγριόχοιρου για να λειανουμε το αποτέλεσμα.Εγω προσωπικά είδα ότι δεν ξέρει να διαβάσει το θήραμα.Η πρώτη βολή είναι αρκετά μακριά με ρίσκο να του αλλάξει πορεία σε ανοιχτό μέρος και ξεκινάει το κλαμπανι!5 μπαμ και ένα ουυυ άκουσα.Το δε σιμπι είναι τσίτα ανοιχτό του κουφαλογου και να ωρυεται κάποιος σαν βουκολική κυρά Κατίνα.Συγνωμη παίδες αλλά αυτό όλο μου θυμίζει την ταινία "Για μια χούφτα κρέας" Νο6.
 
Νομίζω ακουσα χράπα-χρούπα - ανάμεσα στην πρώτη και την δεύτερη βολή.
Δεν είναι χραπα χρουπα. Τόσες σφαίρες έριξε, άμα ήταν θα το άκουγες μετά από κάθε πυροβολισμό. Άσε κιόλας που δεν μου ακούστηκε ο ήχος για χραπα χρουπα. Πρέπει απλά να του έκανε κάποια εμπλοκή.
 
Εμπλοκή λέγεται.
Δεν είναι χραπα χρουπα. Τόσες σφαίρες έριξε, άμα ήταν θα το άκουγες μετά από κάθε πυροβολισμό. Άσε κιόλας που δεν μου ακούστηκε ο ήχος για χραπα χρουπα. Πρέπει απλά να του έκανε κάποια εμπλοκή.
Και νόμιζα ότι χρειαζόμουν μόνο γυαλιά!
 
Αυτά είναι hogs η feral pigs που λένε στο αμερικα. Ουσιαστικά είναι οικόσιτα γρουνια που έχουν ξεφύγει και έχουν αγριεψει. Έχουν γίνει τόσο πολλά που δεν αφήνουν λιθάρι πάνω στο άλλο και τα βαράνε ανελεητα με όπλα , με τόξα , με αεροβολα , με δόρατα, με ελικόπτερα και με νυχτερινή όραση όπως στο βίντεο!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top