Αγριόχοιρος Αρχείο

Status
Not open for further replies.

Κάποιος να μου εξηγήσει τι γίνεται σε αυτό το βίντεο. Γιατί κάτι περίεργο μου φαίνεται....
Τραγικα πραγματα....αν αφηνε τα θηραματα να στρωσουν θα του ερχοτανε αγκαλια και στον ανηφορο.....μετα χαλασε το καρτερι του διπλανου και ετρεχε δεξια και αριστερα....
Ο Θεος εβαλε το χερι του και για το διερχομενο οχημα και δεν βγηκε 2 δευτερα νωριτερα απο την στροφη!
 
το βλεπωωω και το ξαναβλεπωωω το βινταιω του φιλου γιαννηη και βλεπω τα πωλλαααα λαθη που εχη κανη το παλικαρη στο καρτεριτουυυ,,,1 τα ζωα βγαινουνε με πορεια στο πρωτοτου καρτερι,αστα ρε αδελφε να τα τουφεκιση αυτος και μην τα σκορπας τα ζωα εσηηη,,2ων φωναζη και τρεχη πανωσου πανωσουυυ λες και ο αλος δεν τα ειδε, που πιστευω τα ειδε διωτι ειναι κονταααα μια τουφεκια πρωλαβε και εκανε ,3ων σπαη ενα γουρουνι που φεναιτε ειναι το μεγαλο και τον μακακα τον αδιαζη επειδη παρατησε το καρτεριτου,το κανη ενα τουφεκι διχνη οτι το πηρε καπιω δραμι μπαινη στο δασοςςς τραβαη και αλη μια και κοβη το πευκωωωω,,το απωτελεσμα δεν μας εβαλε να δουμεεεεεεε και μετα θα λεη στην παρεατου ΓΚΑΝΕΜΙΑΑΑΑ,και οχι τι λαθη εκανεεεεεε.hair.
fgr2
 
Το παράγγειλα ήδη! Μια ερώτηση ή σύσφιξη lf είναι σαν να λέμε 1και μισό *και. Θα μπορέσω να ρίξω ίσως και κάποιο μόλυβδινο μονοβολο;
0.76 ειναι η συσφιξη του, το full ειναι 0.88 και το xfull 1.01 το οποιο και εχω.
Το εχω βεβαια για γενικο κυνηγι και κατα 90% για φασα, εχω δοκιμασει ομως αρκετα 8βολα 9βολα και μερικα 12βολα win, ακομα και αρκετα μονοβολα που τα εριξε χωρις προβλημα.
Μονοβολα μονο τα palla εχω δοκιμασει και μερικα monolite, αλλα με δικη μου ευθυνη γιατι νομιζω δεν ειναι και οτι καλυτερο το τσοκ φρενου για μονοβολα.
 
πρωτον φιλεμου γιαννη,βλεπη τα γουρουνια που περνανε το ποταμι και πανε για το καρτερι πιω κατο απο αυτον και τον κανη χαλαστρα τον ανθρωπο,,,μετα τραβαη βιαστηκες τουφεκιες στον γαμο του καραγκιωζηηηη,,μετα ενα σημαντικο αφυνη το καρτεριτουυυυ μεγα λαθος διωτι απωτι φεναιτε μετα την ωρα που τρεχη γυρναη και τουφεκαη ενα γουρουνι που αμα καθωντανε στο καρτεριτου μπωρη να εβγαινε πανωτουυ,και ερχαιτεεε στο τελοςςς και ο τυχαιρως περαστικος με το αυτοκινητοτουυυ.pray to God.
Τελείως άπειρος, που βλέπει τα γουρούνια και τρελαίνεται. Αρχίζει και τρέχει από δω και από εκεί μην ξέροντας που να πρωτοτουφεκίσει. Στο τέλος κάνει μια τρύπα στο νερό. Για τις βολές στο δρόμο, δεν το συζητάω, είναι να μην σου κάτσει κάτι τέτοιο μόνο, τίποτα άλλο.
 
Τραγικα πραγματα....αν αφηνε τα θηραματα να στρωσουν θα του ερχοτανε αγκαλια και στον ανηφορο.....μετα χαλασε το καρτερι του διπλανου και ετρεχε δεξια και αριστερα....
Ο Θεος εβαλε το χερι του και για το διερχομενο οχημα και δεν βγηκε 2 δευτερα νωριτερα απο την στροφη!
Τα σχόλια στο βίντεο είναι απενεργοποιημένα. Μάλλον τον εκραζαν, και τα απενεργοποίησε.
 
Τα σχόλια στο βίντεο είναι απενεργοποιημένα. Μάλλον τον εκραζαν, και τα απενεργοποίησε.
Αφου δεν υπηρξε και κανα θυμα...το λυπηρο ειναι οτι βαζουν τα βιντεο και συνεχιζουν να τα δημοσιοποιουν...δεν καταλαβε τα λαθη του...και ασε τα κυνηγετικα λαθη....τα λαθη ασφαλειας ειναι ολεθρια....δεν εχουν γυρισμο
 
Τραγικός ο τύπος στο βίντεο.
Όταν το γουρούνι πλησιάζει και έχει χαράξει αζιμούθιο απλά περιμένεις.
Τώρα γιατί έτρεξε στο διπλανό καρτέρι φωνάζοντας "πάνω σου" μόνο αυτός ξέρει.
Μάλλον θα του έμεινε κουσούρι από τα άλλα κυνήγια ...
 
Χωρίς να θέλω να πω κάτι διότι δεν ξέρω καλά αυτό το κυνήγι, σε εμάς τις λίγες φορές που έχω πάει η απόσταση του ενός καρτεριού από το άλλο είναι πολύ πιο μακρινή, δεν βλέπουμε ο ένας τον άλλο. Εδώ είναι δίπλα. Αυτό μου κάνει εντύπωση. Έτσι είναι συνήθως;

Και φυσικά το κλασσικό απαράδεκτο καρτέρι πάνω στο δρόμο!
 
Τα σχόλια στο βίντεο είναι απενεργοποιημένα. Μάλλον τον εκραζαν, και τα απενεργοποίησε.
οταν φιλεμου γιαννη κατεβαζη ο καθενασμας ενα βινταιω πρωτα το καλοβλεπηηηη και λεη τι θα παρουσιασω τωραααα;;; μια επιτυχημενη βοληηηη ηηη μια αποτυχιααα,,συνηθως της αποτυχιες της κραταμε για μαςςςς,,τουλαχιστων να καταλαβη το λαθοστου και που χαλασε και την ολη προσπαθεια της ομαδαστουυυυ και οχι μωνον και τα σκυλια που τα ειχανε τα γουρουνια απωτι ακουω στο βινταιω στον κωλο σχεδων τον γουρουνιωννν,,ΥΓ εδω παντως μεσα δεν ειμαστε δικαστες και δεν βγαζουμε απωφασηςςςς, απλα λεμε καπια πραγματα για το καλο ολωνμαςςςς ΥΓ και εγω καπωτεεε κυνηγησα γουρουνια και μετα απω πωλα περιεργα πραγματα που ειδανε τα ματιαμου τους ερηξα μαυρη πετρααααααα;) , πρωτα εγω και μετα το κυνηγιιιιι,,για να ξεσκασουμε παμε και οχι για να σκασουμεεεεε ;)
 
Χωρίς να θέλω να πω κάτι διότι δεν ξέρω καλά αυτό το κυνήγι, σε εμάς τις λίγες φορές που έχω πάει η απόσταση του ενός καρτεριού από το άλλο είναι πολύ πιο μακρινή, δεν βλέπουμε ο ένας τον άλλο. Εδώ είναι δίπλα. Αυτό μου κάνει εντύπωση. Έτσι είναι συνήθως;
Διίστανται οι απόψεις.

Άλλοι λένε ότι καλύτερα να βλέπεις το άλλο καρτέρι και άλλοι όχι.
Εγώ δεν θέλω να βλέπω, ούτε να με βλέπει κανένας.
Έχει τύχει όμως να είμαστε πολύ κοντά.
Δεν το κρύβω ότι αισθάνομαι άβολα.

Μάλλον έχω δει πολλά.

Όσοι κυνηγάνε παγάνα χρειάζεται πολύ μεγαλύτερη προσοχή.
 
να σου κανη ο φιλοσμας kostas bak γεμισιααα για γουρουνιιι,,να το ριχνης και στης ψιλομενες κοπαδιαστες ΚΑΡΓΙΟΛΕςςςςς ;)
.yel. .yel.
Δεν παω για γουρουνια φιλε, αλλα και να πηγαινα δεν θα ειχα προβλημα με τα εμπορικα φυσιγγια οπως δεν εχω και με τα υπολοιπα θηραματα ;)
 
Nsi 8p μου αρεσαν παρα πολυ, 41 μετρα η δοκιμη
View attachment 43700
Τα συγκεκριμένα nsi 8p όπως και τα 10p είναι 000BK (9.1mm).

Πως σου φαίνονται γενικά τα συγκεκριμένα (και τα 10βολα εάν έχεις δοκιμάσει). Από διάτρηση, συγκέντρωση, ανάκρουση κτλπ.

Είχα δει πριν κάποια χρόνια που κάποιοι εδώ μέσα μιλάγανε για προβλήματα στα συγκεκριμένα. Για την ακρίβεια, ότι δεν ήταν καλά κλεισμένα μπροστά και έφευγε το buffer. Τα έχουν διορθώσει τώρα?

Επίσης τι χρώμα είναι το φυσιγγι? Είναι έτσι όπως στο βίντεο, ή το έχουν αλλάξει?

 
Τα συγκεκριμένα nsi 8p όπως και τα 10p είναι 000BK (9.1mm).

Πως σου φαίνονται γενικά τα συγκεκριμένα (και τα 10βολα εάν έχεις δοκιμάσει). Από διάτρηση, συγκέντρωση, ανάκρουση κτλπ.

Είχα δει πριν κάποια χρόνια που κάποιοι εδώ μέσα μιλάγανε για προβλήματα στα συγκεκριμένα. Για την ακρίβεια, ότι δεν ήταν καλά κλεισμένα μπροστά και έφευγε το buffer. Τα έχουν διορθώσει τώρα?

Επίσης τι χρώμα είναι το φυσιγγι? Είναι έτσι όπως στο βίντεο, ή το έχουν αλλάξει?

Ασπρα ηταν με κοκκινα γραμματα τα 8βολα, Γιαννη δεν τα εχω δοκιμασει σε γουρουνι ποτε μου, αλλα σε λαμαρινα ανοξειδωτη στα 41 μετρα εβγαζαν πολυ δυναμη
 
Τα gorilla shoots τα γνωρίζει κανείς? Βλέπω ότι τα buckshot τους είναι υπερβολικά ακριβά, ειδικά για ελληνικά. Εντάξει, τα αμερικανικά Winchester, Remington, Federal, λογικό είναι να είναι και πιο ακριβά.

Αλλά τα ελληνικά gorilla shoots γιατί τόσο ακριβά? Έχουν από 15.5€ εώς 17€ το πακέτο με 5τμχ. Δηλαδή 3.10-3.40 το φυσιγγι. Μέσα στο σάιτ τους λένε ότι χρησιμοποιούν τα καλύτερα υλικά στον κόσμο, μιλάνε ακόμα και για το καλύτερο φυσιγγι στον κόσμο. Λένε ότι δίνει την καλύτερη συγκέντρωση σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Και ανεβάζουν φωτό με δοκιμές τους σε φουλ τσοκ στα 36 μέτρα, και δεν φαίνεται να δίνει τίποτα το ιδιαίτερο σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

Υπερβολικές τιμές, υπερβολικές υποσχέσεις, αλλά από ουσία τι? Τόσο καλά είναι και είναι πανάκριβα?gorilla-buckshot-target-lock-gx-premium-magnum-10bolo.jpg
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top