Αγριόχοιρος Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Τι ωραία που είναι στην Ευρώπη. Παίρνεις ένα Manlicher 30/06, φοράς μια διόπτρα και κυνηγάς μεγάλα θηράματα σαν άνθρωπος.
Με ασφάλεια, με ακρίβεια, καθαρά και έξυπνα.
Κατάλειπα του εμφυλίου στα οποία ακόμα ο νομοθέτης είναι κολλημένος, λες και θα βγουμε στο βουνό μ' αυτά γι' αντάρτικο. .sarcastic.
Για να πάρεις ραβδωτό όμως περνάς από τον κώλο της μαϊμούς.Μαθηματα θεωρητικά, χειρισμού,ανανεώσεις βάση πρακτικών εξετάσεων.Εδω πάνε στο καρτέρι με σαγιονάρες και σορτσάκια ακόμα.Αμαν κάναμε να καταλάβουν μερικοί ότι το γουρούνι δεν βλέπει το blazer.
 
Απαραίτητο είναι κάποιος να περνάει κάποια μαθήματα για την θήρα γενικότερα, έπειτα εξοικείωση με εκπαιδευτικά όπλα και τα κυνήγια τους και εν τέλη να δώσει πρακτικές εξετάσεις. Θα βελτίωνε εξαιρετικά το επίπεδο και θα έλυνε πολλά προβλήματα.
Προφανώς ποτέ δεν υπήρξε πρωτοβουλία της πολιτείας. Θα ήταν θετική εξέλιξη. Σ' ότι αφορά ανανεώσεις, πέραν από ψυχίατρο/ παθολόγο, θα έλεγα κάποιες σύντομες πρακτικές εξετάσεις θα ήταν καλές.
Δυστυχώς εδώ το περάσαμε πανελλαδικές εξετάσεις με διαγώνισμα.
 
Mιλάμε για τον γνωστό και κολλητό μας Χάρη; Τον φίλο μας με το δρεπάνι;
Προσωπικά τα χω καλά μαζί του. Λέω ότι θα με συνοδέψει στον παράδεισο.
Απ' την άλλη ποιος κάθεται όλη μέρα με τα λιβάνια και τα θυμιατά, αντί ρετσίνες και μπουζούκια.
χεχε
 
Ελπίζω να μην βγούνε οι γουρουνάδες την πρώτη Κυριακή....είναι γνωστό ότι οι ζώνες θα είναι γεμάτες κόσμο...παραδοσιακά άλλωστε όλοι τρυγόνια και Ορτυύκια κυνηγάνε στην έναρξη...
Να σε σίγουρος ότι θα βγουνε
Παω χθες να παρω κάτι φυσίγγια απο εδώ
Άκου σκηνικό μπαίνει ένας τύπος σορτσάκι παντόφλα και πάνω τίποτα αλαφιασμένος
Με πιάνουν κάτι γέλια
Και αρχίζει φέρε μι τα δράμια τα καλά
Ε του δίνει κάτι win
Όχι αυτά Ρα τ αλλά τα ρεμιγκτον τφεκσα ένα κι του τρυπσα πέρα πέρα ερχόταν κατά παν κι του ρίχνω δυο απτου κεφάλι πίσω στραχη βγήκαν τα δράμια
Α του λέω είναι Τόσο καλά αυτά ;
Φωτιά σι λέω φτυλ
 
Ελπίζω να μην βγούνε οι γουρουνάδες την πρώτη Κυριακή....είναι γνωστό ότι οι ζώνες θα είναι γεμάτες κόσμο...παραδοσιακά άλλωστε όλοι τρυγόνια και Ορτυύκια κυνηγάνε στην έναρξη...
Ολοι θα βγουν και θα πλακωθουν και μεταξυ τους οι ομαδες. Ο χωρος στις ζωνες ειναι πολυ περιορισμενος....
 
Κανένας σοβαρός δεν πάει για γουρούνια με 40 βαθμούς.
Μακεδονία μπορεί, δεν ξέρω.
Σε εμάς οι συνθήκες είναι απαγορευτικές.
Άντε και το χτύπησες, πως το κουβαλάς και πόσο γρήγορα ;
Φίδια ;
Τα σκυλιά θα τα παίξουν σε χρόνο dt.

Τα έχουμε πει πολλές φορές.
 
Κανένας σοβαρός δεν πάει για γουρούνια με 40 βαθμούς.
Μακεδονία μπορεί, δεν ξέρω.
Σε εμάς οι συνθήκες είναι απαγορευτικές.
Άντε και το χτύπησες, πως το κουβαλάς και πόσο γρήγορα ;
Φίδια ;
Τα σκυλιά θα τα παίξουν σε χρόνο dt.

Τα έχουμε πει πολλές φορές.
Μην ξεχνάμε όμως και την ''κρεατοσυλλογή'': πολλοί θα βγουν με την προοπτική να αποκομίσουν ΜΠΟΛΙΚΑ κιλά κρέας γουρουνίσιο....think.
 
Μην ξεχνάμε όμως και την ''κρεατοσυλλογή'': πολλοί θα βγουν με την προοπτική να αποκομίσουν ΜΠΟΛΙΚΑ κιλά ...
Έχω τη γνώμη ότι τα περισσότερα δυστυχήματα έχουν γίνει λόγω της πίεσης "να βαρεσουμε όσα πιο πολλά μπορούμε"...
Και αυτη η "αρρώστια" θα συνεχίσει να υπάρχει...
 
Μην ξεχνάμε όμως και την ''κρεατοσυλλογή'': πολλοί θα βγουν με την προοπτική να αποκομίσουν ΜΠΟΛΙΚΑ κιλά κρέας γουρουνίσιο....think.
Στις παρέες που γνωρίζω αυτό δεν ισχύει.
Προφανώς ισχύει σε άλλες.

Θέλω να πω, δεν είναι όλοι ίδιοι.
 
Κανένας σοβαρός δεν πάει για γουρούνια με 40 βαθμούς.
Μακεδονία μπορεί, δεν ξέρω.
Σε εμάς οι συνθήκες είναι απαγορευτικές.
Άντε και το χτύπησες, πως το κουβαλάς και πόσο γρήγορα ;
Φίδια ;
Τα σκυλιά θα τα παίξουν σε χρόνο dt.

Τα έχουμε πει πολλές φορές.
Και ποσοι είναι σοβαροί; Στα συνεργεία δίωξης που γίνονται τωρα δεν πάνε πολλοι; Αυτοι δεν είναι σοβαροί δηλαδή;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top