Αγριόχοιρος Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Παιδες,εχω κατι μονοβολα και 9βολα του Κυργια...
Με τι τσοκ ριχνονται το καθενα?
Ισχυει οτι τα μονοβολα θελουν μονο κυλινδρο?
Μην εχουμε τιποτα ζημιες και ατυχηματα...
Από όσο γνωρίζω, μονοβολα από 3* και πανω
 
Παιδες,εχω κατι μονοβολα και 9βολα του Κυργια...
Με τι τσοκ ριχνονται το καθενα?
Ισχυει οτι τα μονοβολα θελουν μονο κυλινδρο?
Μην εχουμε τιποτα ζημιες και ατυχηματα...
Τα ίδια έχω κι εγώ.
Το μονόβολο είναι σκληρό μολύβδινο και νομίζω πώς μπορεί να ριχθεί από κάθε βαθμό σύσφιξης (έως το full) - από ακρίβεια δεν ξέρω τι θα κάνει. Προσωπικά τα ρίχνω με μισό ή 1/4 τσόκ (*** και ****).
Τα εννιάβολα θέλουν δοκιμή στο χαρτί να δείς πόσο ανοίγουν σε δεδομένη απόσταση.
Προσωπικά τα ρίχνω με το ίδιο τσόκ με τα μονόβολα (δεν κάθομαι να τα αλλάξω)

Έχει βγάλει και δύο νέους τύπους δραμιών magnum με 10 ψήφους και συγκεντρωτήρα κι ένα άλλο με 12 χωρίς αυτόν.
Δεν ξέρω τι μέγεθος είναι τα δράμια.
Θα τα πάρω και τα δυο να τα δοκιμάσω φέτος
 
Παιδες,εχω κατι μονοβολα και 9βολα του Κυργια...
Με τι τσοκ ριχνονται το καθενα?
Ισχυει οτι τα μονοβολα θελουν μονο κυλινδρο?
Μην εχουμε τιποτα ζημιες και ατυχηματα...
Μιας και ειναι με μονοβολο γκαλαντι που ειναι απο σχετικα μαλακο μολυβι χωρις να παιρνω και ορκο ακομη και με φουλ τσοκ δεν νομιζω να υπαρχει θεμα ασφαλειας. Η ευθυβολια ειναι αλλο πραγμα φυσικα, ας μιλησουν και οι πιο εμπειροι, παντως με 3αστρα εχω κανει ο ιδιος βολες με αυτο το μονοβολο χωρις κανενα θεμα φυσικα
 
Παιδες,εχω κατι μονοβολα και 9βολα του Κυργια...
Με τι τσοκ ριχνονται το καθενα?
Ισχυει οτι τα μονοβολα θελουν μονο κυλινδρο?
Μην εχουμε τιποτα ζημιες και ατυχηματα...
Τα περισσότερα μονοβολα και ειδικά αυτά που έχουν μολύβδινα στέλεχος,όπως foster breneke gualandi κλπ, ρίχνονται με όλα τα τσοκ ακόμη και με full αλλά θα έχεις καλύτερα αποτελέσματα με κύλινδρο η 4* δηλαδή βελτιωμένο κύλινδρο.........
Πάντως σε κάθε περίπτωση μέχρι το Ντέμι η 3* είσαι ασφαλής........
 
Πως γίνεται εμείς οι κυνηγοί να δεχόμαστε την έναρξη του κυνηγιού αγριογουρουνου Αύγουστο μήνα ,άσχετα με το όποιο πρόσχημα προβάλλεται ; Το ότι προκαλούν ζημιές είναι λόγος για να παραμεριζουμε τις αρχές του κυνηγιού, όπως μία βασική αρχή που λέει πως δεν κυνηγάς ζώα που κυοφορουν ; Υποτίθεται ότι τα επιχειρήματα μας απέναντι στην υπόλοιπη κοινωνία είναι ο σεβασμός μας για την φύση , πως η δραστηριότητα μας δεν είναι βαρβαρη και έχουμε ευαισθησίες. Χρόνια τώρα για πολλά μεταναστευτικα είδη, διατηρησαμε το δικαίωμα να τα κυνηγάμε έως τέλος Φεβρουαρίου διότι τους πεισαμε πως δεν ξεκινάει τότε η αναπαραγωγικη περίοδος την οποία πρώτοι εμείς σεβόμαστε. Όπως με την πρώτη φορά αριστερά, χάθηκε το ηθικό πλεονέκτημα της αριστεράς, έτσι και με τέτοιες συνθηκολογησεις , θα είμαστε πλέον στην συνείδηση του κόσμου εξολοθρευτες και λιγουρια, τίποτε περισσότερο, ενώ έχουμε μία χρυσή ευκαιρία να δείξουμε πως βάζουμε πάνω από όλα τις αξίες μας ενώ το ίδιο το κράτος χαλαρώνει την ηθική του.
 
Πως γίνεται εμείς οι κυνηγοί να δεχόμαστε την έναρξη του κυνηγιού αγριογουρουνου Αύγουστο μήνα ,άσχετα με το όποιο πρόσχημα προβάλλεται ; Το ότι προκαλούν ζημιές είναι λόγος για να παραμεριζουμε τις αρχές του κυνηγιού, όπως μία βασική αρχή που λέει πως δεν κυνηγάς ζώα που κυοφορουν ; Υποτίθεται ότι τα επιχειρήματα μας απέναντι στην υπόλοιπη κοινωνία είναι ο σεβασμός μας για την φύση , πως η δραστηριότητα μας δεν είναι βαρβαρη και έχουμε ευαισθησίες. Χρόνια τώρα για πολλά μεταναστευτικα είδη, διατηρησαμε το δικαίωμα να τα κυνηγάμε έως τέλος Φεβρουαρίου διότι τους πεισαμε πως δεν ξεκινάει τότε η αναπαραγωγικη περίοδος την οποία πρώτοι εμείς σεβόμαστε. Όπως με την πρώτη φορά αριστερά, χάθηκε το ηθικό πλεονέκτημα της αριστεράς, έτσι και με τέτοιες συνθηκολογησεις , θα είμαστε πλέον στην συνείδηση του κόσμου εξολοθρευτες και λιγουρια, τίποτε περισσότερο, ενώ έχουμε μία χρυσή ευκαιρία να δείξουμε πως βάζουμε πάνω από όλα τις αξίες μας ενώ το ίδιο το κράτος χαλαρώνει την ηθική του.
Μπράβο ρε Λευτέρη.
Αλλα μην αναρωτιέσαι πώς γίνεται να ξεκινάνε το κυνήγι τους Αύγουστο, εδω φτάσανε κάποιοι που δεν ειχαν και καμια σχέση με το κυνήγι αυτό να το κυνηγανε πριν καν αρχίσει το κυνήγι.
 
Πως γίνεται εμείς οι κυνηγοί να δεχόμαστε την έναρξη του κυνηγιού αγριογουρουνου Αύγουστο μήνα ,άσχετα με το όποιο πρόσχημα προβάλλεται ; Το ότι προκαλούν ζημιές είναι λόγος για να παραμεριζουμε τις αρχές του κυνηγιού, όπως μία βασική αρχή που λέει πως δεν κυνηγάς ζώα που κυοφορουν ; Υποτίθεται ότι τα επιχειρήματα μας απέναντι στην υπόλοιπη κοινωνία είναι ο σεβασμός μας για την φύση , πως η δραστηριότητα μας δεν είναι βαρβαρη και έχουμε ευαισθησίες. Χρόνια τώρα για πολλά μεταναστευτικα είδη, διατηρησαμε το δικαίωμα να τα κυνηγάμε έως τέλος Φεβρουαρίου διότι τους πεισαμε πως δεν ξεκινάει τότε η αναπαραγωγικη περίοδος την οποία πρώτοι εμείς σεβόμαστε. Όπως με την πρώτη φορά αριστερά, χάθηκε το ηθικό πλεονέκτημα της αριστεράς, έτσι και με τέτοιες συνθηκολογησεις , θα είμαστε πλέον στην συνείδηση του κόσμου εξολοθρευτες και λιγουρια, τίποτε περισσότερο, ενώ έχουμε μία χρυσή ευκαιρία να δείξουμε πως βάζουμε πάνω από όλα τις αξίες μας ενώ το ίδιο το κράτος χαλαρώνει την ηθική του.
χιλια μπράβο Λευτέρη το μονο που θα πετύχουμε με τετοιες τακτικές στα ματια του κοσμου ειναι ..οτι κυνηγιεται μειονεται.
 
Mιλάμε για τον γνωστό και κολλητό μας Χάρη; Τον φίλο μας με το δρεπάνι;
Προσωπικά τα χω καλά μαζί του. Λέω ότι θα με συνοδέψει στον παράδεισο.
Απ' την άλλη ποιος κάθεται όλη μέρα με τα λιβάνια και τα θυμιατά, αντί ρετσίνες και μπουζούκια.
χεχε
Για τους 2-3 που έβλεπαν το ελληνικό southpark ...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top