Αγριόχοιρος Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Αλλο 1440 fps ομως
Για να τα ξεκαθαρίσουμε λίγο στην αρχή βγαίναν supreme μαύρα 12 βολα μετά τα κάνανε doublex 12 βολα μαύρα 1450fps και τώρα βγάλανε και με 1225 fps 10 Βόλο κόκκινο ( σύμφωνο ότι είναι διαφορετικό αυτό αλλά λέγεται doublex)
 
Το θέμα είναι ότι ήταν supreme το κατάργησαν και βγάλανε το doublex .....για τα μαύρα μιλάω τα 12 βολα μάγκνουμ.......
Παιδια σε σχετικο email πογ ειχα στειλει πριν καμια 3ετια ή 4ετια δεν θυμαμαι καλα...μου ειχαν απαντησει οτι αλλαξε μονο η ονομασια ενω προκειται για τα ιδια φυσιγγια....τωρα αν εχει αλλαξει ή οχι δεν το εχω καταλαβει! (Αν βρω το mail θα το αναρτησω)
 
Παιδια σε σχετικο email πογ ειχα στειλει πριν καμια 3ετια ή 4ετια δεν θυμαμαι καλα...μου ειχαν απαντησει οτι αλλαξε μονο η ονομασια ενω προκειται για τα ιδια φυσιγγια....τωρα αν εχει αλλαξει ή οχι δεν το εχω καταλαβει! (Αν βρω το mail θα το αναρτησω)
Αυτό λέω ότι άλλαξε μόνο η ονομασία αλλά κάποιοι είδαμε και διάφορα στην τουφέκια...
 
Αυτο δεν το εχω καταλαβει γιατι απο supreme ζητημα να ειχα ριξει 4 κουτια...
Τα supreme βγάζανε καλύτερα κέντρα και πήγαιναν και τα 12 μέσα σε δικές μας δοκιμές ενώ στα doublex τα 3 πάντα φεύγαμε ψηλά στα 35 μέτρα
 
Αυτό λέω ότι άλλαξε μόνο η ονομασία αλλά κάποιοι είδαμε και διάφορα στην τουφέκια...
Φιλε αυτη ειναι η απαντηση απο την Winchester σε σχετικο mail για την αλλαγη απο Supreme σε Double x
 

Attachments

  • IMG_8057.PNG
    IMG_8057.PNG
    90,8 KB · Προβολές: 23
Δηλαδή λέει μόνο το πακέτο άλλαξε αυτό κατάλαβα πριν 4-5 χρόνια
Ναι! Θα μου πεις οτι αν αλλαζε και κατι στην συνταγη σιγα μην μας το ελεγε....! Παντως τα 10βολα και τα 12βολα της τα θεωρω κορυφαια και ποιοτικα φυσιγγια!!
 
Ναι! Θα μου πεις οτι αν αλλαζε και κατι στην συνταγη σιγα μην μας το ελεγε....! Παντως τα 10βολα και τα 12βολα της τα θεωρω κορυφαια και ποιοτικα φυσιγγια!!
Έτσι είναι γιατί να το πει τέλος πάντων επειδή βγήκαμε εκτός!!! topic. topic. topic.
 
Φιλε Γιάννη αφού είσαι απο Αρτα πήγαινε στον Καψαλη στον οπλουργο φτιάχνει πολυ καλα τσοκ εφτιαξε και του αδερφού μου για την special lusso παει φωτια και ενα δικό μου που έφτιαξε παλυ φωτιά και πολυ διατρηση
Έχουν αρκετή διαφορά με τα μαμισια η τσάμπα θα πληρώσω νέο τσοκ;; αν είναι για ελάχιστη διαφορά να μην φτιάξω καθόλου
 
Τα φεντεραλ και τα nsi
Αν θελεις δοκιμασε 10βολα Remington με το full ή Winchester 10βολο & 12βολο ή super kill 6+1!! Και εμενα η montefeltro τα nsi και τα Federal τα ανοιγει σε σχεση με τα αλλα! Απο απλα δραμια και τα 9βολα τα lambro τα παει σφιχτα μεχρι τα 40μ.
 
Αν θελεις δοκιμασε 10βολα Remington με το full ή Winchester 10βολο & 12βολο ή super kill 6+1!! Και εμενα η montefeltro τα nsi και τα Federal τα ανοιγει σε σχεση με τα αλλα! Απο απλα δραμια και τα 9βολα τα lambro τα παει σφιχτα μεχρι τα 40μ.
Θα κάνω κι άλλες δοκιμές και ίσως πάρω ένα after market τσοκ ειδικό για δραμια
 
Θα κάνω κι άλλες δοκιμές και ίσως πάρω ένα after market τσοκ ειδικό για δραμια
Και εμενα η montefeltro μεχρι να τις βρω τα τσοκ κ τα φυσιγγια με παιδεψε (οχι οτι δεν μου αρεσε .sarcastic. )!! Αυτο που λες...δοκιμες και αν δεν βγαλεις ακρη πας σε αλλο τσοκ.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top