Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Αμε, τα παντα.

Καλυκας Fiocchi T2 ημιδιαφανος, καψουλι cx2000, βυσμα gualandi (επιφυλασσομαι για το υψος-δεν τα εχω εδω τωρα), ΜΒ32 1.7gr, 33γρ Ν06 (και σε αυτο εχω μια επιφυλαξη ως προς τη διαμετρο-θα μετρηθει το μεσημερι), κλεισιμο αστερι, και ρελιασμα στα 57,7 περιπου.

Το οπλο της δοκιμης ειναι το 687 της υπογραφης μου, με αυλους 18.6 και τσοκ LM. Αποσταση περιπου 33-34 μετρα. Λακτισμα εξαιρετικο, ακομα και με τη ζεστη του χτεσινου απογευματος.
 
Last edited:
Κωστα μου φαινονται πολυ καλες ολες οι τουφεκιες! Οτι μπει
εκει μεσα καπνιζεται.. Μπραβο για το χρονο που διαθετεις και βαζεις εδω τις δοκιμες.εσυ πως ειδες το τσοκ σε σχεση με αλλα που εχεις δοκιμασει;
Το τσοκ smoke lm η εταιρεια το δινει με συσφιξη 18. 41.... Εκανα καποιες δοκιμες στα 35 μετρα και βρηκα κενα αρκετα.... Εκανα μετρηση με παχυμετρο και το τσοκ βγηκε 18. 51 συνεπως διχνει οτι ειναι ενα 4αρακι τσοκ που ειναι μεχρι τα 30 μετρα οριακα
 
Κωστη στα 25 μετρα οτι κ να ερθει ριχτου με ενα καλαμι καλυτερα .yelling.... Καλες ειναι οι τουφεκιες αλλα σχετικα κοντα, εγω θα δοκιμαζα στα 30 μετρα... Σε αυτη την αποσταση θα ηθελα αυτο το τσοκ κ το φυσιγγι που δοκιμαζω να ειναι αψογα... Στα 25 μετρα ειναι αρκετα σφιχτες οι τουφεκιες...
Μια χαρα κ η ιδιογομωση με την Aquilla...;) Καλη αρχη...
Βικτωρα σου καηκε καλα η πυριτιδα σε αυτην την αναλογια? Παρομοιο πολυ συγκεντρωτικο αποτελεσμα κ πολυ μαλακο μου δινει εμενα στα 33 γρ...
 
Σάββατο μέσα στις πολλές δοκιμές στην Μαλακάσα είπαμε με τον Θεόφραστο να δοκιμάσουμε τσιχλοφύσιγκα 30γρ
*καιρός λιακάδα , με πολύ αέρα.
browning b525 αυλός 18,7 (Απόκλιση τσοκ (-mm)
18,55 -0,15 midas IC (σχεδόν skeet)
18,27 -0,43 midas M (ανοιχτό 3*)
τις ποιο γλυκές τουφεκιές τις είχαν τα tordo & mb light

хостинг изображений png
залить картинку
хостинг картинок
фото хостинг
35 μετρα miodas M
хостинг картинок бесплатный
фотохостинг png
загрузить картинку в интернет


γενικά καλύτερη συμπεριφορά για μένα ειχε το tordo λαμβάνοντα υπόψιν στις δύο αποστάσεις αλλά και σαν αίσθηση!


.
 
Last edited:
σε ολες τις φωτο το οπλο ριχνει 65-35 αριστερα , μαλλον το ξερεις
ναι το βλέπω Δημήτρη .. μετ την τελευταία ρύθμιση του πιτσ έφτιαξα την ψηλοτουφεκια αλλα έφαγα και ξυλο στο κοντάκι που με έφερε ποιο μπροστά....(μακακια)
σε γενικές γραμμές και μετα την αλλαγή κλίσης ΟΤΑΝ εχω κενρο αναφοράς στον πίνακα πήγαινα κέντρο 8 στης 10 τουφεκιές.. πρέπει να το φτιάξω
Βέβαια ποτέ δεν πηγαίνω δεξιά !

σκεπτόμουν και το ενδεχόμενο τισ στραβής επόμισης αλλα και με τιν κάτω καννη και την πάνω ειναι σχεδόν ίδια εικόνα
 
Φίλε Κώστα νομίζω ότι κάνεις λάθος για το τσοκ Lm.Η εταιρεία το δίνει με συσφιξη εξόδου 0.015" σε αυλο 0.743" δηλαδή για 18,8 αυλο 3/10.Πολυ καλές τουφεκιες και όπως αναφέρουν πιο πάνω τα παιδιά δοκίμασε και στα 35μ νομίζω ότι τα έχουν.
 
Φίλε Κώστα νομίζω ότι κάνεις λάθος για το τσοκ Lm.Η εταιρεία το δίνει με συσφιξη εξόδου 0.015" σε αυλο 0.743" δηλαδή για 18,8 αυλο 3/10.Πολυ καλές τουφεκιες και όπως αναφέρουν πιο πάνω τα παιδιά δοκίμασε και στα 35μ νομίζω ότι τα έχουν.
Φιλε φωτη εκανα δοκιμες στα 35 και ειναι παρα πολυ ανοιχτες.... Η μετρηση εγινε με ηλεκτρονικο τσοκομετρο..... Στο smoke βγηκε 18. 51 και στο buck ενω η εταιρεια το δινει 18. 03 εμενα βγηκε 18. 13
 
Κώστα 18,5 πρέπει να βγει γιατί 0,743" αντιστοιχεί σε 18,85 αυλο.Τωρα για τα 35 μ δοκίμασε και άλλα φυσιγγια και το αποτέλεσμα αν επιθυμείς να το μοιραστείς μαζί μας.
Εννοειται βρε φωτη ολες οι δοκιμες που κανω ειναι για να τις μοιραζομαι μαζι σας εδω.... Θα ανεβασω και τις αλλες απο τα 35 μετρα
 
wht19k4.jpg

Δοκιμες με το ιδιο τσοκ smoke lm στα 30 και 35 μετρα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top