Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Σημερινές δοκιμές , συγνώμη για τον όγκο των φώτο αλλά θέλω την γνώμη σας αν και αρχίζω να σχηματίζω άποψη για το πώς συμπεριφέρονται οι διαφοροποιήσεις στην ιδιογόμωση. Απο ότι φαίνεται πάντως συνεχίζω να έχω θέμα με το ρέλιασμα , νομίζω ότι είναι πολύ το πάτημα τουλάχιστον στο στρογγυλό γιατί με το 8άστερο έκλεισαν καλά και άνοιξαν σωστά μετά την τουφεκιά.
Όπλο FABARM STL VS Sporting , tsok LM , απόσταση 35 μέτρα.
1. F2X28 - 1,40 / 29gr , στρογγυλό ρέλι,cheddite 12/70 ,cx2000
upload image online free
2. F2X28 - 1,40 / 28gr , αστέρι 8, Nobel 12/70 ,688
img host
3. PSB1- 1,70 / 32gr, στρογγυλό ρέλι , cheddite 12/70 ,cx2000
upload pics
4.PSB1- 1,70 / 33gr, στρογγυλό ρέλι ,cheddite 12/70 ,cx2000
image upload without registration
5. PSB1- 1,75 / 33,5gr, στρογγυλό ρέλι ,cheddite 12/70 ,cx2000
upload a gif
Και εδώ τρεις τουφεκιές με ίδιες γεμίσεις αλλά με Browning Auto5 τρία άστρα τσόκ
6. F2X28 - 1,40 / 28gr , αστέρι 8,cheddite 12/70 ,cx2000
image hosting free
7. F2X28 - 1,40 / 29gr , αστέρι 8,cheddite 12/70 ,cx2000
upload a gif
8.PSB1- 1,70 / 32gr, στρογγυλό ρέλι ,cheddite 12/70 ,cx2000
adult image
Kαι τέλος εδώ είναι οι κάλυκες όπως άνοιξαν μετά τις βολές.
free image upload
upload picture
 
Βαγγελη τα τσοκ σου τα εχεις μετρησει, ειναι σωστη η αναγραφομενη συφιξη... Για κλεισε ενα τσοκ την επομενη φορα κ ξαναδοκιμασε...
Τι μπορεις να βλετιωσεις δεν ξερω να σου μιας κ δεν εχω ασχοληθει με τις συγκεκριμενες πυριτιδες, ισως καποιο αλλο παιδι μπορει...

Κωστα μια χαρα ειναι το τσοκ ρε φιλε για τα 35 μετρα κ τη συσφιξη του... Πολυ καλο...
 
Σημερινές δοκιμές , συγνώμη για τον όγκο των φώτο αλλά θέλω την γνώμη σας αν και αρχίζω να σχηματίζω άποψη για το πώς συμπεριφέρονται οι διαφοροποιήσεις στην ιδιογόμωση. Απο ότι φαίνεται πάντως συνεχίζω να έχω θέμα με το ρέλιασμα , νομίζω ότι είναι πολύ το πάτημα τουλάχιστον στο στρογγυλό γιατί με το 8άστερο έκλεισαν καλά και άνοιξαν σωστά μετά την τουφεκιά.
Όπλο FABARM STL VS Sporting , tsok LM , απόσταση 35 μέτρα.
1. F2X28 - 1,40 / 29gr , στρογγυλό ρέλι,cheddite 12/70 ,cx2000
upload image online free
2. F2X28 - 1,40 / 28gr , αστέρι 8, Nobel 12/70 ,688
img host
3. PSB1- 1,70 / 32gr, στρογγυλό ρέλι , cheddite 12/70 ,cx2000
upload pics
4.PSB1- 1,70 / 33gr, στρογγυλό ρέλι ,cheddite 12/70 ,cx2000
image upload without registration
5. PSB1- 1,75 / 33,5gr, στρογγυλό ρέλι ,cheddite 12/70 ,cx2000
upload a gif
Και εδώ τρεις τουφεκιές με ίδιες γεμίσεις αλλά με Browning Auto5 τρία άστρα τσόκ
6. F2X28 - 1,40 / 28gr , αστέρι 8,cheddite 12/70 ,cx2000
image hosting free
7. F2X28 - 1,40 / 29gr , αστέρι 8,cheddite 12/70 ,cx2000
upload a gif
8.PSB1- 1,70 / 32gr, στρογγυλό ρέλι ,cheddite 12/70 ,cx2000
adult image
Kαι τέλος εδώ είναι οι κάλυκες όπως άνοιξαν μετά τις βολές.
free image upload
upload picture
Θα συμφωνησω με τον αρη για το τσοκ.... Ακομα και σε αυτες τις φωτο ειδα οτι το lm ειναι λιγο για τα 35 μετρα.... Μεχρι 30 και καλα ειναι... Θα πηγαινε καλυτερα πιστευω ενα im
 
έκανα κάποιες δοκιμές προχθές αν και δεν με άφησαν οι γύφτοι που άρχισαν να μαζεύονται στην περιοχή με το που άκουσαν τις τουφεκιές να ρίξω και με άλλα φυσίγγια και αποστάσεις,οπότε τα μάζεψα και την έκανα για να μην έχω περιπέτειες

και στις τρεις περιπτώσεις το όπλο είναι το A5 με kicks smoke mod

36m Cheddite tordo 32gr No9


36m Express 34 No6


30m Lambro tordo 30 No8


δεν μπορώ να πω ότι εντυπωσιάστικα σε σχέση με αυτά που έχω δει με το 930 και το ίδιο τσοκ ( πραγματικά από άλλο πλανήτη η τουφεκιές της ) αλλά γνωρίζοντας τί φταίει το φτιάχνουμε ήδη ;)

για να είμαι δίκαιος όμως τα kicks έφτιαξαν την τουφεκιά της κατα πολύ μεγάλο ποσοστό σε σχέση με τα μαμα τσοκ
 
Last edited:
ifcuEnh.jpg
Απο κατανομες κλπ δεν ξέρω να σου πω και πολλά..Οτι αλφαδιαζει το θήραμα έμενα μου κάνει και με το παραπάνω..
Αυτό που μπορώ με βεβαιότητα να σου πω ειναι οτι το παπουτσακι σου τα σπάει φίλε μου...well done..RESPECT.
 
Βαγγελη, οι καλυκες ειναι καινουριοι ή παλιοι; Με προβληματιζει η οψη των ρελιαστων
και μένα με προβλημάτισε η εικόνα τους γι αυτό τους κράτησα , καινούργιοι ήταν αλλά και την ώρα που τους ρέλιαζα ήταν σαν να έχουν δεχθεί περισσότερη πίεση και στο εσωτερικό χείλος δημιουργούνταν σημάδια σαν να ήταν μασημένοι.
 
Με τον κίνδυνο να πω μαλακία, μήπως δεν ειχες κόψει όλο το φρεζαρισμενο κομμάτι του κάλυκα;
Δεν έκοψα καθόλου τους κάλυκες . Τα έστησα με ψηλότερους συγκεντρωτήρες.

Ισως πολλες στροφες

Ιδιο στροφειο ρελιασες και τα αστερια;

Τα στροφεία είναι ατσάλινα του λανάρα ένα για στρογγυλό και ένα για αστέρι. Οι στροφές ήταν πολλές και τις κατέβασα στις 900. Ισως να θέλει και χαμηλότερα
 
Σημερινές δοκιμές , συγνώμη για τον όγκο των φώτο αλλά θέλω την γνώμη σας αν και αρχίζω να σχηματίζω άποψη για το πώς συμπεριφέρονται οι διαφοροποιήσεις στην ιδιογόμωση. Απο ότι φαίνεται πάντως συνεχίζω να έχω θέμα με το ρέλιασμα , νομίζω ότι είναι πολύ το πάτημα τουλάχιστον στο στρογγυλό γιατί με το 8άστερο έκλεισαν καλά και άνοιξαν σωστά μετά την τουφεκιά.
Όπλο FABARM STL VS Sporting , tsok LM , απόσταση 35 μέτρα.
1. F2X28 - 1,40 / 29gr , στρογγυλό ρέλι,cheddite 12/70 ,cx2000
upload image online free
2. F2X28 - 1,40 / 28gr , αστέρι 8, Nobel 12/70 ,688
img host
3. PSB1- 1,70 / 32gr, στρογγυλό ρέλι , cheddite 12/70 ,cx2000
upload pics
4.PSB1- 1,70 / 33gr, στρογγυλό ρέλι ,cheddite 12/70 ,cx2000
image upload without registration
5. PSB1- 1,75 / 33,5gr, στρογγυλό ρέλι ,cheddite 12/70 ,cx2000
upload a gif
Και εδώ τρεις τουφεκιές με ίδιες γεμίσεις αλλά με Browning Auto5 τρία άστρα τσόκ
6. F2X28 - 1,40 / 28gr , αστέρι 8,cheddite 12/70 ,cx2000
image hosting free
7. F2X28 - 1,40 / 29gr , αστέρι 8,cheddite 12/70 ,cx2000
upload a gif
8.PSB1- 1,70 / 32gr, στρογγυλό ρέλι ,cheddite 12/70 ,cx2000
adult image
Kαι τέλος εδώ είναι οι κάλυκες όπως άνοιξαν μετά τις βολές.
free image upload
upload picture
Στα ρελιαστα σου οι καλυκες ηταν φρεζαρισμενοι;αν ηταν βρες αφρεζαριστους η κοψε το φρεζαρισμα και ξαναδοκιμασε
 
Δεν έκοψα καθόλου τους κάλυκες . Τα έστησα με ψηλότερους συγκεντρωτήρες.



Τα στροφεία είναι ατσάλινα του λανάρα ένα για στρογγυλό και ένα για αστέρι. Οι στροφές ήταν πολλές και τις κατέβασα στις 900. Ισως να θέλει και χαμηλότερα
Στο ρελι κατεβασε στροφες
 
Βαγγελη,δειχνουν σα να τους εχεις πιεσει δυνατα κατα το ρελιασμα.Το στροφιο κανει τη δουλεια κι εσυ σπρωχνεις μαλακΑ και συνεχωμενα ,χωρις να αισθανεσαι μεγαλη αντισταση στο χερι,μεχρι να τερματησεις στο stop.Λιγοτερες στροφες και λαδωμα!
 
Βαγγελη,δειχνουν σα να τους εχεις πιεσει δυνατα κατα το ρελιασμα.Το στροφιο κανει τη δουλεια κι εσυ σπρωχνεις μαλακΑ και συνεχωμενα ,χωρις να αισθανεσαι μεγαλη αντισταση στο χερι,μεχρι να τερματησεις στο stop.Λιγοτερες στροφες και λαδωμα!
αυτην την αισθηση είχα και εγω κατα το ρέλιασμα , λαδι βάζω σε όλους γιατι τα στροφεία ειναι καινούργια
 
και μένα με προβλημάτισε η εικόνα τους γι αυτό τους κράτησα , καινούργιοι ήταν αλλά και την ώρα που τους ρέλιαζα ήταν σαν να έχουν δεχθεί περισσότερη πίεση και στο εσωτερικό χείλος δημιουργούνταν σημάδια σαν να ήταν μασημένοι.
Βαγγέλη,
Η κακή εμφάνιση στους κάλυκες με το στρογγυλό ρέλι μπορεί να οφείλεται:
- Στις πολλές στροφές του δράπανου (εάν κλείνεις με δράπανο)
- Στην πέρα του κανονικού διάρκεια του ρελιάσματος (είτε κλείνεις με δράπανο είτε με μηχανή ρελιάσματος)
- Στην έλλειψη λίπανσης.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top