Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Βαριά η Καλογερικη....‼️τον Σεπτέμβρη κ ο Στέλιος‼️

Τζωννη.....Ο Στελιος εκτος απο πολυ καλός φιλος...ειναι και καλός ιδιογομωτης....
Τον γνωριζω καλα.....απλα ορισμενες φορες... λεει τα '' δικά'' του....και εγω τον ''επαναφερω''...
Βασικα και το ''λαθος'' του , ειναι οτι βιαζεται....Απο την αλλη...σου μιλαω για ΔΙΑΜΑΝΤΙ παιδι !!!! :cool:
 
Τζωννη.....Ο Στελιος εκτος απο πολυ καλός φιλος...ειναι και καλός ιδιογομωτης....
Τον γνωριζω καλα.....απλα ορισμενες φορες... λεει τα '' δικά'' του....και εγω τον ''επαναφερω''...
Βασικα και το ''λαθος'' του , ειναι οτι βιαζεται....Απο την αλλη...σου μιλαω για ΔΙΑΜΑΝΤΙ παιδι !!!! :cool:
Είναι εμφανές αυτό(διαμάντι)ότι έχει ο καθένας μέσα του φαίνεται ακόμη κ από εδω
 
Είναι εμφανές αυτό(διαμάντι)ότι έχει ο καθένας μέσα του φαίνεται ακόμη κ από εδω

Περα απο αυτο...που εχεις και απολυτο δικιο.....Ο Στελιος μου σπαει τα νευρα....γιατι εαν δεις τα εργαλεια
του....θα ''χαζεψεις''.....Και καθεται και μου κλεινει κατι σεταπ...για τα σκουπιδια....Του τα χωνω και απο
το Βαιπερ....αυτος μυαλο δεν βαζει....Βγαζει βεβαια και φυσιγγια ''ΑΓΓΕΛΟΥΣ''....Αλλα εχει μια ταση και
στις φολες....Η αληθεια ειναι οτι το ΄΄ψαχνει'' και εκει παω πασο !!! :)
Δεν με παρεξηγει....ξερει οτι τον αγαπαω....και γι'αυτο του τα χωνω... ;)

ΥΓ. Που να δεις τι οπλα εχει....Δεν νομιζω οτι υπαρχει οπλο που δεν το εχει δοκιμασει !!!!
Ειναι ''μορφή'' ο Στελιος....πιστεψε με φιλε!!! :cool:
 
Χιωτη....κανονισε να με μουρλανεις πρωι πρωι δευτεριατικο φιλε !!
Τι απατητο βρε Στελιο ?? Μηπως απο λαθος εγραψες αλλο σεταπ ??
Το σεταπ που εγραψες ειναι ΕΝΤΕΛΩΣ λαθος....Αυτη ειναι η ογκομετρια του και αυτο το
πατημα του βυσματος στα 58 χιλιοστα ΑΡΕΛΙΑΣΤΟ....
Χαλασα εναν καλυκα...χαλαλι σου....Αλλά δινε σωστα σεταπ βρε φιλαρα μου !!!

ΥΓ. Εαν ειχες απατητο βυσμα...θα εβγαζες αυτη την ταχυτητα...η θα την ''ακουγες'' οπως ειπες ???
Το σεταπ ηθελε 18ρη βυσμα .....εκανες λαθος φιλε....και τωρα πας να με μουρλανεις !!! :D

View attachment 45402View attachment 45403View attachment 45404View attachment 45407View attachment 45408
Νικόλα δεν θα έβαζα ποτέ φυσίγγι με τόσο πατημένο βύσμα σε όπλο μου.
Αυτό που δείχνεις είναι 9 χιλ ελεύθερου χώρου ίσως κ λιγότερο.
Το σεταπ που έφτιαξα είναι με τ4 cheddite ακριβώς στα 69 κ έδωσε ελεύθερο χώρο 11χιλ κ κάτι ψιλά στο 1.80x35 no7 κ το βύσμα ήταν ελαφρώς πατημένο.
Οι ζυγαριές, παχυμετρα τσεκαρισμένα με καινούριες μπαταρίες κτλπ.
Οταν έπιασα αυτό το φυσίγγι για να το βάλω στο όπλο να το ρίξω σκέφτηκα ότι θα είναι πολύ ελαφρύ κ θα έχει φοβερή συγκέντρωση.
 
Χιωτη....κανονισε να με μουρλανεις πρωι πρωι δευτεριατικο φιλε !!
Τι απατητο βρε Στελιο ?? Μηπως απο λαθος εγραψες αλλο σεταπ ??
Το σεταπ που εγραψες ειναι ΕΝΤΕΛΩΣ λαθος....Αυτη ειναι η ογκομετρια του και αυτο το
πατημα του βυσματος στα 58 χιλιοστα ΑΡΕΛΙΑΣΤΟ....
Χαλασα εναν καλυκα...χαλαλι σου....Αλλά δινε σωστα σεταπ βρε φιλαρα μου !!!

ΥΓ. Εαν ειχες απατητο βυσμα...θα εβγαζες αυτη την ταχυτητα...η θα την ''ακουγες'' οπως ειπες ???
Το σεταπ ηθελε 18ρη βυσμα .....εκανες λαθος φιλε....και τωρα πας να με μουρλανεις !!! :D

View attachment 45402View attachment 45403View attachment 45404View attachment 45407View attachment 45408
Καλημέρα Νίκο. Είχα στήσει αυτό το σεταπ και ήταν απάτητο το βύσμα......... Τώρα η εγώ (και ο Στέλιος) χρησιμοποιήσαμε jiovani 18, η εσύ jiovani 22 . Το setup αυτό είναι καλό και δοκιμασμένο...........
Χιωτη....κανονισε να με μουρλανεις πρωι πρωι δευτεριατικο φιλε !!
Τι απατητο βρε Στελιο ?? Μηπως απο λαθος εγραψες αλλο σεταπ ??
Το σεταπ που εγραψες ειναι ΕΝΤΕΛΩΣ λαθος....Αυτη ειναι η ογκομετρια του και αυτο το
πατημα του βυσματος στα 58 χιλιοστα ΑΡΕΛΙΑΣΤΟ....
Χαλασα εναν καλυκα...χαλαλι σου....Αλλά δινε σωστα σεταπ βρε φιλαρα μου !!!

ΥΓ. Εαν ειχες απατητο βυσμα...θα εβγαζες αυτη την ταχυτητα...η θα την ''ακουγες'' οπως ειπες ???
Το σεταπ ηθελε 18ρη βυσμα .....εκανες λαθος φιλε....και τωρα πας να με μουρλανεις !!! :D

View attachment 45402View attachment 45403View attachment 45404View attachment 45407View attachment 45408
 
Νικόλα δεν θα έβαζα ποτέ φυσίγγι με τόσο πατημένο βύσμα σε όπλο μου.
Αυτό που δείχνεις είναι 9 χιλ ελεύθερου χώρου ίσως κ λιγότερο.
Το σεταπ που έφτιαξα είναι με τ4 cheddite ακριβώς στα 69 κ έδωσε ελεύθερο χώρο 11χιλ κ κάτι ψιλά στο 1.80x35 no7 κ το βύσμα ήταν ελαφρώς πατημένο.
Οι ζυγαριές, παχυμετρα τσεκαρισμένα με καινούριες μπαταρίες κτλπ.
Οταν έπιασα αυτό το φυσίγγι για να το βάλω στο όπλο να το ρίξω σκέφτηκα ότι θα είναι πολύ ελαφρύ κ θα έχει φοβερή συγκέντρωση.
Έτσι είναι όπως το λες...... Το έχω φτιάξει και δοκιμάσει......
 
Εγώ νομίζω πως κάποιος από τους δύο έχει άλλο νούμερο συγκέντρωτηρα από αυτόν που πιστεύει... Γενικά ο Giovanni έχει αρκετά χαμηλότερη ογκομετρια στο ίδιο νούμερο σε σύγκριση με άλλους οπότε θεωρώ λίγο δύσκολο ο 20αρης να πατιεται τόσο υπερβολικά στο 1,8-35 αν κ δεν το έχω κλείσει σε αυτο τον συνδιασμό
 
Νικόλα δεν θα έβαζα ποτέ φυσίγγι με τόσο πατημένο βύσμα σε όπλο μου.
Αυτό που δείχνεις είναι 9 χιλ ελεύθερου χώρου ίσως κ λιγότερο.
Το σεταπ που έφτιαξα είναι με τ4 cheddite ακριβώς στα 69 κ έδωσε ελεύθερο χώρο 11χιλ κ κάτι ψιλά στο 1.80x35 no7 κ το βύσμα ήταν ελαφρώς πατημένο.
Οι ζυγαριές, παχυμετρα τσεκαρισμένα με καινούριες μπαταρίες κτλπ.
Οταν έπιασα αυτό το φυσίγγι για να το βάλω στο όπλο να το ρίξω σκέφτηκα ότι θα είναι πολύ ελαφρύ κ θα έχει φοβερή συγκέντρωση.
Το σεταπ αυτό όπως ακριβώς το έχεις ήταν το μπλε σούπερ Βωσσος ,ένα πολύ πετυχημένο φυσίγγι...... Γέμισα πέρυσι ένα κουτί σε έναν φίλο που μου ζήτησε το συγκεκριμένο και έμεινε ενθουσιασμένος στις πέρδικες.......
 
Το σεταπ αυτό όπως ακριβώς το έχεις ήταν το μπλε σούπερ Βωσσος ,ένα πολύ πετυχημένο φυσίγγι...... Γέμισα πέρυσι ένα κουτί σε έναν φίλο που μου ζήτησε το συγκεκριμένο και έμεινε ενθουσιασμένος στις πέρδικες.......
Στα ποσα χιλ κλεισμένο Βαγγέλη?
 
Στα ποσα χιλ κλεισμένο Βαγγέλη?
Εγώ το είχα κλείσει 57,80 ,είχα μεγάλη συγκέντρωση και ταχύτητα που πλησίαζε τα 410m/sec . Τώρα το ριγμένο βύσμα δεν το βρήκα....... Μήπως από λάθος έβαλες παραπάνω πυρίτιδα????? Φτιάξε από την αρχή δυο-τρια και δοκίμασε τα εκ νέου για να βεβαιωθείς.....
 
Εγώ το είχα κλείσει 57,80 ,είχα μεγάλη συγκέντρωση και ταχύτητα που πλησίαζε τα 410m/sec . Τώρα το ριγμένο βύσμα δεν το βρήκα....... Μήπως από λάθος έβαλες παραπάνω πυρίτιδα????? Φτιάξε από την αρχή δυο-τρια και δοκίμασε τα εκ νέου για να βεβαιωθείς.....
Πεζη νανε και το βαθος ρελιου.οσο πιο ρηχο τοσο ξερελιαζη εφκολα.σηνεπια μεγαλιτερος χορος καυσης και μαυρισμα κιαθιου.τωρα το δηπλομα στα φτερα,ορησμενα κιαθια σε ταχιτητα πανο απο 400 δηπλονουν.τοχο παθη και εγω με glanular σε νορμαλ σεταπ.στα 28γρ με 1,45
 
Καλημέρα Νίκο. Είχα στήσει αυτό το σεταπ και ήταν απάτητο το βύσμα......... Τώρα η εγώ (και ο Στέλιος) χρησιμοποιήσαμε jiovani 18, η εσύ jiovani 22 . Το setup αυτό είναι καλό και δοκιμασμένο...........


Η εγώ εχω πιο κοντό η ο θείος έβαλε 22αρη. Παίζει κ οι κάλυκες να έχουν άλλη χωρητικότητα

Παλικαρια ο ''θειος'' λαθος δεν κανει....Το σεταπ θελει 18ρη βυσμα... και ΟΧΙ 20 !!!

εικόνα_Viber_2022-03-28_11-59-16-389.jpgεικόνα_Viber_2022-03-28_11-56-20-763.jpgεικόνα_Viber_2022-03-28_11-56-28-819.jpgεικόνα_Viber_2022-03-28_11-56-36-437.jpg
ΟΓΚΟΜΕΤΡΙΑ με 20ρη τζιοβαννι

εικόνα_Viber_2022-03-28_11-56-44-129.jpg
Και η ΟΓΚΟΜΕΤΡΙΑ με 18 τζιοβαννι !!
Δεν κανω λαθος.... :)
 
Πεζη νανε και το βαθος ρελιου.οσο πιο ρηχο τοσο ξερελιαζη εφκολα.σηνεπια μεγαλιτερος χορος καυσης και μαυρισμα κιαθιου.τωρα το δηπλομα στα φτερα,ορησμενα κιαθια σε ταχιτητα πανο απο 400 δηπλονουν.τοχο παθη και εγω με glanular σε νορμαλ σεταπ.στα 28γρ με 1,45
Αυτό που λες μάλλον έγινε.
Μεγαλύτερος χώρος καύσης + βάθος ρελιου κ έδωσε έργο ή πυριτιδα. Ήθελε κόψιμο μάλλον ο καλυκας ή ρελιασμα πιο ψηλά με χαμηλότερο βάθος ρελιου όπως το είπε ο Βαγγέλης στα 57.8.
Το μαύρισμα πιστεύω ότι είναι από το σκούπισμα της κάννης από το προηγούμενο φυσίγγι
 
Παλικαρια ο ''θειος'' λαθος δεν κανει....Το σεταπ θελει 18ρη βυσμα... και ΟΧΙ 20 !!!

View attachment 45412View attachment 45413View attachment 45414View attachment 45415
ΟΓΚΟΜΕΤΡΙΑ με 20ρη τζιοβαννι

View attachment 45416
Και η ΟΓΚΟΜΕΤΡΙΑ με 18 τζιοβαννι !!
Δεν κανω λαθος.... :)
Νικόλα βγάλε μια κοντινή φώτο τον 18αρη κ 20αρη να δούμε.
Εγω 20αρη παρήγγειλα κ μου έστειλαν αυτόν IMG_20220328_113251.jpg
 
Εγώ το είχα κλείσει 57,80 ,είχα μεγάλη συγκέντρωση και ταχύτητα που πλησίαζε τα 410m/sec . Τώρα το ριγμένο βύσμα δεν το βρήκα....... Μήπως από λάθος έβαλες παραπάνω πυρίτιδα????? Φτιάξε από την αρχή δυο-τρια και δοκίμασε τα εκ νέου για να βεβαιωθείς.....
Τώρα έψαξα τα μην εσύ μου το είχες δώσει το σεταπ πριν κάνα μήνα.
Με φιοκι καλυκα κ 616 ψηλά ρελιασμενο είχε δώσει 409 μ/σ με πολύ καλή συγκέντρωση
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top