Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Μητσαρα σε ευχαριστω πολυ φιλε !!!
Οι ταχυτητες για μενα ειναι ικανοποιητικες....Δεν θελω μεγαλυτερες.
Προς το παρον ψαχνω σε 12/70 καλυκα τα 8βολα 12/0.
Εχω εναν πολυ καλο φιλο με μαγκνουμ οπλο...αλλα με 70ρα θαλαμη....
Οταν καταλαξω σε σεταπ σε 12/70.....μετα θα ασχοληθω με τα 10βολα σε 12/76 καλυκα φιλε !!
Εχω κλεισει με ΤΕΚΝΑ - ΜG2 - SSB-150.....θα δω τι θα ''παρω'' ( ευχομαι οχι τα ουμπαλα μου :D )
και αναλογα τα αποτελεσματα...τροποποιω... η παραμενουν μερικα ως εχουν.
Εχω κλεισμενα 7 διαφορετικα σεταπ φιλε !!!
 
Μητσαρα σε ευχαριστω πολυ φιλε !!!
Οι ταχυτητες για μενα ειναι ικανοποιητικες....Δεν θελω μεγαλυτερες.
Προς το παρον ψαχνω σε 12/70 καλυκα τα 8βολα 12/0.
Εχω εναν πολυ καλο φιλο με μαγκνουμ οπλο...αλλα με 70ρα θαλαμη....
Οταν καταλαξω σε σεταπ σε 12/70.....μετα θα ασχοληθω με τα 10βολα σε 12/76 καλυκα φιλε !!
Εχω κλεισει με ΤΕΚΝΑ - ΜG2 - SSB-150.....θα δω τι θα ''παρω'' ( ευχομαι οχι τα ουμπαλα μου :D )
και αναλογα τα αποτελεσματα...τροποποιω... η παραμενουν μερικα ως εχουν.
Εχω κλεισμενα 7 διαφορετικα σεταπ φιλε !!!
για τα 12/0 ειναι καλα !!
 
Μα τι λυσαξατε με τα μαγκνουμ δεν μπορώ να καταλάβω!!!
το οτι χρησιμοποιουμε 76 αρι καλυκα για να ριξεις τις πιεσεις και να παρεις καλητερες ταχυτητες δεν το εχεις σκεφτει!!;)ασε που 10 βολο 12/0 δεν χωραει σε 70 αρη καλυκα πως να το κανουμε αλιως ??
 
Για 8βολα δεν μιλάμε;; αργότερα τα 10βολα και πάει λέγοντας!!!πρώτα τα απλα που δουλεύουν μια χαρά κ αυτά κ μετα σεμι και μαγκνουμ!!
χρηστο "απλα" δραμια δεν ηπαρχουν ειναι ολλα αυτο που λες σεμι μαγκνουμ ,ολλα μα ολλα ειναι φορτωμενα απο πυριτηδα !!!
 
και
χρηστο "απλα" δραμια δεν ηπαρχουν ειναι ολλα αυτο που λες σεμι μαγκνουμ ,ολλα μα ολλα ειναι φορτωμενα απο πυριτηδα !!!
και θα σου δωσω ενα παραδειγμα το "απλο" 8 βολο του Υψηλου με 11/0 δραμια εχει psb2 special η δοση της ειναι 2χ38,2χ40 εκει ηταν φορτωμενη 2,70χ 29,5 γρ !!!1650053437671.png
 
Last edited:
Ε λογικο μου ακούγεται να έχουν το Λίγο παραπάνω! Απλα με τον φιλο τον Νίκο είπαμε να κάνουμε δοκιμές δικές μας σε 12/0, σεμι γόμωση έστω, ένα φυσιγγι που θα εξυπηρέτησει εμένα στα σφιχτά!
ναι αλλα εχουν αλλες δυσκολιες απο τα 11/0 ειναι μεγαλητερη η ογκομετρια ,και μεγαλητερο το βαρος !!
 
Αυτά τα ζητήματα τα έχει επωμιστει ο καθηγητής βλητικης Νίκος!! Εγώ μόνο τις ιδέες ριχνω!ΝίκοςΠ

Τα παρα λες Χρησταρα μου !!! Απλος ιδιογομωτης ειμαι !!!
Αλλα φυσεκι θα βγαλουμε οπως εμεις το γουσταρουμε φιλε !!! :)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top