Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Το καλύτερο ντουφέκι είναι αυτό που ρίχνει όσο γίνεται σφιχτοτερες ντουφεκιες γιατί αυτό θα έχει δύναμη και μέτρα στα μέχρι 35 άντε 40 σκοτώνει και το σκουπόξυλο της γιαγιάς μου από κει και πάνω σφίγγουν τα γάλατα.Ντουφεκι με σφιχτές ντουφεκιες ρίχνει και κοντά ντουφέκι με ανοιχτές ρίχνει μόνο κοντά διαλέγεις και παίρνεις τα υπόλοιπα είναι ανέκδοτα .Αν κυνηγαει μόνο φέρμα κακώς ασχολείται κάποιος με κανες όπλων εάν κυνηγάς τα πάντα θέλεις κανες με σφιχτές ντουφέκιες και φυσίγγια αξιόλογα και 100% να έχει συγκέντρωση στα 35 μέτρα ακόμη καλύτερα μόνο κερδισμένος θα βγεις.
 
Και μη μου γράψει κανείς ότι μπορείς να καλύψεις τα πάντα με ένα φυσίγγι και ότι όπλο να ναι γιατί δεν υφίσταται τα όπλα και τα φυσίγγια είναι κάτι που πάντα έχουν περιθώρια βελτίωσης και ότι η βλητική και τα τσοκ κτλ έχουν αναλυθεί και ολοκληρωθεί εδώ και χρόνια από το λορυ μορυ και το φασόλια πάλιωσε το ανέκδοτο και έγινε γραφικό να βρούμε κανένα άλλο.
 
Το καλύτερο ντουφέκι είναι αυτό που ρίχνει όσο γίνεται σφιχτοτερες ντουφεκιες γιατί αυτό θα έχει δύναμη και μέτρα στα μέχρι 35 άντε 40 σκοτώνει και το σκουπόξυλο της γιαγιάς μου από κει και πάνω σφίγγουν τα γάλατα.Ντουφεκι με σφιχτές ντουφεκιες ρίχνει και κοντά ντουφέκι με ανοιχτές ρίχνει μόνο κοντά διαλέγεις και παίρνεις τα υπόλοιπα είναι ανέκδοτα .Αν κυνηγαει μόνο φέρμα κακώς ασχολείται κάποιος με κανες όπλων εάν κυνηγάς τα πάντα θέλεις κανες με σφιχτές ντουφέκιες και φυσίγγια αξιόλογα και 100% να έχει συγκέντρωση στα 35 μέτρα ακόμη καλύτερα μόνο κερδισμένος θα βγεις.
Σφιχτές ντουφεκες μπορούν να βγαλουν σχεδόν ολλες η κάνες με της κατάλληλες προηποθεσης… δύναμη όμως λίγες
 
Μια εργοστασιακή με κώνο, θεωρείται ότι θα έχει το ίδιο αποτέλεσμα σε σύγκριση με μια άλλη που της έγινε κώνος κατόπιν❓
Κουμπώνεις δλδ κύλινδρο κ ρίχνει κύλινδρο όπως ο μαμά κώνος η τσου❓❓❓
τι ξερουν αυτοι στα εργοστασια ρε Γιαννη με εξοπλισμο εκατομμυριων ευρω;....ειναι σαν τα αυτοκινητα, που ερχεται ο ειδημονας με το κρακαρισμενο διαγνωστικο προγραμμα και σου ανεβαζει τους ιππους εκει που το βλαμμενο του εργοστασιου με τα πατομπουκαλα δεν ηξερε να το κανει...και μετα το καντραν του αυτοκινητου γινεται χριστουγεννιατικο δεντρο ....
 
Μπορούν άμα παιδευεσαι κάνα δίμηνο να τους φτιάξεις φυσίγγι και αγοράσεις και όλα τα αφτερ μάρκετ τσοκ κάπου θα το βρεις.Οσο και να θέλουμε να τα ισιωσιυμε όλα δε γίνεται επειδή το λέει ο Έλληνας κυπριδημος ο Άγγλος μορυ ο Αμερικανός λορυ και ο Γάλλος ζαρντιερα.Το πια ντουφέκια ήταν δυνατά από ανέκαθεν έχει βγει από εκατομμύρια χρηστών κυνηγών ανά τον κόσμο και σε όλες τις χώρες από πραγματικές συνθήκες και παραδείγματα και δεν μπορεί να θεωρηθεί μύθος επειδή έριξε ένας 1000 και 10000 φυσίγγια η επειδή αυτός που το λέει είναι ο παγκόσμιος πρωταθλητής στη σκοποβολή και λοιπόν τι έγινε θα ακούω τον έναν που εκμεταλλεύεται και το 100% της σκοπευτικής δεινότητας που και αυτό είναι σχετικότατο ή το 1 εκατομμύριο κυνηγών για το ποιο ντουφέκι είναι καλύτερο.Ο κάθε ένας έχει μυαλό και κρίνει και εγώ προσωπικά τις μονάδες τις αμφισβητώ πάντα περισσότερο από τα εκατομμύρια των χρηστών των όπλων .
 
Αλλά έχω δει.... επωμενως, είναι θέμα μάστορα αν χαλάσει η κάνη κ ρίχνει παντού μπάλες‼️
Έχεις δοκιμάσει κυλίνδρους σε διάφορα όπλα μαμά με μακριούς κώνους κ ρίχνουν όλοι το ίδιο ανοιχτά?
 
Last edited:
Έχεις δοκιμάσει κυλίνδρους σε διάφορα όπλα μαμά με μακριούς κώνους κ ρίχνουν όλοι το ίδιο ανοιχτά?
Εγώ άλλο ρώτησα κ συμφωνησεςς‼️ κ έγραψα αυτό που έγραψα ως συμπέρασμα‼️
Όχι δεν έτυχε να τσεκαρω κώνους μαμά....για αυτό κ ρώτησα πιο πανω
 
Αλλά έχω δει.... επωμενως, είναι θέμα μάστορα αν χαλάσει η κάνη κ ρίχνει παντού μπάλες‼️
Ο κώνος δεν είναι για να ρίχνει μόνο μπάλα αλλά Να έχει δύναμη και στην περιφέρεια η ντουφέκια και περισσότερα όφελιμα να σκάγια στον στόχο
 
Εγώ άλλο ρώτησα κ συμφωνησεςς‼️ κ έγραψα αυτό που έγραψα ως συμπέρασμα‼️
Όχι δεν έτυχε να τσεκαρω κώνους μαμά....για αυτό κ ρώτησα πιο πανω
Γενικά τα όπλα με κώνους έχουν συνήθως πιο μαζεμένους κυλίνδρους από αλλά χωρίς κώνους... Έχω δει όπλα που ο κύλινδρος στα 20 μέτρα πιάνει όλο τον πίνακα, έχω δει κ άλλα που ανοίγει 60 πόντους.... Μιλάω για μαμά όπλα...
 
Γενικά τα όπλα με κώνους έχουν συνήθως πιο μαζεμένους κυλίνδρους από αλλά χωρίς κώνους... Έχω δει όπλα που ο κύλινδρος στα 20 μέτρα πιάνει όλο τον πίνακα, έχω δει κ άλλα που ανοίγει 60 πόντους.... Μιλάω για μαμά όπλα...
Επωμενως καταλήγουμε σε κακούς μαστόρους που αχρηστεύουν κάνες ,σωστά❓❓❓
 
Επωμενως καταλήγουμε σε κακούς μαστόρους που αχρηστεύουν κάνες ,σωστά❓❓❓

Τι να τους κανεις τους κωνους βρε Τζωνη....οταν ο ''σιδεριάς'' το ΒΟΙΤΟ βγαζει τετοιες τουφεκιες ??
Παρε ενα ΒΟΙΤΟ ...να σωθεις φιλε !!! :p:D
 
Επωμενως καταλήγουμε σε κακούς μαστόρους που αχρηστεύουν κάνες ,σωστά❓❓❓
Δεν έχω δει τέτοιο όπλο προσωπικά, αν το δω θα είμαι ο πρώτος που θα το πώ... Αλλά σου ξαναλέω, κάποιος θεωρεί καταστροφή ο κύλινδρος τού εκεί που σκόρπιζε σε όλο τον πίνακα στα 20 μέτρα, μετά να ανοίγει 80 πόντους ...
αν πάρεις δέκα όπλα με μακριούς κώνους από τις εταιρείες, γιατί το 80% πλέον έχει από το εργοστάσιο, θα δεις ότι γενικά ακόμα κ ο κύλινδρος είναι σχετικά σφιχτός...
Δεν είναι κάτι εξωπραγματικό ο κώνος, όλες οι εταιρείες σχεδόν τον προσφέρουν πλέον...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top