Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Μην μου τρελαινεσαι....και ασε τα μαλλιοτραβηγματα Λαμπη μου !!!
12 ολοκληρα απατητα χιλιοστα κενο χωρο στα 57.
Σκεψου το λιγο φιλε !!!
57 .00 τελικό βλέπω ...o_O.hair..hair.
57.80 θάναι λουκουμάκι ....
Τα θυλικου γεννους:

Η ρόγα (απο σταφύλι).....
Η πυρίτιδα.....
Η γυναικες........θελουν πάτημααα.....;).big smile.
 
Τα θυλικου γεννους:

Η ρόγα (απο σταφύλι).....
Η πυρίτιδα.....
Η γυναικες........θελουν πάτημααα.....;).big smile.
Κι'όμως ,αν δείς όλα τα επιτυχημένα ακριβά εμπορικά είναι απο 57.50 καί πάνω .
Πχ Cheddite Elite 36gr 57.80 ,Remington 58+, etc
Aν ανεβεί το βύσμα ένα νούμερο πάνω αυτό που θα χάσει σε αρχικές θα το κερδίσει απο λιγότερες παραμορφώσεις
σκαγιών λόγω χαμηλότερων πιέσεων .
 
Εγώ όταν γέμιζα δεν έκοβα κάλυκες και έκλεινα ότι φυσίγγι και να γέμιζα 57.8 σταθερά εκεί ήταν ρυθμισμένο το δράπανο με το στροφείο .Και μόνο για ρελιαστο το άλλαζα ύψος.
Μα όσες φορές έχω μετρήσει NSI & CHEDDITE κάλυκες καινούργιους αλλά καί μεταχειρισμένους του σκοπευτηρίου
εκεί είναι στο 68.40
 
Κι'όμως ,αν δείς όλα τα επιτυχημένα ακριβά εμπορικά είναι απο 57.50 καί πάνω .
Πχ Cheddite Elite 36gr 57.80 ,Remington 58+, etc
Aν ανεβεί το βύσμα ένα νούμερο πάνω αυτό που θα χάσει σε αρχικές θα το κερδίσει απο λιγότερες παραμορφώσεις
σκαγιών λόγω χαμηλότερων πιέσεων .
Συμφωνώ μαζί σου Λάμπη, νομίζω με αρχική υπόθεση ότι η πίεση στον συγκεντρωτήρα είναι η ιδία...

Είχα διαβάσει σε ιταλικό οδηγό ιδιογόμωσης το παρακάτω…

[…]

Μτφρ.

Η πίεση αυξάνει όσο η πυρίτιδα πλησιάζει στην βάση των σκαγιών
και κάθε χιλιοστό λιγότερο μπορεί να προκαλέσει μια αύξηση της πίεσης από 25/30 bar έως και 45/50 bar ανάλογα του τύπου της πυρίτιδας και του βάρους την γόμωσης σε σκάγια.

[…]

Νομίζω
πάλι, ότι είναι άλλο πράγμα να πιέζεις τον συγκεντρωτήρα και άλλο πράγμα η πυρίτιδα να πλησιάζει στην βάση των σκαγιών…
 
Αυτό που γράφω για 57.50 + τόχω εφαρμόσει εδώ καί 3 χρόνια .
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!!!!! Όλα πλέον τα κλείνω από 57,50 έως 58,00 mm. Πίστευω ότι εκεί είναι σταθερά και ισορροπημένα. Η επιλογή μου αυτή με δικαίωσε στον πίνακα και πάνω απ' όλα στο κυνήγι!!!!!
 
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!!!!! Όλα πλέον τα κλείνω από 57,50 έως 58,00 mm. Πίστευω ότι εκεί είναι σταθερά και ισορροπημένα. Η επιλογή μου αυτή με δικαίωσε στον πίνακα και πάνω απ' όλα στο κυνήγι!!!!!
.very funny.οτα το φοναζα πολααα χρονια πισο,68,50 κληνης στα 57,50 μεχρει τα 11,50χηλ ελευτερο χωρο,με φοναζαν ανορθοδοξο.big smile..my man..very funny.
 
Θάνατος❓❓❓❓μια φορά που παιζαμει πολέμου,τσ είχα πειταξει ένα κλουβιου αυγό ‼️ούλοι κατα'ι'‼️
Οποιος δεν εχει ερθει σε επαφη με σπασμενο κλουβιο αυγο πιο κοντα απο μισο μετρο δεν ξερει τι παει να πει βρωμα!!!!
Ημαρτον!!!
Προτιμας να παθεις ασφυξια παρα να ανασανεις
 
Οποιος δεν εχει ερθει σε επαφη με σπασμενο κλουβιο αυγο πιο κοντα απο μισο μετρο δεν ξερει τι παει να πει βρωμα!!!!
Ημαρτον!!!
Προτιμας να παθεις ασφυξια παρα να ανασανεις
Σου έχει σπάσει αμπούλα (βρωμούσα) στην τσέπη ;
Άστο ... αν μείνεις ακίνητος έχεις μερικά δευτερόλεπτα ζωής ...
topic.
 
Σου έχει σπάσει αμπούλα (βρωμούσα) στην τσέπη ;
Άστο ... αν μείνεις ακίνητος έχεις μερικά δευτερόλεπτα ζωής ...
topic.
Άι ρε ίσι μι τσ αμπούλες‼️που να ηβρυχναμει ειμεις λιφτα για τέτοια,μας έδουναν πεντι δρχ (στη χασ κι στ φεξ)απ' του σπίτι κι ξυχνουσαμει να τσ φαμει κι αυτές‼️όταν φλιουσαμει χέρια,όταν τραγδουσαμει Τουν "σήμερα μαύρους ουρανός" κι τα κάλαντα‼️μαναχα τοτει είχαμει‼️ κ αγουραζαμει τσίχλεις trident απ' τσ διαφημίζει η τηληουορασ‼️
 
Οποιος δεν εχει ερθει σε επαφη με σπασμενο κλουβιο αυγο πιο κοντα απο μισο μετρο δεν ξερει τι παει να πει βρωμα!!!!
Ημαρτον!!!
Προτιμας να παθεις ασφυξια παρα να ανασανεις
Σπασμένο κλούβιο και να το κάθεται η κλώσσα πασαλειμμένη από κουτσουλιές.Μέχρι και ο ασβός πεθαίνει εκεί μέσα..yel.
 
Διαβαζω , διαβαζω , διαβαζω.....οκ ο καθε ενας μας εχει τα θέλω του...και τις προτιμησεις του !!!
Τιποτα ''κατακριτεο''....για μενα.....Καλα κανει και κλεινει ο καθε ενας μας οπου γουσταρει !!!
Εχω και εγω τα ''δικα μου''.....και λεω....Φυσιγγιο που βγαζει 86% συγκεντρωση με V1,5-416m/s
παραμορφωμενα σκαγια σε μεγαλο ποσοστο δεν εχει.
Εαν ειχε παραμορφωμενα σκαγια....αντιο συγκεντρωση !!!!
Επισεις , και παντα για μενα....Το 57,8 ποτέ δεν μου εδωσε φυσιγγιο καρμπον...σε αντιθεση με το 57
και το 56,5.....που τα βγαζω καρμπον!!
Ισως να μην το ''εχω'' το στησιμο στα 57,8....οκ...
Και ηθελα να πω ακομα μην συγκρινουμε φραουλες με πορτοκαλια...αυτο το λεω για φυσιγγια που
ανεφερε ο καλος μου φιλος Λαμπης.
Λαμπη μου η ρεμικτον ειναι αλλη κατηγορια λογω ποιοτητας σκαγιων και οχι μονο....Αν και αυτην την
εχουμε ''πατήσει''... και την εχουμε ξεπερασει σε ρελιασμα των 57 χιλιοστων.... για τους ιδιογομωτες λεω.
Τωρα τα Elite πολυ θα ηθελα να δω τι συγκεντρωση και κατανομη δινουν με σκαγια απλα ( 2% αντιμονιο )
Παντα φιλικα....και χωρις αντιπαραθεση με κανεναν....Απλα εγραψα τα δικα μου συμπερασματα!! :)
 
Διαβαζω , διαβαζω , διαβαζω.....οκ ο καθε ενας μας εχει τα θέλω του...και τις προτιμησεις του !!!
Τιποτα ''κατακριτεο''....για μενα.....Καλα κανει και κλεινει ο καθε ενας μας οπου γουσταρει !!!
Εχω και εγω τα ''δικα μου''.....και λεω....Φυσιγγιο που βγαζει 86% συγκεντρωση με V1,5-416m/s
παραμορφωμενα σκαγια σε μεγαλο ποσοστο δεν εχει.
Εαν ειχε παραμορφωμενα σκαγια....αντιο συγκεντρωση !!!!
Επισεις , και παντα για μενα....Το 57,8 ποτέ δεν μου εδωσε φυσιγγιο καρμπον...σε αντιθεση με το 57
και το 56,5.....που τα βγαζω καρμπον!!
Ισως να μην το ''εχω'' το στησιμο στα 57,8....οκ...
Και ηθελα να πω ακομα μην συγκρινουμε φραουλες με πορτοκαλια...αυτο το λεω για φυσιγγια που
ανεφερε ο καλος μου φιλος Λαμπης.
Λαμπη μου η ρεμικτον ειναι αλλη κατηγορια λογω ποιοτητας σκαγιων και οχι μονο....Αν και αυτην την
εχουμε ''πατήσει''... και την εχουμε ξεπερασει σε ρελιασμα των 57 χιλιοστων.... για τους ιδιογομωτες λεω.
Τωρα τα Elite πολυ θα ηθελα να δω τι συγκεντρωση και κατανομη δινουν με σκαγια απλα ( 2% αντιμονιο )
Παντα φιλικα....και χωρις αντιπαραθεση με κανεναν....Απλα εγραψα τα δικα μου συμπερασματα!! :)
Καμια σχεση η αναφλεξη και το πλαστικο του ρεμηκτον.αλη φηλοσοφια αλο πλαστικο,αλος καληκας,αλο πηθμενιο
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top