Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Mε τι σκαγια ειναι τουτο παλι? Μολυβι, Μολυβι με 5% Αντιμονιο, Βολφραμιο η απεμπλουτισμενο ουρανιο? .sarcastic.
Θα ηθελες καμια 10αρια τετεια 3/0 να τα εχεις μαζι σου μην σου τυχει κανα αεροπλοιο απο πανω σου.......pray to God.αν εισαι καλο παιδι και πεις το V3 μου ειναι μαπα 26φορες μολις παω σπιτι θα στα γεμισω φρεσκα φρεσκα.my man.
 
Αν μου ελεγαν βαλω καποιο νουμερο σε τι βλεπω εγω σαν βελτιωση
στον κωνο μου θα εβαζα ενα ποσοστο της ταξης 5 με 10%.
Ειδες εμφανείς διαφορες στο κυνηγι?Και αν ναι που?Μακρινες αποστασεις κλπ..
Προσωπικα εχω δει σε φιλο και αρνητικα αποτελεσματα μετα απο ασχημη δουλεια στην επιμυκηνση του κωνου.
Δικοπο μαχαιρι..Οταν κανουμε το καλο καλυτερο ειμαστε πολυ ευχαριστημενοι..Αλλα το θεμα ειναι τι γίνεται οταν κάνουμε το καλο χειροτερο..
Η "καλοι"οπλουργοι που αναλαμβανουν την διαδικασια δινουν εγγυηση αποτελεσματος?Η λενε η ευθύνη δικη σας σε περιπτωση που κατι δεν παει καλα?
 
λοιπον λογω της ημερας εριξα μερικα φυσιγγια στον πινακα.δεν ξερω βεβαια αν θα φαινονται καλα οι φωτο αλλα προσπαθησα για το καλυτερο.οπλο 391 urika.ολες οι τουφεκιες εγιναν απο τα 36μ.περιπου.και ξεκιναμε πρωτο φυσιγγι tordo 32 με τσοκ brain tm και απο κατω το μαμα 3 αστρα
hehye4Z.jpg

ZBQSj5o.jpg

2ο φυσιγγι biturbo 36γραμ. νο.6 πανω 3 αστρα μαμα κατω brain tm
oLOjzXB.jpg

1IY7AoP.jpg

30 φυσιγγι percorso caccia σε νο.6 πανω tm κατω 3 αστρα μαμα
8eLeoAq.jpg

IRCZZaK.jpg

τωρα εχουμε 2 φυσιγγια βικτωρας ριγμενα με το 3 αστρα μαμα.το πρωτο ειναι με c7 ρελι στα 30 γραμ. και κατω α1 32 γραμ.σε 6αστερο κλεισιμο.τα συμπερασματα δικα σας για ολα τα φυσιγγια
CNVKGZG.jpg

h1zkcB4.jpg
c7 ρελι στα 30 γραμ
Μπραβο Βικτωρα.
 
Ειμαι περίεργος ποσο πανω βλητικα μπορει να παρει ενα οπλο, με πορτινγκ, επιμήκυνση κωνου, ισως διεύρυνση αυλου και φυσιγγια σωστα στημενα με κορυφαια υλικα φυσιγγια.
+ aftermarket chokes.... .xm.
Καλυτερα να μην ξερεις για να μπορεις να κοιμασε τα βραδια ηρεμα.....
 
Ειδες εμφανείς διαφορες στο κυνηγι?Και αν ναι που?Μακρινες αποστασεις κλπ..

Τασο και μακρινοτερες τουφεκιες και πολυ σταθεροτερη αποδοση. Το αποτελεσμα ηταν εμφανες απο την πρωτη μερα του κυνηγιου

Δικοπο μαχαιρι..Οταν κανουμε το καλο καλυτερο ειμαστε πολυ ευχαριστημενοι..Αλλα το θεμα ειναι τι γίνεται οταν κάνουμε το καλο χειροτερο..

Του φιλου μου που του ετυχε κοντεψε να κανει το οπλο πασσαλο. Ιδιο ακριβως συστημα με μενα, αλλα ο οπλουργος του πρωτη φορα εκανε τετοιο πραγμα

Η "καλοι"οπλουργοι που αναλαμβανουν την διαδικασια δινουν εγγυηση αποτελεσματος?Η λενε η ευθύνη δικη σας σε περιπτωση που κατι δεν παει καλα?

Ειναι αισιοδοξος για το αποτελεσμα, εγγυηση ομως δεν παιρνεις. Μπορεις ομως να του το ξαναδωσεις το οπλο να το βελτιωσει οπου και αν μπορει
 
Ειμαι περίεργος ποσο πανω βλητικα μπορει να παρει ενα οπλο, με πορτινγκ, επιμήκυνση κωνου, ισως διεύρυνση αυλου και φυσιγγια σωστα στημενα με κορυφαια υλικα φυσιγγια.
+ aftermarket chokes.... .xm.

Kαθε μια απο τις επεμβασεις αυτες μπορουν να σου δωσουν μονοψηφια ποσοστα βελτιωσης. Αν ολα ειναι επιτυχημενα παιζεις σε αλλη κατηγορια. Ομως παντα παιρνεις καποιο ρισκο οτι κατι μπορει να παει στραβα. Γιαυτο τετοια πραγματα μονο σε τοπ οπλουργους και οχι μαθητευομενους μαγους.
 
Ποσο % πιστεύεις οτι βελτιωνεται η αποδωση της καννης; Πρωτα σε συγκεντρωση που ειναι μετρησιμη η οποια βελτιωση και κατα δευτερον σε κατανομη και "φονικοτητα";
αποστολη ξερεις ποιο ειναι το θεμα? να παιρνεις ενα οπλο 2000 ευρω και να μην χρειαζεσαι αλλα τοσα για να το κανεις οπλο. βλεπε την 930 την breda.(παυλοοοο) και διευρυμενο κωνο εχει και 18,5 αυλο και καλα τσοκ. βλεπε rem και beretta.δεν χρειαζεται να ριξεις φραγκα εκτος αν θες εξειδικευμενα τσοκ για συγκεκριμενη χρηση.παμε ακομα μια παυλοοοοο
 
Kαθε μια απο τις επεμβασεις αυτες μπορουν να σου δωσουν μονοψηφια ποσοστα βελτιωσης. Αν ολα ειναι επιτυχημενα παιζεις σε αλλη κατηγορια. Ομως παντα παιρνεις καποιο ρισκο οτι κατι μπορει να παει στραβα. Γιαυτο τετοια πραγματα μονο σε τοπ οπλουργους και οχι μαθητευομενους μαγους.
θα σου απαντησω σε π. μ τι εχω δει στα χανια γιατι εσυ θα καταλαβεις επειδη εισαι μεγας γνωστης και ψαγμενος
 
αποστολη ξερεις ποιο ειναι το θεμα? να παιρνεις ενα οπλο 2000 ευρω και να μην χρειαζεσαι αλλα τοσα για να το κανεις οπλο. βλεπε την 930 την breda.(παυλοοοο) και διευρυμενο κωνο εχει και 18,5 αυλο και καλα τσοκ. βλεπε rem και beretta.δεν χρειαζεται να ριξεις φραγκα εκτος αν θες εξειδικευμενα τσοκ για συγκεκριμενη χρηση.παμε ακομα μια παυλοοοοο

Ειναι πολλοι τετοιοι στο φορουμ και ας μην εκδηλωνονται;)
 
αποστολη ξερεις ποιο ειναι το θεμα? να παιρνεις ενα οπλο 2000 ευρω και να μην χρειαζεσαι αλλα τοσα για να το κανεις οπλο. βλεπε την 930 την breda.(παυλοοοο) και διευρυμενο κωνο εχει και 18,5 αυλο και καλα τσοκ. βλεπε rem και beretta.δεν χρειαζεται να ριξεις φραγκα εκτος αν θες εξειδικευμενα τσοκ για συγκεκριμενη χρηση.παμε ακομα μια παυλοοοοο
Πάντα to the point Ευριπίδη, ακριβώς αυτό εχω ευχαριστηθεί στο 690 αλλά και στην xlr...
 
Οποιος θελει και μπορει ας βάλει καμια φωτο τουφεκιας με σχολια τι μετατροπες εχει κανει στην καννη + το φυσιγγια.
Αρχιζω και πειθομαι οτι ειχα βαθεια μεσάνυχτα προσωπικα.
Ευριππιδη για μενα παρε ενα καλο οπλο σαν βαση, και ξεκινα: κοντακι+οτι αλλο βοηθαει βλητικα.
Αυτο που προκύπτει ειναι ενα εργαλειο στημενο πανω σου και για μια ζωη ;)
Αν υπαρχει καποιο αντίστοιχο στην ιδια κατηγορια εργοστασιακο με το πατεντιαρικο τοτε οκ. Διαλεγεις και παιρνεις.
 
Οποιος θελει και μπορει ας βάλει καμια φωτο τουφεκιας με σχολια τι μετατροπες εχει κανει στην καννη + το φυσιγγια.
Αρχιζω και πειθομαι οτι ειχα βαθεια μεσάνυχτα προσωπικα.
Ευριππιδη για μενα παρε ενα καλο οπλο σαν βαση, και ξεκινα: κοντακι+οτι αλλο βοηθαει βλητικα.
Αυτο που προκύπτει ειναι ενα εργαλειο στημενο πανω σου και για μια ζωη ;)
Αν υπαρχει καποιο αντίστοιχο στην ιδια κατηγορια εργοστασιακο με το πατεντιαρικο τοτε οκ. Διαλεγεις και παιρνεις.
εσυ να πας να κανεις παρεα μ αυτον τοοοον παυλο. το πιασες το υπονοουμενο ετσι???
.banana.
 
Θα ηθελες καμια 10αρια τετεια 3/0 να τα εχεις μαζι σου μην σου τυχει κανα αεροπλοιο απο πανω σου.......pray to God.αν εισαι καλο παιδι και πεις το V3 μου ειναι μαπα 26φορες μολις παω σπιτι θα στα γεμισω φρεσκα φρεσκα.my man.

Εισαι μεγαλο πειραχτηρι. Η ωρα της αληθειας πλησιαζει.sarcastic.
 
Εισαι μεγαλο πειραχτηρι. Η ωρα της αληθειας πλησιαζει.sarcastic.
Γιατι ρε φιλαρακι κολονεις να φερεις το V3 για ενα τεστ.....θα εχει απο τα παντα ο μπαξες.sarcastic.και 400 και 450αρια και κατι που ισως ξεπερνανε τα !!!!!!!ha haaaχωρια που θα του στρωσουμε τη καννη αμεσως....
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top