Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
να σας πω και εγω τι εχω δει μετα τον κωνο που εκανα στην vinci.. ειναι πολυ συντομο το διαστημα που εγινε και καλα καλα δεν εχει στρωσει ο κωνος ουτε εχω ριξει τα εκατονταδες φυσιγγια αλλα βλεπω περισοτερη δυναμη κρουσης πανω στο στοχο.. το ποσοστο τον τραυματισμενων ειναι πολυ λιγοτερο.. δεν εχω ριξει σε πινακα για να δω το πριν και το μετα αλλα αυτη την αισθηση εχω αποκομισει..
 
Γιατι ρε φιλαρακι κολονεις να φερεις το V3 για ενα τεστ.....θα εχει απο τα παντα ο μπαξες.sarcastic.και 400 και 450αρια και κατι που ισως ξεπερνανε τα !!!!!!!ha haaaχωρια που θα του στρωσουμε τη καννη αμεσως....

Θα τη φερω ειπαμε, ειμαι ομως λιγο επιφυλακτικος στους πυραυλους εδαφους/αερος εεεeee συγνωμη φυσιγγια long range ηθελα να πω.
 
να σας πω και εγω τι εχω δει μετα τον κωνο που εκανα στην vinci.. ειναι πολυ συντομο το διαστημα που εγινε και καλα καλα δεν εχει στρωσει ο κωνος ουτε εχω ριξει τα εκατονταδες φυσιγγια αλλα βλεπω περισοτερη δυναμη κρουσης πανω στο στοχο.. το ποσοστο τον τραυματισμενων ειναι πολυ λιγοτερο.. δεν εχω ριξει σε πινακα για να δω το πριν και το μετα αλλα αυτη την αισθηση εχω αποκομισει..
πανο καλησπερα.μπορεις να υπολογισεις περιπου γιατι αυτο που λες ειναι πολυ χρησιμο ποσο ποσοστο βελτιωσης εχεις δει σ αυτο το συντομο διαστημα?νομιζω οτι μας ενδιαφερει ολους
 
βλεπω περισοτερη δυναμη κρουσης πανω στο στοχο.. το ποσοστο τον τραυματισμενων ειναι πολυ λιγοτερο..

Πολυ λογικο, μεγαλυτερος χωρος για τα σκαγια, λιγοτερες τριβες, λιγοτερα flyers, περισσοτερα σκαγια στο στοχο.
 
Κατι τελευταιο για να συνοψιζουμε κ να μην υπαρχουν αποριες:
Κατι που παρατηρησα ειναι οτι οι περισσότεροι που ασχολουνται με κωνους κλπ(και εχουν "πειράξει " καννες)ειναι οι κυνηγοι των υδροβιων,Αυτο το καταλαβενω απολυτα μιας και εκει οι τουφεκιες ειναι οριακες και θέλετε το καλυτερο δυνατο αποτέλεσμα σε αυτα τα μετρα.
Ενας ομως που κανει κυνηγια φερμας,Η καρτεριου αλλα για τους αλφα η βητα λογους δεν θελει να τουφεκαει σε οριακες αποστασεις,
Εχει κατι να κερδισει απο ολες αυτες τις παρεμβασεις πανω στην καννη του???Η αυτες οι παρεμβασεις γινονται οταν εχουμε στο νου μας μονο τις τουφεκιες στα ορια,τα χοντρα σκαγια,και τα μεγαλα θηραματα???
 
πανο καλησπερα.μπορεις να υπολογισεις περιπου γιατι αυτο που λες ειναι πολυ χρησιμο ποσο ποσοστο βελτιωσης εχεις δει σ αυτο το συντομο διαστημα?νομιζω οτι μας ενδιαφερει ολους
γεια σου Ευριπιδη.. δεν μπορω να το υπολογισω για τον λογο οτι το οπλο ειναι καινουργιο την επεμβαση την εκανα κοντα με την αγορα του και δεν εχω τοσο καλο κριτηριο.. η αισθηση ομως οτι εχει η τουφεκια δυναμημεγαλυτερη στην λεω εμπειρικα απο αλλα οπλα που εχουν περασει απο τα χερια μου..
 


Πυρητιδα μουλεριτ στα 34γρ νο4 χαρτινος παφηλας με την ειδια μαρκα 12χ70 ρελιαστο στα 65 μαλινοταπο

Αποσταση 30 μετρα με 3*

Γιαννη ελπιζω μονο στη Κρητη να τουφεκατε τους λαγους απο 50 μετρα και πανω. Οχι τιποτα αλλο, αλλα για να μπορεσεις να φερεις και κανεναν ολοκληρο στο σπιτι!
 
Οπως γραφει και ο Παυλος πιο πανω πιο ομαλη μεταβασητων σκαγιων στην καννη λιγοτερα κατεστραμενα σκαγια καλυτερο αεροδυναμικο συντελεστη σκαγιων με τελικο αποτελεσμα μεγαλυτερες παραμενουσες ταχυτητες, μεγαλυτερη κινητικη ενεργεια.
 
Κατι τελευταιο για να συνοψιζουμε κ να μην υπαρχουν αποριες:
Κατι που παρατηρησα ειναι οτι οι περισσότεροι που ασχολουνται με κωνους κλπ(και εχουν "πειράξει " καννες)ειναι οι κυνηγοι των υδροβιων,Αυτο το καταλαβενω απολυτα μιας και εκει οι τουφεκιες ειναι οριακες και θέλετε το καλυτερο δυνατο αποτέλεσμα σε αυτα τα μετρα.
Ενας ομως που κανει κυνηγια φερμας,Η καρτεριου αλλα για τους αλφα η βητα λογους δεν θελει να τουφεκαει σε οριακες αποστασεις,
Εχει κατι να κερδισει απο ολες αυτες τις παρεμβασεις πανω στην καννη του???Η αυτες οι παρεμβασεις γινονται οταν εχουμε στο νου μας μονο τις τουφεκιες στα ορια,τα χοντρα σκαγια,και τα μεγαλα θηραματα???
Τασο εγω πιστηκα και την εκανα μετα απο πολυ ψαξιμο και διαβασμα και ας μην κυνηγαω υδροβια αποκλειστικα.. πιστευω οτι και στα ψιλα σκαγια που παραμορφωνονται πιο πολυ η βελτιωση θα ειναι μεγαλυτερη.. δεν εχει να κανει με τι κυνηγας εχει να κανει με καλυτερη τουφεκια απλα..
 
Κατι τελευταιο για να συνοψιζουμε κ να μην υπαρχουν αποριες:
Κατι που παρατηρησα ειναι οτι οι περισσότεροι που ασχολουνται με κωνους κλπ(και εχουν "πειράξει " καννες)ειναι οι κυνηγοι των υδροβιων,Αυτο το καταλαβενω απολυτα μιας και εκει οι τουφεκιες ειναι οριακες και θέλετε το καλυτερο δυνατο αποτέλεσμα σε αυτα τα μετρα.
Ενας ομως που κανει κυνηγια φερμας,Η καρτεριου αλλα για τους αλφα η βητα λογους δεν θελει να τουφεκαει σε οριακες αποστασεις,
Εχει κατι να κερδισει απο ολες αυτες τις παρεμβασεις πανω στην καννη του???Η αυτες οι παρεμβασεις γινονται οταν εχουμε στο νου μας μονο τις τουφεκιες στα ορια,τα χοντρα σκαγια,και τα μεγαλα θηραματα???

Tασο τη διαφορα την βλεπεις σε καθε καρτερισια τουφεκια. Ειτε αυτο ειναι τσιχλα, τρυγονι, φασσα, παπι. Ηδη στις μεσαιες αποστασεις η διαφορα ειναι εμφανης οχι μονο σε χοντρα σκαγια αλλα και σε ψιλα. Στα χοντρα σκαγια τα αποτελεσματα ειναι απλα πιο εντυπωσιακα.
Αν καποιος κανει μονο κυνηγι φερμας δεν νομιζω οτι θα δει αισθητες διαφορες.
 
Κατι τελευταιο για να συνοψιζουμε κ να μην υπαρχουν αποριες:
Κατι που παρατηρησα ειναι οτι οι περισσότεροι που ασχολουνται με κωνους κλπ(και εχουν "πειράξει " καννες)ειναι οι κυνηγοι των υδροβιων,Αυτο το καταλαβενω απολυτα μιας και εκει οι τουφεκιες ειναι οριακες και θέλετε το καλυτερο δυνατο αποτέλεσμα σε αυτα τα μετρα.
Ενας ομως που κανει κυνηγια φερμας,Η καρτεριου αλλα για τους αλφα η βητα λογους δεν θελει να τουφεκαει σε οριακες αποστασεις,
Εχει κατι να κερδισει απο ολες αυτες τις παρεμβασεις πανω στην καννη του???Η αυτες οι παρεμβασεις γινονται οταν εχουμε στο νου μας μονο τις τουφεκιες στα ορια,τα χοντρα σκαγια,και τα μεγαλα θηραματα???
Ηπαρχουν και οπλα που δεν χριαζεται να τους κανεις τιποτε.Μην τρελαθουμε κιολας!επηδη εγω πχ εχω μια τρελα ενα μερακι μια μα......κια στον εγκεφαλο μπορει να φτανω και στην ηπερβολη εδω καποιος εκανε κονο στην κενουρια Α5 που εχει ιδη απο την μαματης.Κανεις μια βελτιωση μεσα απο την εμπηριασου με το οπλοσου που βλεπεις αν υστερει καπου.Δεν το κανεις επηδη εκανε και ο αλλος. Μπορει να μπεις σε περιπετ. Χορις να υπαρχει λογος.Δεν εχουν ολλοι τις ιδυες ανανγκες και την ιδυα πλακια στον εγκεφαλο.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top