Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Νομίζω ότι είσαι κομπλέ για περπατητο....:), για απογευματινά και για ντοπιαρικα χειμερινά καρτεράκια. Δεν ξέρω αν αξίζει από οικονομικής πλευράς αλλά ρίξε την γεμησιά 2γρ και κάνε την 28. ;)
Πάλι θα την ξεσκονίσεις την τσιχλιτσα και την μπεκάτσα :)
δεν ακούγεται κακό το 28 Γιώργο αλλά δεν ξέρω αν το επιτρέπει η πυρίτιδα (c7) να κατέβει στα 28 .xm.
θα ρωτήσω και θα μελετήσω ! αν γίνεται θα το δοκιμάσω σίγουρα
 
δεν ακούγεται κακό το 28 Γιώργο αλλά δεν ξέρω αν το επιτρέπει η πυρίτιδα (c7) να κατέβει στα 28 .xm.
θα ρωτήσω και θα μελετήσω ! αν γίνεται θα το δοκιμάσω σίγουρα
χρηστο ασε τα κακομοιρα τα τσιχλακια στην ησυχια τους....χαχαχαχαχαα
 
Δοκιμών συνεχεία
browning b525 αυλός 18,7 (Απόκλιση τσοκ (-mm)
midas IC 18,55 -0,15 (σχεδόν skeet) / midas M 18,27 -0,43 (ανοιχτό 3*)


πάντα ίδια συνταγή και πειράματα με συγκεντρωτήρες. στόχος του σεταπ ήταν το περπατιτό .
ο freeshot είχε και δυο φελλούς 2mm για να βγει η ογκομετρία .. δεν με ενθουσίασε το αποτέλεσμα . σε προηγούμενη δοκιμή με ένα φελλό ειχε πάει ποιο ανοιχτά και μου άρεσε. θέλω να δω και κάποιο άλλο μισοταπο ποιο ψηλό πχ 25mm
ο p.skeet αν και ήταν οριακά στα 6mm απάτητος έκλεισε σωστά απο ότι είδα . θα δοκιμάσω και p.skeet 25 αν βρω.
ο p.skeet γενικά με έχει ενθουσιάσει !!
έχουμε και λέμε .





παρέλειψα να αναφέρω οτι τα φυσίγγια ειναι ρελιαστά με τζαμακι.

χρηστο ασε τα κακομοιρα τα τσιχλακια στην ησυχια τους....χαχαχαχαχαα
Κώστα καλομελέτα .. ασε να χειμωνιάζει λίγο και θα αρχίσουν οι δοκιμές για τα φασοφυσιγγα !!!
 
Δοκιμών συνεχεία
browning b525 αυλός 18,7 (Απόκλιση τσοκ (-mm)
midas IC 18,55 -0,15 (σχεδόν skeet) / midas M 18,27 -0,43 (ανοιχτό 3*)


πάντα ίδια συνταγή και πειράματα με συγκεντρωτήρες. στόχος του σεταπ ήταν το περπατιτό .
ο freeshot είχε και δυο φελλούς 2mm για να βγει η ογκομετρία .. δεν με ενθουσίασε το αποτέλεσμα . σε προηγούμενη δοκιμή με ένα φελλό ειχε πάει ποιο ανοιχτά και μου άρεσε. θέλω να δω και κάποιο άλλο μισοταπο ποιο ψηλό πχ 25mm
ο p.skeet αν και ήταν οριακά στα 6mm απάτητος έκλεισε σωστά απο ότι είδα . θα δοκιμάσω και p.skeet 25 αν βρω.
ο p.skeet γενικά με έχει ενθουσιάσει !!
έχουμε και λέμε .




Piston skeet και εγω εξερετικο υλικό πολυ ωραία κατανομή.. ..μην αλλάξεισ τιποτα γιατι ειναι παραξενοσ στο πατημα του ο pis..sk...του Βρήκεσ το κουμπί του..
 
Αστην οπως ειναι με τον piston!!
Στην πραξη ,θα δεις πολυ ωραία πραγματα!
Αν δε,"φευγεις"και λιγο πιο μπροστά, βρήκες το φυσιγγι σου! ;)
Πολυ C7 βλεπω να παιζει τωρα τελευταια και μου φαινεται θα τη γεμισω και παλι μετα απο 15 χρονια....καπου πρεπει να εχω κανα μισοκιλο,αν ειναι η παλια κανει.xm.
 
Πολυ C7 βλεπω να παιζει τωρα τελευταια και μου φαινεται θα τη γεμισω και παλι μετα απο 15 χρονια....καπου πρεπει να εχω κανα μισοκιλο,αν ειναι η παλια κανει.xm.
Εχει ο ιορδανογλου με 18,30.τα 500γρ.εχω πάρει 1 κιλο για φετοσ που θα ριξω στα τσιχλακια
 
Εχει ο ιορδανογλου με 18,30.τα 500γρ.εχω πάρει 1 κιλο για φετοσ που θα ριξω στα τσιχλακια
Δεν ξαναγοραζω πυριτηδα για ψιλα μεχρι να ριξω οτι εχω και δεν εχω...μεχρι και τις 24αρες θα γεμισω φετος. Θα κρατησω μονο sipe-s4-psb2
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top