Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
υ.γ. ή χωνεις τον Αρη κ σου γεμιζει :)

Ο αρις τα γεμιζει ενα ενα στο χερι ρε... Λες να βγαινει να γεμισει κ σε αλλον??? .hair.
Τολη 38 γρ ηταν το φυσιγγι... Στα χοντρα σκαγια ειναι ευκολο να εχεις ακριβεια στο τι αφαιρεις... Ενα σωστο 4αρι σκαγι ζυγιζει 0,15 γρ περιπου, αν αφαιρεσεις μολις 6 εχεις πεσει χοντρικα ενα γραμμαριο... Με την δοσολογια που ειχε το OLympus αρχιζες να ακους τα σκαγια να σφυριζουν...
Οσοι τα εκαναν αυτα τα πραγματα, δυσκολα αφηναν πραγματα στην τυχη, τα παπια που εχουν σκοτωσει ειναι αμετρητα... Ειναι να καθεσαι να τους ακους αυτους τους ανθρωπους...
Θρυλικο φυσιγγι το Olympus... Ακομα καλο αλλα πιο μαλακο...

Τζωρτζ τα παραλες λιγο, αλλα μενω στο οτι δε γεμιζω φυσιγγια για αλλους για λογους ασφαλειας κ το εχω σαν αρχη... ;)
 
Εχω δυο κουτακια olympus μπορει και 20ετιας πραγματικα πολυ καλα μαζι με κατι Λαμπρο μπλε και κατι biturbo,που και που βαζω δυο τρια στη τσεπη μου ετσι τιμης ενεκεν και τα ριχνω οταν η θερμοκρασιες αγγιζουν το μηδεν.καμια σχεση ομως αυτα τα παλια με τα σημερινα αλλες δοσολογιες και αλλες πυριτηδες
 
Εχω δυο κουτακια olympus μπορει και 20ετιας πραγματικα πολυ καλα μαζι με κατι Λαμπρο μπλε και κατι biturbo,που και που βαζω δυο τρια στη τσεπη μου ετσι τιμης ενεκεν και τα ριχνω οταν η θερμοκρασιες αγγιζουν το μηδεν.καμια σχεση ομως αυτα τα παλια με τα σημερινα αλλες δοσολογιες και αλλες πυριτηδες
Εχεις,παντως ,μια συμπαθεια στα...μαλακά φυσιγγακια! .my man.
 
Εχεις,παντως ,μια συμπαθεια στα...μαλακά φυσιγγακια! .my man.
Και να σκεφτεις που τα εριχνα με τη 302 πιτσηρικας,πως δεν μου εμεινε κανα κλειστρο στο χερι.hair.παντως το παλιο biturbo ηταν και ειναι η αδυναμια μου,απλα ντουφεκια τσεκουρια.sarcastic.
 
Ο αρις τα γεμιζει ενα ενα στο χερι ρε... Λες να βγαινει να γεμισει κ σε αλλον??? .hair.
Τολη 38 γρ ηταν το φυσιγγι... Στα χοντρα σκαγια ειναι ευκολο να εχεις ακριβεια στο τι αφαιρεις... Ενα σωστο 4αρι σκαγι ζυγιζει 0,15 γρ περιπου, αν αφαιρεσεις μολις 6 εχεις πεσει χοντρικα ενα γραμμαριο... Με την δοσολογια που ειχε το OLympus αρχιζες να ακους τα σκαγια να σφυριζουν...
Οσοι τα εκαναν αυτα τα πραγματα, δυσκολα αφηναν πραγματα στην τυχη, τα παπια που εχουν σκοτωσει ειναι αμετρητα... Ειναι να καθεσαι να τους ακους αυτους τους ανθρωπους...
Θρυλικο φυσιγγι το Olympus... Ακομα καλο αλλα πιο μαλακο...

Τζωρτζ τα παραλες λιγο, αλλα μενω στο οτι δε γεμιζω φυσιγγια για αλλους για λογους ασφαλειας κ το εχω σαν αρχη... ;)
Εγω θελω 3-4 κουτακια απο εκεινα τα 6αρια....δεν τιθετε θεμα ασφαλειας γιατι εχω ασφαλισει το οπλο μου.sarcastic.
 
Σηγκρινεται η προ 20ετιας ΜΒ 36 με τη σημερινη...???
Σηγκρινεται η Μ92...???
Συγκρινεται η JK6...???
Συγκρινεται η sipe...???
Συγκρινεται η C7...???
......???
.........???
.............???

Δεν νομηζω......
Μιχαλη και τις σημερινες,τις "βρισκεις"....
Ψαξιμο θέλει!
Ηταν πιο ελαστικές εκείνες...
 
Σηγκρινεται η προ 20ετιας ΜΒ 36 με τη σημερινη...???
Σηγκρινεται η Μ92...???
Συγκρινεται η JK6...???
Συγκρινεται η sipe...???
Συγκρινεται η C7...???
......???
.........???
.............???

Δεν νομηζω......
να νομιζεις φιλε , ολες οι ΒP είναι πανομοιότυπες , οι συνταγες εχουν αλλαξει , και μην ακουσω για εργοστασιο που καηκε και τα γνωστα , όταν πρωτοξεκινησα να ασχολουμε με αυτά τα υλικα επεσαν να με φανε , απαιχτες οι ΒP
 
Σταμάτησε η κατασκευή κάποιου συγκεκριμένου εργοστασιακού φυσιγγίου λόγω "οικολογικών αντιδράσεων";
δεν περιμενα από καποιον εμπειρο όπως εσυ τετοιο σχολιο , απλα πλακα εκανα , φυσικα οποιoς κυνηγαει και ειδικα παπια όταν ακουει Κουτουμανος Ολυμπος με καλυκα Fiocchi κανει τον σταυρο του , εκεινο το φυσιγγι ειχε τρελανει τον ταχογραφο όταν τον πρωτοαγορασα , δεν πιστευα και εγω στα ματια μου ότι φυσιγγι 38,5 γρ εχει τέτοιες αρχικες ταχύτητες , από πιεσεις ανετα 1200 bar
 
και γιατι ρε παιδια δεν συνεχιζουν να φτιαχνουν την παλι πετυχημενη συνταγη κ τα πουστεψαν? Εγιναν οικολογοι οι κατασκευαστες?
Ηταν φυσιγγι ονομαστο στον βαλτο.Εχασε μαλλον εδαφος λογο ατσαλινων..Εδω πανω σε μας ξεπερνουσε τα 12-13 ευρω το κουτι οποτε εχασε και αλλο εδαφος..
 
δεν περιμενα από καποιον εμπειρο όπως εσυ τετοιο σχολιο , απλα πλακα εκανα , φυσικα οποιoς κυνηγαει και ειδικα παπια όταν ακουει Κουτουμανος Ολυμπος με καλυκα Fiocchi κανει τον σταυρο του , εκεινο το φυσιγγι ειχε τρελανει τον ταχογραφο όταν τον πρωτοαγορασα , δεν πιστευα και εγω στα ματια μου ότι φυσιγγι 38,5 γρ εχει τέτοιες αρχικες ταχύτητες , από πιεσεις ανετα 1200 bar
Και τα δικα μου με fiocchi ειναι
 
Και τα τωρινα σε super fiocchi γεμιζονται αλλα με αλλα υλικα..
Ωραιος καλυκας..Κ φυσιγγια που γεμιζοταν παλια σε αυτον αφησαν ιστορια οπως οι παλιοι κονδωρες,super quick κλπ.. οχι οτι για αυτο ευθύνεται ο καλυκας αλλα κουβεντα να γίνεται..
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top