Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Μπα δεν θελω αλλη... Θα κατσω ησυχος... .sarcastic..sarcastic..sarcastic.
Μ92S θελω, γιατι στο 2,20 αδειαζει πολυ γρηγορα ρε παιδι μου... .pray to God.
Θα σου εστελνα αλλα εχω μονο κανα 2κιλο και κανα 2κιλο και κατι ψιλα απο τη καλη....πως θα βγαλω το χειμωνα μου
 
δεν ακούγεται κακό το 28 Γιώργο αλλά δεν ξέρω αν το επιτρέπει η πυρίτιδα (c7) να κατέβει στα 28 .xm.
θα ρωτήσω και θα μελετήσω ! αν γίνεται θα το δοκιμάσω σίγουρα
είναι πολύ πιο ευκολο και ασφαλες να κατεβουμε σε προοδευτικοτητα παρα να ανεβουμε φιλε , πχ , σε μια χ 32 πυριτδα είναι πιο ασφαλες να την δουλευεουμε στα 28-30 γραμαρια παρα στα 35- 36
 
Εγω φετος θα το κανω δεν παει αλλο εχω μαζεψει τη σαρα και τη μαρα...τη MB36 θα τη βαλω στο 1,70/32 σε 8αρακια θα της πηγαινει τελεια.sarcastic.
φιλε Βενετατο και ολοι οι αλλοι που γελατε με την ΜΒ 36 , πρεπει να ξερετε ότι από εμπορικα φυσίγγια το Ολυμπος του κουτουμανου με ΜΒ 36 ειχε σκοτωσει το 90 % του πλυθυσμου των παπιων , ειχαν κανει οι οικολογικες οργανώσεις διαμαρτυρια για οικολογικη καταστροφή και σταματησε το φυσιγγι
 
φιλε Βενετατο και ολοι οι αλλοι που γελατε με την ΜΒ 36 , πρεπει να ξερετε ότι από εμπορικα φυσίγγια το Ολυμπος του κουτουμανου με ΜΒ 36 ειχε σκοτωσει το 90 % του πλυθυσμου των παπιων , ειχαν κανει οι οικολογικες οργανώσεις διαμαρτυρια για οικολογικη καταστροφή και σταματησε το φυσιγγι
σταματησε την παλια συνταγή είναι το πιο σωστο
 
φιλε Βενετατο και ολοι οι αλλοι που γελατε με την ΜΒ 36 , πρεπει να ξερετε ότι από εμπορικα φυσίγγια το Ολυμπος του κουτουμανου με ΜΒ 36 ειχε σκοτωσει το 90 % του πλυθυσμου των παπιων , ειχαν κανει οι οικολογικες οργανώσεις διαμαρτυρια για οικολογικη καταστροφή και σταματησε το φυσιγγι
Που ησουν χαμενος ρε Δημητρη;περιμενα πως και πως να δω τη θα γραψεις για τη mb36.sarcastic.τη να κανουμε φιλε γουστα ειναι αυτα εμας δεν μας εκατσε καλα στα σκοτωματα και στις μεταβολες θερμοκρασιας οποτε....
 
το ερωτημα εινια γιατι ο Κουτουμανος "χαλασε" αυτο το γαμιστερο φυσιγγι? μηπως ανεβαζε 1500 bar και ειχαν σπασει τα μισα οπλα?
 
το ερωτημα εινια γιατι ο Κουτουμανος "χαλασε" αυτο το γαμιστερο φυσιγγι? μηπως ανεβαζε 1500 bar και ειχαν σπασει τα μισα οπλα?
Άλλαξε χέρια η επιχείρηση, Τολη. Το φυσίγγι υπάρχει και είναι αξιολογότατο με τεράστια προτίμηση από "βόρειους" κυνηγούς. Για "σπάσιμο" όπλων δεν είμαι αρμόδιος να μιλήσω. Το έριχνα για μια δεκαετία και ήταν από τα αγαπήμενα μου. Ο Δημήτρης αναφέρεται προφανώς στην παλαιότερη version. Λάβε ωστόσο υπόψη ότι πριν από 15 - 20 χρόνια και ακόμα παλιότερα, τα όπλα δεν ήταν ίδια με τα σημερινά και η επιλογή τέτοιων φυσιγγίων μπορεί να είχε αρνητικές επιπτώσεις. Υπήρχε μία κουλτούρα, ειδικά σε παλιούς κυνηγούς της επαρχίας, την έχω δει από παιδάκι στον Έβρο, να ρίχνουν το φυσίγγι που "σκοτώνει" αδιαφορώντας αν είναι κατάλληλο για το όπλο τους.
Αυτό που μου είχε πει κάποτε ο καλυβιέρης μας ήταν ότι τα παλιά τα χρόνια, όλοι εδώ πάνω ανέβαιναν με τα Olymbus του Κουτουμάνου. Οι παλιότεροι και πιο μεγάλοι, είχαν πάνω τους ένα κατσαβιδακι και όταν έπεφτε βαρύς πάγος, άνοιγαν τα φυσίγγια από μπροστά και έβγαζαν λίγα σκάγια.
 
οποτε με το "ματι" Γιωργο εβγαζαν σκαγια εεεεε αχααχχα τωρα αν μετα απο τα 40 γρμ το φυσιγγι ηταν 38 ή 35 μικρη σημασια εχει ...μπαμ καλο θα εκανε παντως!
Επισης γραφεις οτο τα εριχνες .... δε μιλαω για θεμα ατσαλινων , απλα σταματησες να τα ριχνεις γιατι βρηκες αλλο που σου ταιριαζει καλυτερα κ αν ναι πιο?

υ.γ. ή χωνεις τον Αρη κ σου γεμιζει :-)
 
Οι παλιότεροι και πιο μεγάλοι, είχαν πάνω τους ένα κατσαβιδακι και όταν έπεφτε βαρύς πάγος, άνοιγαν τα φυσίγγια από μπροστά και έβγαζαν λίγα σκάγια.
Ακομα και σημερα φιλε μου γινετε αυτο. Ειναι express κοντρα δοσει...;). Καλημερα
 
Τόλη, ο Άρις δεν γεμίζει φυσίγγια, ούτε σε φίλους. Το έχει σαν αρχή. Άλλο να σου πει πάρε τρία φυσίγγια να γεμίσεις το όπλο και άλλο να μου γεμίσει φυσίγγια. Συνταγές προτείνει, ναι, δεν έχει αρνηθεί σε κανέναν. Εξάλλου δεν είναι τυχαίο που έχει διατελέσει υπεύθυνος βλητικών δοκιμών στο Hunter Passion. Ξέρει να "διαβάζει" τους πίνακες, τις ταχύτητες και τις διατρήσεις. :)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top