Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
33 γραμμαριακια ιδιογομωση θελει η 303 του Πανουτσου ετσι οπως την βλεπω, καλα 5αρια, κ να τουφεκας περιστερια στον καμπο κ παπια στο βαλτο χωρις ορια... .pop.
Ριξαμε κι ενα 34αρι #4.....
Το χτυπημα ηταν σφυρια στα 40+μ
Το ασχημο....η τουφεκια πηγε σε λαθος πίνακα!!!.hair.
Στον ηδη τουφεκισμενο.pop.
Δεν ειχαμε κι αλλο ,οποτε........:):confused:
 
Και εγώ περίμενα η τουφεκιά με το bell να είναι αρκετά πιο ανοικτή σε αυτή την απόσταση.
Μάλλον το φυσίγγι που είναι αρκετά συγκεντρωτικό έπαιξε τον ρόλο του.
Η πρώτη τουφεκιά όμως είναι κέντημα για αυτή την απόσταση.
 
Συμφωνώ απόλυτα.Σε κοντινότερες αποστάσεις η συγκέντρωση θα είναι υπερβολική με αύτο το τσοκ και σίγουρα θα υπάρχουν αποτυχίες ειδικά αν τα μέτρα του όπλου δεν είναι σωστά πάνω μας.Αλλά αυτή η τουφεκιά σε αυτά τα μέτρα μου φαντάζει ιδανική για τα μπασίματα ή για κάποιο καρτέρι που τα πουλιά περνάνε ψηλωμένα.
Πιστεύω ότι θα είναι φωτιά.pop..pop..
 
.xm.Κυνηγητικα αυτες οι βολες με Κενταυρο με εβαλαν σε σκεψεις. Πρεπει να δω τι θα κανει στο δικανο μου το 9αρι με τα τσοκ 4 και 2 που εχει..xm.
.very funny..very funny.
αχαχχχ.θα θελα να ξερα ποιος σου ειπε να παρεις του κενταυρου
.yell at.
 
Η πρώτη τουφεκιά ΔΕΝ είναι κέντημα κύριοι. Η πρώτη τουφεκιά μπορεί να γίνει εύκολα αιτία να πει κάποιος στον κυνηγοτοπο....μάπα το φυσίγγι....;)
Όσοι έχετε σκοπό να τα δουλέψετε στο κυνήγι, όχι σφικτά τσοκ :)
Θεωρω οτι οι περισσοτεροι γνωριζουν ηδη οτι το συγκεκριμένο φυσιγγι ειναι συγκεντρωτικο.....συνεπώς σε μια ενδεχόμενη κοντινη αποτυχια δεν θα θεωρησω μαπα το φυσιγγι.....εμενα με καλύπτει οπως ειναι σεταρισμενο....και οπως ειπες ανοιχτά τσοκ.....
 
Θεωρω οτι οι περισσοτεροι γνωριζουν ηδη οτι το συγκεκριμένο φυσιγγι ειναι συγκεντρωτικο.....συνεπώς σε μια ενδεχόμενη κοντινη αποτυχια δεν θα θεωρησω μαπα το φυσιγγι.....εμενα με καλύπτει οπως ειναι σεταρισμενο....και οπως ειπες ανοιχτά τσοκ.....
Μην το λες Κωστα... Πιστευω πολλες φορες τα πολυ συγκεντρωτικα φυσιγγια εχουν θεωρηθει ανεπαρκη μιας κ λιγο λαθος να ειμαστε ειτε σκοπευτικα, ειτε στα μετρα, τα πουλια πεφτουν με την περιφερεια της τουφεκιας, με τα ακροσκαγα, με κακες καταβολες η ζωνατανα...Πρεπει να ξερει ο καθενας τι ψαχνει...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top