Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ουπςςς ομολογώ οτι εγραψες τωρα Αρη! Εδω φαινεται μια χαρά!
Βγαλαμε το οπλο του ανθρωπου αχρηστο, αλλα εγω προσωπικα δεν βλεπω κατι τετοιο... Δεν βλεπω κατι εξωπραγματικο, αλλα δεν βλεπω κ κατι προβληματικο...
Τα χαρτια σου ειναι 80χ100 Πανο, αν αφαιρεσεις με μια γραμμη σε ενα προγραμμα ζωγραφικης το 20% περιπου απο το μακρυ κομματιο κ μετρησεις τα σκαγια στο υπολοιπο τετραγωνο 80χ80 θα παρεις μια εικονα... Δεν θα ειναι κυκλος 76 εκ, θα κλεβεις λιγο, αλλα στο λεω αυτο για να ειναι απλο... ;)
 
Last edited:
Βγαλαμε το οπλο του ανθρωπου αχρηστο, αλλα εγω προσωπικα δεν βλεπω κατι τετοιο... Δεν βλεπω κατι εξωπραγματικο, αλλα δεν βλεπω κ κατι προβληματικο...
Τα χαρτια σου ειναι 80χ100 Πανο, αν αφαιρεσεις με μια γραμμη σε ενα προγραμμα ζωγραφικης το 20% περιπου απο το μακρυ κομματιο κ μετρησεις τα σκαγια στο υπολοιπο τετραγωνο 800χ80 θα παρεις μια εικονα... Δεν θα ειναι κυκλος 76 εκ, θα κλεβεις λιγο, αλλα στο λεω αυτο για να ειναι απλο... ;)
Ειμαι απο αυτους που πιστευουν πως αχρηστα οπλα βλητικα δεν υπαρχουν (μετρια ναι), γι αυτο και προετρεψα τον ανθρωπο να παει στο κυνηγι του με ψυχολογια και να δει εκει τι γινεται.
 
Κ μεχρι πριν λιγα χρονια, μερικοι κ ακομα, λεγαμε οτι το φουλ σκοτωνει στα 35 μετρα κ αυτο ειναι κ το οριο του λειοκανου... Τωρα ξαφνικα πηγαμε στα 45 μετρα κ εγινε της μοδας κ βλεπουμε οτι η κατανομη δεν επαρκει?... Εχετε πολλες εικονε στο μυαλο σας με συμβατικα φυσιγγια κ τσοκ στα 45 μετρα?
Εγω παντως δεν εχω, σιγα σιγα αποκτω... γι αυτο κ καθομαι κ μετραω στα σκαγια... ;):)
Πανο αν εχεις διαθεση μετρα τα σκαγια χοντρικα στα χαρτια σου, σημειωσε τα νουμερα κ το ξανασυζηταμε.... Με το ματι δεν, ειδικα αν δεν ειναι προπονημενο...
Απλα πηρα μια τυχαια τουφεκια εγω, αν το κανεις με ολες θα δεις αν το οπλο σου αποδιδει σωστα, λιγο πανω, η λιγο κατω απο το μεσο ορο...
Τα εχω μετρησει αρη εχουμε και λεμε..rem 36 6 νουμερο 45 μετρα φουλ μαμα 154
Rem 36 4 νουμερο brain bx 45 μετρα 91
Win 36 4 νουμερο 45 μετρα φουλ μαμα 141
Rotwell 36 4αρι 45 μετρα 97
Λαμπρο καφε 5 αρι 35 μετρα 3 μαμα 176 και το ιδιο με tm 124
Λαμπρο 34 8 αρι 35 μετρα 3 μαμα 372 και το tm 314
Κενταυρος 8 αρι 35 μετρα 3 μαμα 338 και με το 4 μαμα 304 και στα 30 μετρα παλι με 4 μαμα 359
 
Αυτα ειναι σε ολο το χαρτι?
Τα χαρτια σου ειναι 80χ100 Πανο, αν αφαιρεσεις με μια γραμμη σε ενα προγραμμα ζωγραφικης το 20% περιπου απο το μακρυ κομματιο κ μετρησεις τα σκαγια στο υπολοιπο τετραγωνο 80χ80 θα παρεις μια εικονα... Δεν θα ειναι κυκλος 76 εκ, θα κλεβεις λιγο, αλλα στο λεω αυτο για να ειναι απλο... ;)
 
Άρη δεν μιλάμε απλά για 45 μέτρα και φουλ ,,,,αλλά για 45 μέτρα φουλ κώνο πορτινγκ ,με κώνο και πορτινγκ η συγκεκριμένη κάννη για εμένα προσωπικά δεν βγάζει τα αναμενόμενα,,,φαντάσου πώς ήταν πριν τον κώνο,,,και στην σελίδα 152 σε πιο λίγα μέτρα πάλι είχε άσχημες τουφεκιές

καμία φορά είναι και το τι αρέσει στον καθένα να βλέπει,,,σε άλλους αρέσουν οι ομαδούλες από σκάγια,,,σε άλλους ισοκατανομή και αλατιέρα,,,σε άλλους κέντρα να έχει και τίποτα άλλο

η τουφεκιά με το κένταυρος έιναι αυτή που είναι γιατί και το φυσίγγι ειναι ιδιαίτερο

@ Πάνο πόσα εκατοστά πήρε ο κώνος ;
 
Τα 45 μέτρα δεν τα λες και λίγα για τις δοκιμές που έκανε ο φίλος. Και αν εχουν γίνει τώρα με αυτές τις θερμοκρασίες δεν είναι και ότι καλύτερο για αυτά τα φυσιγγια. Ας μας βάλει ένας φίλος μια καλύτερη δοκιμή με το δικό του όπλο και τα ίδια φυσιγγια,για να συγκριθεί με του Πάνου
 
Άρη δεν μιλάμε απλά για 45 μέτρα και φουλ ,,,,αλλά για 45 μέτρα φουλ κώνο πορτινγκ ,με κώνο και πορτινγκ η συγκεκριμένη κάννη για εμένα προσωπικά δεν βγάζει τα αναμενόμενα,,,φαντάσου πώς ήταν πριν τον κώνο,,,και στην σελίδα 152 σε πιο λίγα μέτρα πάλι είχε άσχημες τουφεκιές

καμία φορά είναι και το τι αρέσει στον καθένα να βλέπει,,,σε άλλους αρέσουν οι ομαδούλες από σκάγια,,,σε άλλους ισοκατανομή και αλατιέρα,,,σε άλλους κέντρα να έχει και τίποτα άλλο

η τουφεκιά με το κένταυρος έιναι αυτή που είναι γιατί και το φυσίγγι ειναι ιδιαίτερο

@ Πάνο πόσα εκατοστά πήρε ο κώνος ;
Πιστευω ειναι 4,5 γιατι οταν τον ρωτησα μου ειπε θα το δω εγω ποσα θα γινει και δεν του ειπα κατι αλλο..
 
Τα 45 μέτρα δεν τα λες και λίγα για τις δοκιμές που έκανε ο φίλος. Και αν εχουν γίνει τώρα με αυτές τις θερμοκρασίες δεν είναι και ότι καλύτερο για αυτά τα φυσιγγια. Ας μας βάλει ένας φίλος μια καλύτερη δοκιμή με το δικό του όπλο και τα ίδια φυσιγγια,για να συγκριθεί με του Πάνου
Περιμενω και την αποψη του Τολη που εχουμε θεωρητικα το ιδιο οπλο..
 
Συμφωνω ΠΑυλο, ουτε κ εμενα με ενθουσιασαν, αλλα ειναι αλλο πραγμα το οτι θα περιμενε κανεις κατι παραπανω, αλλο πραγμα το οτι εχει θεμα το οπλο... ;)
Προσωπικα οατν κρινω κατι για τον εαυτο μου σαν Αρις, δεν κοιταω τοσο την κατανομη, οσο την συγκεντρωση.... Εγω θελω οσο το δυνατον περισσοτερα σκαγια στον κυκλο, ωστε να εχω κ ενα μετρο συγκρισης αυτων που πξηρα, με αυτα που αναμενοταν να παρω θεωρητικα...
Εδω ειναι ενα πινακακι βοηθητικο...



Η μια τουφεκια που μετρησα, δεν ηταν προβληματικη, αλλα δεν ξερουμε κ τι εδινε πριν τις επεμβασεις...
Η ζεστη ειναι κ κ κακος συμμαχος για συγκεντρωσεις κ δοκιμες... Μια επαναληπτικη δοκιμη το Σεπτεμβρη θα ειναι πιο ουσιαστικη...
 
Τα 45 μέτρα δεν τα λες και λίγα για τις δοκιμές που έκανε ο φίλος. Και αν εχουν γίνει τώρα με αυτές τις θερμοκρασίες δεν είναι και ότι καλύτερο για αυτά τα φυσιγγια. Ας μας βάλει ένας φίλος μια καλύτερη δοκιμή με το δικό του όπλο και τα ίδια φυσιγγια,για να συγκριθεί με του Πάνου
45 μετρα percorso caccia νο.6 οπλο δικανο baikal τσοκ lm kicks
quovsW2.jpg
 
Τα 45 μέτρα δεν τα λες και λίγα για τις δοκιμές που έκανε ο φίλος. Και αν εχουν γίνει τώρα με αυτές τις θερμοκρασίες δεν είναι και ότι καλύτερο για αυτά τα φυσιγγια. Ας μας βάλει ένας φίλος μια καλύτερη δοκιμή με το δικό του όπλο και τα ίδια φυσιγγια,για να συγκριθεί με του Πάνου
45 μετρα κενταυρος 8αρι ιδιο οπλο ιδιο τσοκ
c7um0J4.jpg

να βαλω κι αλλα??και στ οπλο απλα εχω παρει τσοκ.ουτε κωνο ουτε τιποτα.τα μετρα μετρημενα με κορδελα
 
Άμα θες φίλε περιέγραψε λίγο πως γίνεται το τσεκάρισμα με το λέιζερ, ευχαριστώ.
o καθε οπλουργος εχει το δικο του......εγω εκανα την δοκιμη με bullet lazer....ειναι λειζερ ακριβως οπως το φυσιγγι μπαινει στο κλειστρο και εν συνεχεια θαλαμη....αμα βλεπεις στον στοχο την κουκιδα στο σημειο που σημαδευεις ολα κομπλε....εμενα που ειχε θεμα η κανη την κουκιδα την εβγαλε σαν αντανακλαση σε σχημα πεπονι
 
Βρε Πάνο, δεν μας είχες πει ότι έχεις κρατήσει τουφεκιές πριν τις επεμβάσεις; Εκτός και αν σε μπερδεύω με κάποιον άλλον, οπότε πάσο.
Από την άλλη, καμία επέμβαση δεν κάνει μάγια. Με Benelli κάννη, μαμά full, βαθμούς 38 και περίμενες να πάρεις κάτι καλύτερο με φυσίγγια χειμωνιάτικα 36 γρ;
Πραγματικά πέφτω από τα σύννεφα που περίμενες κάτι καλύτερο.
Χωρίς να έχω δει τις δικές σου ντουφεκιες πριν τις επεμβάσεις, θα σου πω ότι ήδη είναι βελτιωμένες κοντά στο 10%.
 
Βρε Πάνο, δεν μας είχες πει ότι έχεις κρατήσει τουφεκιές πριν τις επεμβάσεις; Εκτός και αν σε μπερδεύω με κάποιον άλλον, οπότε πάσο.
Από την άλλη, καμία επέμβαση δεν κάνει μάγια. Με Benelli κάννη, μαμά full, βαθμούς 38 και περίμενες να πάρεις κάτι καλύτερο με φυσίγγια χειμωνιάτικα 36 γρ;
Πραγματικά πέφτω από τα σύννεφα που περίμενες κάτι καλύτερο.
Χωρίς να έχω δει τις δικές σου ντουφεκιες πριν τις επεμβάσεις, θα σου πω ότι ήδη είναι βελτιωμένες κοντά στο 10%.
Οχι δεν ειχα κρατησει δυστυχως ειχα πει οτι θα βαλω μετα τις επεμβασεις..;)
 
45 μετρα κενταυρος 8αρι ιδιο οπλο ιδιο τσοκ
c7um0J4.jpg

να βαλω κι αλλα??και στ οπλο απλα εχω παρει τσοκ.ουτε κωνο ουτε τιποτα.τα μετρα μετρημενα με κορδελα
Ωραία κατανομή.Μόνο που μίλησα για ίδια φουσεκια ίδιες αποστάσεις και ίδιες καιρικές συνθήκες. Και οχι για τσοκ φρένου .shake hands.
 
Βρε Πάνο, δεν μας είχες πει ότι έχεις κρατήσει τουφεκιές πριν τις επεμβάσεις; Εκτός και αν σε μπερδεύω με κάποιον άλλον, οπότε πάσο.
Από την άλλη, καμία επέμβαση δεν κάνει μάγια. Με Benelli κάννη, μαμά full, βαθμούς 38 και περίμενες να πάρεις κάτι καλύτερο με φυσίγγια χειμωνιάτικα 36 γρ;
Πραγματικά πέφτω από τα σύννεφα που περίμενες κάτι καλύτερο.
Χωρίς να έχω δει τις δικές σου ντουφεκιες πριν τις επεμβάσεις, θα σου πω ότι ήδη είναι βελτιωμένες κοντά στο 10%.
.RESPECT..RESPECT.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top