Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
IMG_20170801_204753.jpg
IMG_20170801_204848.jpg
 
πολυ ωραιες τουφεκιες αλλά εχω την εντυπωση οτι σε ορισμενες λιγες βεβαια εχεις φυγει ελαχιστα αριστερα. το kicks τα σπαει το passing δεν μου πολυαρεσε αλλά ειπαμε ειναι προσωπικη αποψη. παντως ειναι καλες


ναι μου φεύγανε λίγο πάνω λίγο αριστερά ...αλλα εγώ δεξιός είμαι τι δουλειά έχω με την αριστερά .pray to God.
..λες να είμαι κρυφό αριστερός και να μην το ξέρω... .hair.
αλλα σας το έγραψα ότι δοκίμαζα με γρηγορη επώμιση και μπα σαν να ρίχνω στο φτερό δεν έκατσα να σημαδέψω να το κεντράρω το όπλο.hunter.1
 
έχω κάνει πιστεύω μια μαλακια είχα όλο τον χειμώνα τα φυσίγγια στο ύπνο δωμάτιο και είχα εκεί μέσα έναν αφιγρατιρα λες να μου τα έκανε ζημια κάποια τα ένιωθα να κλοτσάνε πιο πολύ..λέτε για είναι η ιδέα μου μήπως τα στέγνωσα εντελώς και ανοίγανε τα σκάγια ..σας ηπα μαλακια θα πω αλλα ρωτάω δεν ξέρω
 
Έχω την εντύπωση ότι σε κάποιες αδικεις τις βολές σου βάζοντας τον κύκλο στο κέντρο του χαρτιού και όχι στο κέντρο της τουφεκιας. Όχι σε όλες. Σε κάποιες
Απλα εκανε κατευθυνομενεσ βολες και οχι σκοπευομενες υποτιθεται το κεντρο του ηταν στο μεσο του χαρτιου!
 
Έχω την εντύπωση ότι σε κάποιες αδικεις τις βολές σου βάζοντας τον κύκλο στο κέντρο του χαρτιού και όχι στο κέντρο της τουφεκιας. Όχι σε όλες. Σε κάποιες


αυτό είναι σωστό κάποιες βολές τις αδίκησα λόγου κακής σκόπησης ενώ αν ήτανε πιο προσεκτικές θα δείχνανε πιο όμορφες κατανομές
 
Καλες ειναι Γιαννη!
Αν θελεις να δεις απόδοση, κανε τις βολες σημαδευτες!;)
Να πιανεις το κεντρο του χαρτιού.
Μπορει να χρειαζεσαι λιγο πλαγια κλιση προς τα δεξια...


θέλει να βρω κανέναν στην Θεσσαλονίκη να παο να μου το φέρι το όπλο στα μετρα μου ρε γιάννη..αλλα δεν ξέρω κάποιον που να κάννη τέτοια δουλειά
 
θα ηταν ακομα πιο καλα αν ειχες ριξει και κανενα percorso 6αρι με το kicks να δουμε παλι τη διαφορα σε σχεση με τα υπολοιπα αλλά τωρα που σκεφτομαι και τις δικες μου δοκιμες ειναι υπερβολη το percorso με το kicks εκτος αν η φασσα περασει κοντα στα 60 μετρα
 
Janni καλημερα...
Καταρχην σε αυτες τις αποστασεις κ οταν θελουμε να αξιολογησουμε την αποδοση του εξοπλισμου μας ριχνουμε παντα σημαδευτα κ με ηρεμια...
Δευτερο οταν σχεδιαζουμε τον κυκλο, τον κανουμε παντα με γνωμονα το κεντρο της τουφεκιας μας κ οχι το κεντρο του χαρτιου...Κ αυτο γιατι υποτιθεται οτι θα πρεπει να μετρησεις τα σκαγια εντος του κυκλου για να βγαλεις το ποσοστο συγκεντρωσης...
Αν θες τη γνωμη μου, μιας κ μπαινεις στη διαδικασια να σημαδεψεις τα σκαγια, χρησιμο ειναι κ να τα μετρας, ειδικα αυτα εντος του κυκλου για να εχεις μια εικονα της αποδοσης του οπλου... Δηλαδη μεσα στον κυκλο μπηκαν τοσα σκαγια, η γομωση εχει συνολικα τοσα αρα το ποσοστο συγκεντρωσης ειναι τοσο, κ κρινεται επαρκες η ανεπαρκες αναλογα...
Καποιες τουφεκιες ειναι καλες, καποιες αλλες θα επρεπε να ειναι λιγο πιο σφιχτες... Αλλα με τοσα διαφορετικα φυσιγγια δεν μπορω να σου πω τη γνωμη μου... Απο το Kicks θα περιμενα λιιιιιγο παραπανω συγκεντρωση τουλαχιστον βαση οσων εχω δει εγω...
 
Janni καλημερα...
Καταρχην σε αυτες τις αποστασεις κ οταν θελουμε να αξιολογησουμε την αποδοση του εξοπλισμου μας ριχνουμε παντα σημαδευτα κ με ηρεμια...
Δευτερο οταν σχεδιαζουμε τον κυκλο, τον κανουμε παντα με γνωμονα το κεντρο της τουφεκιας μας κ οχι το κεντρο του χαρτιου...Κ αυτο γιατι υποτιθεται οτι θα πρεπει να μετρησεις τα σκαγια εντος του κυκλου για να βγαλεις το ποσοστο συγκεντρωσης...
Αν θες τη γνωμη μου, μιας κ μπαινεις στη διαδικασια να σημαδεψεις τα σκαγια, χρησιμο ειναι κ να τα μετρας, ειδικα αυτα εντος του κυκλου για να εχεις μια εικονα της αποδοσης του οπλου... Δηλαδη μεσα στον κυκλο μπηκαν τοσα σκαγια, η γομωση εχει συνολικα τοσα αρα το ποσοστο συγκεντρωσης ειναι τοσο, κ κρινεται επαρκες η ανεπαρκες αναλογα...
Καποιες τουφεκιες ειναι καλες, καποιες αλλες θα επρεπε να ειναι λιγο πιο σφιχτες... Αλλα με τοσα διαφορετικα φυσιγγια δεν μπορω να σου πω τη γνωμη μου... Απο το Kicks θα περιμενα λιιιιιγο παραπανω συγκεντρωση τουλαχιστον βαση οσων εχω δει εγω...


μαθαίνω ari μαθαίνω πιστεύω στις επόμενες που θα κάνω ότι θα γίνουνε πιο σωστά η δοκιμες

όπως είπες και εσύ ήτανε ανοικτές η τουφεκιές για LF και εγώ τις περίμενα πιο κλειστές γιατί άραγε λες και ήτανε M η IM
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top