Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
μαθαίνω ari μαθαίνω πιστεύω στις επόμενες που θα κάνω ότι θα γίνουνε πιο σωστά η δοκιμες

όπως είπες και εσύ ήτανε ανοικτές η τουφεκιές για LF και εγώ τις περίμενα πιο κλειστές γιατί άραγε λες και ήτανε M η IM

Σιγουρα, ολοι μαθαινουμε, δεν γεννηθηκε κανεις μαθημενος, ολοι σιγα σιγα ξεινησαμε... Με καλη προσθεση τις εκανα τις παρατηρησεις μου γιατι ειδα οτι αφιερωσες χρονο κ ασχοληθηκες με κυκλους κ σκαγια, πραγμα που κανουν λιγοι, οποτε αφου μπηκες στον κοπο, αξιζει να γινει σωστα... ;)
Να ειναι το Kicks αλλη συσφιξη απο αυτη που γραφει το θεωρω λιγο δυσκολο... Την επομενη φορα δοκιμασε 2-3 φυσιγγια μονο, αυτα που σου αρεσουν στο κυνηγι κ μετα δυο τσοκ να δουμε... Ιδια φυσιγγια, ιδια τσοκ... Δεν ξερω τι συσφιξω εχει το Passing, το κικς παντως θα ειναι 7,5/10 πιστευω, δηλαδη καθαρα δυο αστρα...
 
ακομα κι εδω το biturbo μαυρο χάλι. κι εδω επιβεβεβαιωνεται οτι το tordo το κιτρινο εχει εξαιρετικη συγκεντρωση οπως και το α1.αυτα τα 2 φυσιγγια σε οποιο οπλο τα εχω βαλει τα ιδια αποτελεσματα
Απ αυτα που ειδα κι γω πιστευω οτι η καλυτερη τουφεκια ειναι με το lambro Α1....και το κιτρινο πολυ καλη οπως και το club 32 αρκετα καλη....το biturbo...αστα να πανε....
 
IMG_20170801_204313.jpg


IMG_20170801_204501.jpg
να δω ποτε θα κεντραρεις τις τουφεκιες....χαχχαχααχαχα.....μια χαρα το ειδα το passing....με λιγο γυαλισμα ακομα θα κοπαναει....
 
Σιγουρα, ολοι μαθαινουμε, δεν γεννηθηκε κανεις μαθημενος, ολοι σιγα σιγα ξεινησαμε... Με καλη προσθεση τις εκανα τις παρατηρησεις μου γιατι ειδα οτι αφιερωσες χρονο κ ασχοληθηκες με κυκλους κ σκαγια, πραγμα που κανουν λιγοι, οποτε αφου μπηκες στον κοπο, αξιζει να γινει σωστα... ;)
Να ειναι το Kicks αλλη συσφιξη απο αυτη που γραφει το θεωρω λιγο δυσκολο... Την επομενη φορα δοκιμασε 2-3 φυσιγγια μονο, αυτα που σου αρεσουν στο κυνηγι κ μετα δυο τσοκ να δουμε... Ιδια φυσιγγια, ιδια τσοκ... Δεν ξερω τι συσφιξω εχει το Passing, το κικς παντως θα ειναι 7,5/10 πιστευω, δηλαδη καθαρα δυο αστρα...
το passing ειναι στα 6,5/10 αρη.....
 
Αν εχει φλατζες το οπλο σου,ειναι ευκολο να γίνει!
Παρε μια σαν αυτη που εχεις τωρα πανω και "φατην"λιγο στην κατω δεξια γωνια οπως κοιταζεις το οπλο απο πισω.
Γιάννη στην προκειμένη περίπτωση (αριστερά και επάνω από το κέντρο)αν φάει στην δεξιά γωνιά και κάτω όπως το περιγράφεις θα έχει αποτέλεσμα ή θέλει προσθήκη αριστερά επάνω ( γιατί το ίδιο θέλω ακόμη και εγώ) παρά την ράσπα που έκανα και το κατέβασμα στην φλάντζα (δεξιά όπως κοιτάμε από πίσω)ευχαριστώ.........
 
Γιάννη στην προκειμένη περίπτωση (αριστερά και επάνω από το κέντρο)αν φάει στην δεξιά γωνιά και κάτω όπως το περιγράφεις θα έχει αποτέλεσμα ή θέλει προσθήκη αριστερά επάνω ( γιατί το ίδιο θέλω ακόμη και εγώ) παρά την ράσπα που έκανα και το κατέβασμα στην φλάντζα (δεξιά όπως κοιτάμε από πίσω)ευχαριστώ.........
Αλεξη στη φλατζα "ταιζουμε"στο σημειο που θελουμε να κατεβει απο την ΑΝΤΙΘΕΤΗ μεριά η αδυνατιζουμε τη φλατζα απο την εκ διαμετρου αντιθετη πλευρά !
Εκει που βλεπουμε στον πινακα να χανει η τουφεκια,εκει χοντραινουμε τη φλατζα.
Αν πχ,η τουφεκια παει πανω αριστερά, χοντραινουμε τη φλατζα πανω αριστερα!
Η την αδυνατιζουμε,κατω δεξιά! ;)
Με τη θεση που εχει οπως κοιταζουμε το οπλο απο τη μερια του κοντακιου...
Πιο ευκολο ειναι να την αδυνατισουμε....
Με γυαλοχαρτο τυλιγμενο σε τακακι σκληρο και...υπομονη!:)
Κανουμε κινηση απο μεσα προς τα εξω.
Τη φλατζα την τοποθετουμε στην ακρη σε αλλο τακο,για να μπορουμε να δωσουμε αερα στο γυαλοχαρτο η την λιμα...
 
Αλεξη στη φλατζα "ταιζουμε"στο σημειο που θελουμε να κατεβει απο την ΑΝΤΙΘΕΤΗ μεριά η αδυνατιζουμε τη φλατζα απο την εκ διαμετρου αντιθετη πλευρά !
Εκει που βλεπουμε στον πινακα να χανει η τουφεκια,εκει χοντραινουμε τη φλατζα.
Αν πχ,η τουφεκια παει πανω αριστερά, χοντραινουμε τη φλατζα πανω αριστερα!
Η την αδυνατιζουμε,κατω δεξιά! ;)
Με τη θεση που εχει οπως κοιταζουμε το οπλο απο τη μερια του κοντακιου...
Πιο ευκολο ειναι να την αδυνατισουμε....
Με γυαλοχαρτο τυλιγμενο σε τακακι σκληρο και...υπομονη!:)
Κανουμε κινηση απο μεσα προς τα εξω.
Τη φλατζα την τοποθετουμε στην ακρη σε αλλο τακο,για να μπορουμε να δωσουμε αερα στο γυαλοχαρτο η την λιμα...
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Εγώ βάζω επάνω σε πλάκα εφαρμογής την φλάντζα με ταινία διπλής όψεως και με λίμα κατεβάζω δέκατα. Έχω επάνω την πιο χονδρή (ν3) και προσπαθώ ακόμη να κατέβω κάτω και δεξιά αλλά, αν θυμάσαι εχω την browning gold, η οποία έχει φλάντζες πάνω - κάτω μόνο και το κοντάκι έχει μηδενικό cust..............
 
Γιάννη στην προκειμένη περίπτωση (αριστερά και επάνω από το κέντρο)αν φάει στην δεξιά γωνιά και κάτω όπως το περιγράφεις θα έχει αποτέλεσμα ή θέλει προσθήκη αριστερά επάνω ( γιατί το ίδιο θέλω ακόμη και εγώ) παρά την ράσπα που έκανα και το κατέβασμα στην φλάντζα (δεξιά όπως κοιτάμε από πίσω)ευχαριστώ.........
Πρεπει να μας αφηνει και η τζαβετα...
Να εχουμε περιθωρια.
Μπορει να χρειαστει φαγωμα εσωτερικα στο κοντακι ,με κυλινδρικη ρασπα.
 
Πρεπει να μας αφηνει και η τζαβετα...
Να εχουμε περιθωρια.
Μπορει να χρειαστει φαγωμα εσωτερικα στο κοντακι ,με κυλινδρικη ρασπα.
Ευτυχώς Γιάννη δεν εχω το πρόβλημα αυτό απλά, η φλάντζα του κοντακιού είναι ίσα- ίσα μπορεί να χρειασθεί φτιάξω άλλη με άλλα κέντρα ..........
 
4k08kqaet
Εγιναν δοκιμές πριν απο λίγο. Απόσταση 15,5 μέτρα με τσόκ brain bl, φυσίγγια ,speciale tortora 33 γρ.Θα βοηθήσει κάθε σχόλιο ως προς την ευθυβολία της τουφεκιας και κατα δεύτερο ως προς την κατανομη, ευχαριστώ....
 
Last edited:
Εγιναν δοκιμές πριν απο λίγο. Απόσταση 15,5 μέτρα με τσόκ brain bl, φυσίγγια ,speciale tortora 33 γρ.Θα βοηθήσει κάθε σχόλιο ως προς την ευθυβολία της τουφεκιας και κατα δεύτερο ως προς την κατανομη, ευχαριστώ....
αντε να δουμε το μπελ να οργωνει......χαχαχαχαχα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top