Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Η δοκιμή γίνεται στα 14,5μ. αλλά για την περίπτωση που θα ακολουθήσεις και τον μαθηματικό τύπο που θα σου μεταφράσει την απόκλιση σε mm. Φαντάζομαι ότι κάτι τέτοιο δεν θα θες να κάνεις και ούτε θα στο πρότεινα.
Καλά έκανες και εριξες το τσοκ που ήθελες να δεις αλλά δύο καρπούζια σε μια μασχάλη δεν χωράνε.
 
Καθομαι ποση ωρα και προσπαθω να συγκρινω την τουφεκια σου με την δικιά μου με τα μπελ....βεβαια η τουφεκια μου είναι στα 25 μετρα....
P74zEUg.jpg
πριν τον κωνο εχεις καμια τουφεκια με το συγκεκριμενο τσοκ??
 
Η δοκιμή είναι λάθος, το test πρέπει να γίνει με το στενότερο τσοκ που διαθέτουμε.
Τα 15,5 μέτρα δεν τα κατάλαβα ακριβώς. Γιατί δεν είναι 15 και είναι 15,5; :)
Altair Lusso, πραγματικά αυτός ο διάλογος χτίζει μια υγιείς ομάδα. Ειλικρινά το έχω γράψει ξανά . από πέρυσι εχω αρχίσει να ασχολούμαι με το κεφάλαιο αυτό χάρις στην ομάδα και μετά από 33 χρόνια( με άδεια) στο βουνό. Θεώρησα οτι αν ο κατασκευαστής δίνει το bell από 8 -30 μέτρα στα 15 μέτρα θα μου δείξει μια Α κατανομή. Μπορεί το σκεπτικό μου να είναι λάθος, γιαυτό είστε εδώ όλοι εσείς που έχετε μεράκι και έχετε ξοδέψει χρόνο - χρήμα να μας διορθώνετε,Θα πω και κάτι αστειευόμενος, τρώω αρκετό δούλεμα. οταν με βλέπουν με τα χαρτόνια υπό μάλης και να προσπαθώ μετά από τις δοκιμές να διαβάσω τα αποτελέσματα ......................
 
ΚΩΣΤΑ
Ευχαριστούμε για την ανάρτηση/ ενημέρωση.
Το Τσόκ αυτό το χρησιμοποιείς και σε υδρόβια για κοντα ή αργά το απόγευμα;
Αν ναι, όταν σφίξει λίγο το κρύο μήπως μπορεις να μας δείξεις και με Φυσσιγγι "βάλτου";
Τέλος, τα πλακάκια ειναι 30 Χ 30 ; (για να υπολογίσουμε το άνοιγμα της τουφεκιάς)
 
ΚΩΣΤΑ
Ευχαριστούμε για την ανάρτηση/ ενημέρωση.
Το Τσόκ αυτό το χρησιμοποιείς και σε υδρόβια για κοντα ή αργά το απόγευμα;
Αν ναι, όταν σφίξει λίγο το κρύο μήπως μπορεις να μας δείξεις και με Φυσσιγγι "βάλτου";
Καλησπέρα ακριβως για αυτο το λογο ειναι αυτο το τσοκακι....εχω ηδη κανει κάποιες δοκιμες με χοντρα τις οποίες θα τις ανεβασω αυριο.....
 
Μου φαινεται που πρεπει να περασεις θαλασσα για να κανεις καμια δοκιμη τις προκοπης.....τσοκακι απο 120 ευροπουλα για τα 20 μετρα.asking.ταβανι παιδι μου ταβανιιιιιιιιι.hair.μπορει ομως και εμεις να ειμαστε οι παλαβοι που δοκιμαζουμε τα 3 αστρα στο 65 βηματα......εκει σε θελω μαστορα η ποσα απηδια χωραει ο σακκος;)
 
Μου φαινεται που πρεπει να περασεις θαλασσα για να κανεις καμια δοκιμη τις προκοπης.....τσοκακι απο 120 ευροπουλα για τα 20 μετρα.asking.ταβανι παιδι μου ταβανιιιιιιιιι.hair.μπορει ομως και εμεις να ειμαστε οι παλαβοι που δοκιμαζουμε τα 3 αστρα στο 65 βηματα......εκει σε θελω μαστορα η ποσα απηδια χωραει ο σακκος;)
Βρε λεβεντη μου δεν εισαι παλαβος....δεν μπορω να δοκιμασω τσοκακι 3\Ι0 στα 60 βηματα....θα στο ανεβασω με χοντρα σε καποια μετρα και θακανω και αλλες με χοντρα σκαγια απλα περιμενω σφιχτο τσοκακι να μου ερθει...
 
Καθομαι ποση ωρα και προσπαθω να συγκρινω την τουφεκια σου με την δικιά μου με τα μπελ....βεβαια η τουφεκια μου είναι στα 25 μετρα....
P74zEUg.jpg
Κωστα οταν ανεβεις καμια μια βολτα πανω κ θελεις φερτω να κανω καμια δοκιμη με το bell
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top