Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Breda 930 I. Μαμισιο 3* Euromix 8-9. 30 μετρα.
Στο ειχα πει κ την αλλη φορα, ΠΟΥΛΑ ΤΑ AFTERMARKET και κρατα τα μαμα ..δεν βλεπεις οτι ειναι πολυ ανωτερα ειδικα απο το smoke. ακου κ μια συμβουλη ..το BRAIN CR θα το ριχνεις με 10αρια ...και ΜΟΝΟ με 10αρια , μιας κ προοριζεται για το πολυυυυυυυυυυυυ 30μ ..τα 10αρια θα ειναι κεντημα κ ειδικα σε 32αρι, ακου με κ ΔΕΝ θα χασεις
 
Φίλε μου το εργοστασιακό τσοκ βγάζει πολύ ωραία τουφεκιά!
Κάνε όταν μπορέσεις κάποιες δοκιμές και με τα άλλα.
Για παράδειγμα με το δυάρι στα 36 ή και στα 40 μέτρα.
Με το Brain να έχεις υπόψιν σου ότι για την συγκεκριμένη σύσφιξη τα 30 μέτρα είναι οριακά.
 
Φίλε μου το εργοστασιακό τσοκ βγάζει πολύ ωραία τουφεκιά!
Κάνε όταν μπορέσεις κάποιες δοκιμές και με τα άλλα.
Για παράδειγμα με το δυάρι στα 36 ή και στα 40 μέτρα.
Με το Brain να έχεις υπόψιν σου ότι για την συγκεκριμένη σύσφιξη τα 30 μέτρα είναι οριακά.
CR ειναι λογικο ...τα 30μ αν το παρουμε λογικα θελουν 3* παιδια ....αλλα κ παλι με 10αρια θα γαμει στο περπατητο
 
Breda 930 I. Μαμισιο 3* Euromix 8-9. 30 μετρα.
Τζιμη συμφωνώ και εγώ με τα παιδιά.. Ότι δοκιμή έχεις βάλει το δικο του τσοκ έχει και καλύτερη κατανομή -συγκεντρωση από το Kicks και από το Brain.. Κάνε και με άλλα φυσιγγια για να είσαι σίγουρος.
 
Τζιμη συμφωνώ και εγώ με τα παιδιά.. Ότι δοκιμή έχεις βάλει το δικο του τσοκ έχει και καλύτερη κατανομή -συγκεντρωση από το Kicks και από το Brain.. Κάνε και με άλλα φυσιγγια για να είσαι σίγουρος.
Συμφωνώ Πανό. Θα κάνω και αλλες δοκιμες μήπως αλλάξει κάτι.
 
Στο ειχα πει κ την αλλη φορα, ΠΟΥΛΑ ΤΑ AFTERMARKET και κρατα τα μαμα ..δεν βλεπεις οτι ειναι πολυ ανωτερα ειδικα απο το smoke. ακου κ μια συμβουλη ..το BRAIN CR θα το ριχνεις με 10αρια ...και ΜΟΝΟ με 10αρια , μιας κ προοριζεται για το πολυυυυυυυυυυυυ 30μ ..τα 10αρια θα ειναι κεντημα κ ειδικα σε 32αρι, ακου με κ ΔΕΝ θα χασεις
Έτσι είναι Τόλη όπως τα λες. Θα κάνω ακόμη κάποιες δοκιμές και αν συνεχίσει έτσι η κατάσταση θα τα πουλήσω.
 
Καλημερα Φιλε...Εχω κανει δοκιμες με το συγκεκριμενο φυσιγγι..Αν θελεις δες παραπανω ..
ναι το ειδα..εχεις δικιο φιλε μου.
θα σου προτεινα να τα δοκιμασεις και στο κυνηγι σου παντως,,,αυτα με τους σταθερους στοχους εμενα δεν μου λενε και πολλα...καθαρα προσωπικη αποψη ενοειτε..
Γενικα παντως επειδη μιλαμε για breda που ειναι οικογενιακη μας παραδοση σε καραμπινες..εχω δει οτι οι μπαρουτες που τους πανε πολυ ειναι η aquia και η mb32..ασχετος μαρκας κατασκευαστη..Τα tordo τα εριξα περυσι αρκετα (τα ειχα βρει σε καλη τιμη) και εμεινα απολυτα ικανοποιημενος...δυστυχος φετος πηραν και αυτα τον ανηφορο
 
ναι το ειδα..εχεις δικιο φιλε μου.
θα σου προτεινα να τα δοκιμασεις και στο κυνηγι σου παντως,,,αυτα με τους σταθερους στοχους εμενα δεν μου λενε και πολλα...καθαρα προσωπικη αποψη ενοειτε..
Γενικα παντως επειδη μιλαμε για breda που ειναι οικογενιακη μας παραδοση σε καραμπινες..εχω δει οτι οι μπαρουτες που τους πανε πολυ ειναι η aquia και η mb32..ασχετος μαρκας κατασκευαστη..Τα tordo τα εριξα περυσι αρκετα (τα ειχα βρει σε καλη τιμη) και εμεινα απολυτα ικανοποιημενος...δυστυχος φετος πηραν και αυτα τον ανηφορο
Περικλη θα δοκιμασω φυσιγγια με τις μπαρουτες που μου ειπες πας και βγαλω καποια ακρη...Σε ευχαριστω παντως...
 
Το έχουμε ξαναπεί πολλές φορές, μην χαλάτε τα λεφτά σας για συσφιξεις κάτω των 2*. Μέχρι εκεί η δουλειά γίνεται και με τα μαμά αξιοπρεπέστατα. Απο 2* και πάνω αξίζει για μένα να ασχολείται κάποιος με aftermarket chokes.
 
Το έχουμε ξαναπεί πολλές φορές, μην χαλάτε τα λεφτά σας για συσφιξεις κάτω των 2*. Μέχρι εκεί η δουλειά γίνεται και με τα μαμά αξιοπρεπέστατα. Απο 2* και πάνω αξίζει για μένα να ασχολείται κάποιος με aftermarket chokes.
+1000
 
Αποφασισα να κάνω κάποιες δοκιμές με την bellmonte 2 και απλα φθηνα πυρομαχικά που μπορουν να χρησιμοποιηθούν στο κυνηγι του αγριοχοιρου.

Αποφασισα να ρίξω απο διαφορετικές αποστάσεις των 30,42,55 και 70 πραγματικών μέτρων (χρήση μετροταινίας).

Τα πυρομαχικά που χρησιμοποιήθηκαν ήταν τα μονοβολα 12/70 sport της bonaghi με βλημα brenekke στα 28γρ και το τσόκ που τα έριξε είναι το μαμα 3άρι. Σαν αίσθηση ήταν καταπληκτικό. Λακτισμα αεροβόλου, και με εξαιρετικα γρήγορη ταχυτητα σαν αίσθηση. Τα συγκεκριμένα τα αγορασα ''χύμα'' με κόστος 0.60 ευρώ ανα φυσίγγιο και καθαρά απο περιέργεια.Οι αποστασεις που τα εριξα ήταν τα 30,55 και 70 μετρα ενώ θα δοκιμαστουν ακόμη και στα 80,90 και 100 καθώς είναι εξαιρετικά ευθύβολα! Επίσης ρίχτηκε ένα S&B 12/70 12βολο στην απόσταση των 42 μέτρων με τσοκ 2* μαμα.Το συγκεκριμένο φυσίγγιο επαλήθευσε την εικόνα του φορτωμένου με πυρίτιδα φυσιγγίου που διέκρινα στον διαφανο του κάλυκα. Ο κρότος του ξεπέρασε και το πιο ισχυρο magnum φυσιγγι που έχω ρίξει ποτέ, ενώ το λάκτισμα του έιναι '' Αντρίκιο''. Τέλος, στην ίδια απόσταση των 42 μέτρων ρίχτηκε πάλι με 2* ένα Super kill 35gr no 5.

Τα 30 μετρα σαν αποσταση απο το στόχο.
Τα 55 μετρα.
Τα 70 μετρα.
Το γκρουπαρισμα στο στοχο.
Φαινεται ξεκαθαρα η ακριβεια ανα απόσταση.
Δρεμια. 12βολο στα 42 μετρα.
Εριξα και ενα 5αρακι για σβήσιμο.buy.


Το καλύτερο στις δοκιμές είναι ότι βλέπεις τις δυνατότητες του όπλου σου και γεμίζεις αυτοπεποίθηση. Το καλυτερο οπλο στο κυνηγι!.pop.


Να αναμένετε το δευτερο μερος απο τον φαρμακοχερη!.ha ha ha.
 
Άστα τα δράμια και τα μονόβολα ρε και ρίξε κανένα πενταρο-τεσσάρι με το ερπετό.....buy. :D
Πάντως ωραία η συγκέντρωση των μονόβολων.
Και από δικές μου δοκιμές τα σκοπευτικά μονόβολα είναι πολύ ευθύβολα και με ανεπαίσθητο λάκτισμα.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top