Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Κάποτε το σκεφτόμουν πολύ σοβαρά για το συγκεκριμένο
κ εγω το ειχα στις επιλογες μου οταν εψαχνα να παρω το πρωτο οπλο μου αλλα λογο ασχετοσηνης μου με αποθαριναν κ τα κυνηγομαγαζα οτι δεν αξηζει ειναι βαρυ ανταλακτηκα δεν βρησκεις αμα παθει κατι δεν εβρησκα κ πολες πληροφοριες απο τον ελληνικο χωρο μονο για τις επαναλιπτικες εβρησκα οποτε καταλαβενεις περασε στα μετοπισθεν
 
10αρακια ξέρουμε άμα βγάζει;
Απο παντα γεμιζε φυσιγγια με ν10..
Και στο σαιτ του δειχνει να τα γεμιζει σε διαφορους τυπους..
Το θεμα ειναι να μην εχει ελλειψη..
Δεν το δοκιμασα με το δικαννο,ειμαι σιγουρος ομως οτι θα είναι αρκετά δυνατά..
Παρε κ αλλα φυσιγγια πιο μαλακα μαζι σου..
 
Να υποθεσω αστερι??
Αν ναι,κοψε λιγο πυριτιδα...
Αστέρι είναι , πιστεύω οτι με 10 βαθμούς και όχι τους 20 της δοκιμής θα είναι καλύτερα. Θα την ξαναρίξω μόλις κρυώσει ο καιρός και θα επανέλθω , πάντως στην πράξη που την δοκίμασα και με μισόταπα και με συγκεντρωτήρα είναι φονικότατη.
 
Αστέρι είναι , πιστεύω οτι με 10 βαθμούς και όχι τους 20 της δοκιμής θα είναι καλύτερα. Θα την ξαναρίξω μόλις κρυώσει ο καιρός και θα επανέλθω , πάντως στην πράξη που την δοκίμασα και με μισόταπα και με συγκεντρωτήρα είναι φονικότατη.
Βαγγέλη για να είμαι ειλικρινής δεν τρελάθηκα με την κατανομή της φωτογραφίας. Άλλο ένα παράδειγμα ότι άλλο ο πίνακας και άλλο το κυνήγι. Αφού είναι φονική όπως λες, μην την αλλάζεις!
 
Βαγγέλη για να είμαι ειλικρινής δεν τρελάθηκα με την κατανομή της φωτογραφίας. Άλλο ένα παράδειγμα ότι άλλο ο πίνακας και άλλο το κυνήγι. Αφού είναι φονική όπως λες, μην την αλλάζεις!
Νομίζω οτι η δοκιμή ειναι στο όριο τσοκ-απόστασης , μπορεί να μην δείχνει μεγάλη συγκέντρωση αλλα δεν εχει συγκεντρωτηρα και πάλι σε αυτήν την απόσταση η τσίχλα λογικά θα πέσει .το σίγουρο ειναι οτι θελει δροσούλα για να δουλέψει καλύτερα .
 
Εγώ πάλι την βλέπω φαρμάκι την τουφεκια για 4* στα 30 μέτρα σε 1χ1 επιφάνεια.
Επιχείρηση σκούπα :)
Αυτή ειναι και η λογική της μισοταπας 15 με 30 μέτρα να μαζεύεις τα πουλιά εύκολα, ειδικά για κάποιον σαν και μένα που δεν συγκαταλέγεται στους καλούς και έμπειρους σκοπευτές .
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top