Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Το λαθος ειναι οτι βαζετε ενα στοχο 50χ50 στα 50 μετρα.
Για τουφεκιστε μια σελιδα Α4....χωρις φοντο ενος πινακα......οσο δηλαδη ειναι μια τσιχλα ....και μετα δειτε που σκοπευσατε...και τι συγκεντρωση ειχατε στην σελιδα Α4.
Εγω καποτε εβαλα στρογγυλα καπακια απο μπογιες..επανω σε θαμνο....και με τουφεκια απο τα 60 μετρα ειχε μονο 2 σκαγια επανω...
Το λευκο χαρτονι 50χ50 ειναι παραπλανητικο....δεν εχει αυτο το μεγεθος η τσιχλα....ποσο μαλλον με φοντο ενος πινακα 1χ1.

Φιλικα!
 
Last edited:
Η στασιμη φιγούρα δεν ειναι και η καλυτερη ενδειξη. Το θηραμα κινείται, το ιδιο και η ατρακτος.
Ε ολο και καποιο σκαγι θα βρει το θηραμα.
Ποσες πιθανότητες έχει το θηραμα να διανυσει εναν σωληνα με διαμετρο 70 ποντους και 4 μετρα μηκος με διασπαρτα σκαγια μεσα σε αυτον, χωρις να το πετύχει εστω 1;
Αυτος ειναι ενας λογος οτι ο πινακας λεει τη μιση αληθεια.
Και στη πραξη το ντεμι ειναι ικανοτατο,οταν μια δοκιμη που γινεται με ισους ορους και τα αποτελεσματα ειναι ο γιαννης-γιαννακης,αλλα και στη πραξη βλεπεις να σου γεμιζει τη τσαντα τι αλλο θες να δεις?Η σχεση ντεμι-φουλ δεν ειναι αυτη που ειναι στα χοντρα,που και εκει βλεπεις ωραια αποδωση απο το ντεμι ακομα και σε ακραιες αποστασεις.Δεν εχω κανει εκτεταμενες δοκιμες με το ντεμι στα ψιλα αλλα μερικες ειδα 45-50% για το ντεμι και 50-55% για τη φουλ και αλλη μια μερα 55-60% για το ντεμι και 60-65%,στα 40μ.....μια διαφορα μεταξυ 2αρι με ασσο στα χοντρα με μια πολυ κοπιαστικη μετρηση που δεν θα την ξανακανω.
 
Πιστεύω οτι όλοι δεχόμαστε οτι το λείο κανό με ενα καλο φυσίγγι και τσοκ τα εχει και τα παραέχει αυτα τα μέτρα........το αν τα εχει αυτός που ειναι πίσω απο το κοντάκι ειναι αλλο κεφάλαιο.
Μάκη δεν το δέχονται ολοι αλλα τουλαχιστον αυτοι που ξεκινάνε τωρα ας το ψάξουν και μη μένουν σ αυτους που λένε οτι τα όρια του 12αριου ειναι τα 36,5 μετρα.όσοι ομως δεν μπορούν ή δε θέλουν να το δεχτούν δεν θα το κανουν ποτε.παντα κατι θα βρισκουν
 
Θα ήθελα πραγματικα κάποιος μια και ο Μάκης ειπε για χέρια να ηταν πέρυσι οπως ήμουν εγω δίπλα στον σαλαβαντακη στα μπασιματα να δει με τη μπερετα αυτή που εχει 18,2 αυλό δεν θυμαμαι τωρα τ ονομα της και μ ενα φυσιγγι 8αρι 30 γραμ. και μ ενα τσοκ 3 αστρα απο που τις κατεβαζε.είχα αφήσει τ οπλο και απλα κοιταζα.μεγααααααλο σχολειο
 
Εγω παλυ θα πω με μια καλη κανη φυσηγγι τσοκ ειναι τουλαχιστον 60
Απο τα 50 και πανω τα κενα ειναι μεγαλα,οι τουφεκιες τυχερες και οι πιθανοτητες να τραυματισμου και απωλειας θηραματος τεραστιες.
 
Πιστεύω οτι όλοι δεχόμαστε οτι το λείο κανό με ενα καλο φυσίγγι και τσοκ τα εχει και τα παραέχει αυτα τα μέτρα........το αν τα εχει αυτός που ειναι πίσω απο το κοντάκι ειναι αλλο κεφάλαιο.
Θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου και θα προσθεσω οτι τωρα πια εχεις την δυνατοτητα με την αγορα θες του οπλου,με τις βελτιωσεις,με τα τσοκ με τα φυσιγγια,με ιδιογωμοσεις να μη φανταζει μακρυνο το 50 και φυσικα αυτος που ειναι πισω απο το οπλο παιζει τον σπουδαιοτερο ρολο, εγραψα κατι σχετικο πιο πανω,εκανε και μια αναφορα ο Ευριπιδης τωρα .violin..violin.υπαρχουν πολλα.Παντα απο πιτσιρικας κυνηγαω με ενα οπλο,ολα τα κυνηγια, ο λογος; το μαθαινω,μαθαινω τις δυνατοτητες του,και τις δικες μου,δεν αλλαζω οπλο,ενα δευτερο θα το ειχα σε περιπτωση που χαλαγε το πρωτο.Τωρα οσο περνουν τα χρονια τα ματια,τα αντανακλαστηκα,η ακοη,η αντιληψη του χωρου σιγα σιγα φθεινουν και αρχιζουμε πιο ανοικτα τσοκ,πιο ψιλα σκαγια,ΚΑΙΙΙΙ ξεσκιζουμε τις τυροπιτες.ha ha ha..ha ha ha..banana..banana..,,,,,..,,,,,..victory..victory..crying smile..crying smile..vert funny..vert funny.
 
Θα ήθελα πραγματικα κάποιος μια και ο Μάκης ειπε για χέρια να ηταν πέρυσι οπως ήμουν εγω δίπλα στον σαλαβαντακη στα μπασιματα να δει με τη μπερετα αυτή που εχει 18,2 αυλό δεν θυμαμαι τωρα τ ονομα της και μ ενα φυσιγγι 8αρι 30 γραμ. και μ ενα τσοκ 3 αστρα απο που τις κατεβαζε.είχα αφήσει τ οπλο και απλα κοιταζα.μεγααααααλο σχολειο
Beretta greystone νομιζω λεγόταν. Δεν παράγεται πλέον. Όσοι την εχουν λενε τα καλυτερα!!!
 
Θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου και θα προσθεσω οτι τωρα πια εχεις την δυνατοτητα με την αγορα θες του οπλου,με τις βελτιωσεις,με τα τσοκ με τα φυσιγγια,με ιδιογωμοσεις να μη φανταζει μακρυνο το 50 και φυσικα αυτος που ειναι πισω απο το οπλο παιζει τον σπουδαιοτερο ρολο, εγραψα κατι σχετικο πιο πανω,εκανε και μια αναφορα ο Ευριπιδης τωρα .violin..violin.υπαρχουν πολλα.Παντα απο πιτσιρικας κυνηγαω με ενα οπλο,ολα τα κυνηγια, ο λογος; το μαθαινω,μαθαινω τις δυνατοτητες του,και τις δικες μου,δεν αλλαζω οπλο,ενα δευτερο θα το ειχα σε περιπτωση που χαλαγε το πρωτο.Τωρα οσο περνουν τα χρονια τα ματια,τα αντανακλαστηκα,η ακοη,η αντιληψη του χωρου σιγα σιγα φθεινουν και αρχιζουμε πιο ανοικτα τσοκ,πιο ψιλα σκαγια,ΚΑΙΙΙΙ ξεσκιζουμε τις τυροπιτες.ha ha ha..ha ha ha..banana..banana..,,,,,..,,,,,..victory..victory..crying smile..crying smile..vert funny..vert funny.
Το να ρίχνεις με ενα φυσίγγι και ενα οπλο ειναι οτι καλυτερο!!! Αλλα απο την αλλη......ειναι πειρασμός τα άτιμα!!!!
 
Το να ρίχνεις με ενα φυσίγγι και ενα οπλο ειναι οτι καλυτερο!!! Αλλα απο την αλλη......ειναι πειρασμός τα άτιμα!!!!
Το πρωτο φυσιγγι που αγορασα με δικα μου λεφτα ηταν το 3α του δορκα νο 7 και για πολλα χρονια δεν αλλαζα ουτε μαρκα ουτε νουμερο,ο δε πατερας μου σταθερα ιδιογωμοση,χαρτινο καλυκα μαλλινη ταπα,χαρτονακι,και νουμερο 8:)
 
Θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου και θα προσθεσω οτι τωρα πια εχεις την δυνατοτητα με την αγορα θες του οπλου,με τις βελτιωσεις,με τα τσοκ με τα φυσιγγια,με ιδιογωμοσεις να μη φανταζει μακρυνο το 50 και φυσικα αυτος που ειναι πισω απο το οπλο παιζει τον σπουδαιοτερο ρολο, εγραψα κατι σχετικο πιο πανω,εκανε και μια αναφορα ο Ευριπιδης τωρα .violin..violin.υπαρχουν πολλα.Παντα απο πιτσιρικας κυνηγαω με ενα οπλο,ολα τα κυνηγια, ο λογος; το μαθαινω,μαθαινω τις δυνατοτητες του,και τις δικες μου,δεν αλλαζω οπλο,ενα δευτερο θα το ειχα σε περιπτωση που χαλαγε το πρωτο.Τωρα οσο περνουν τα χρονια τα ματια,τα αντανακλαστηκα,η ακοη,η αντιληψη του χωρου σιγα σιγα φθεινουν και αρχιζουμε πιο ανοικτα τσοκ,πιο ψιλα σκαγια,ΚΑΙΙΙΙ ξεσκιζουμε τις τυροπιτες.ha ha ha..ha ha ha..banana..banana..,,,,,..,,,,,..victory..victory..crying smile..crying smile..vert funny..vert funny.
Εσυ εστιαζε στο βλεφαριασμα οσο για την ακοη αστο πανω μου....very funny.
 
Το πρωτο φυσιγγι που αγορασα με δικα μου λεφτα ηταν το 3α του δορκα νο 7 και για πολλα χρονια δεν αλλαζα ουτε μαρκα ουτε νουμερο,ο δε πατερας μου σταθερα ιδιογωμοση,χαρτινο καλυκα μαλλινη ταπα,χαρτονακι,και νουμερο 8:)
3Α τοσα χρονια γι αυτο μου εκανες κοιλιτσα τα μπερδεψες με τα οσπρια...very happy..love1.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top