Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Στα ψιλά σκάγια δεν αξίζει πολύ σφιχτό τσοκ .. Εκτός αν περνάνε μόνο στο θεό και το βιδωσεις επιτόπου

Μισή τσίχλα θα έβρισκες αν έπεφτες κέντρο
Ε ναι ενταξει δεν ειναι για τετοιες αποστασεις, αμα εβρισκα και τη μιση καλα θα ηταν
 
Ρουμελιωτης 32γρ νο8 27 με 30 μετρα με kicks 1.03 συσφιξη. Βαρεθηκα να μαρκαρω τρυπες, λες χτυπουσα τατου ενιωσα
a6LMsIM.jpg
εδώ ταττουατζής!!! Σε νιώθω...sarcastic.
 
Κάποιος παλιός είχε κάποτε πει....αν δεν βλέπεις τα πόδια απ το παπί μη ρίχνεις ...ειναι μακριά...επισης ένας φίλος μου...συγχωρεμενος....με 1100 ρεμ...φιξ φουλ 76 εκ....πανω απο 30 μέτρα δεν κρατάς παπί?!μου φάνηκε λίγο...
Συγνώμη κιολας αλλα μαλλον ο φιλος τα κυνηγαγε σε ρεζέρβα τα παπια.... Χαχαχαχαα....Και στα 40 με σωστο τσοκαρισμα και καλο φυσιγγι τα κανεις πατσαβουρια....
 
Μιας και ηρθε ο αη Βασίλης και εφερε μια κουτα ιδιογομωτικα καλούδια εκανα καποιες δοκιμες σημερα. Ιδιογομωση 34 γρ νο 6 30 μέτρα τσοκ 6/10.

*ο ντενεκες με την τουφεκια εφερε κωλοτουμπα κατα πισω.

Το ιδιο φυσίγγι με τσοκ 6/10 στα 40 μευρα έδωσε περιπου 60%.


*εχω και αλλες δοκιμες που θα ανεβασω καποια στιγμή
 
Μου εφερε κι εμενα ο Αι Βασιλης ενα κουτακι φυσιγγακια, το συγκεκριμενο ειναι 34γρ νο4 στα 41 μετρα, ο τενεκες ειναι μικρος αλλα πηρε 28 σκαγια πανω και τα 2 που δεν τον τρυπησαν βρηκαν σε κλαδι απ το πουρναρι που ειχα στηριξει χαρτονι και τενεκε. Το χαρτονι ειναι 1×1 και μιλαμε εχω παθει πλακα με τη συγκεντρωση, τσοκ παλι το kicks, ευχαριστω καλε μου Αι Βασιλη
sCrRYnK.jpg
OFZyO5k.jpg
 
Μου εφερε κι εμενα ο Αι Βασιλης ενα κουτακι φυσιγγακια, το συγκεκριμενο ειναι 34γρ νο4 στα 41 μετρα, ο τενεκες ειναι μικρος αλλα πηρε 28 σκαγια πανω και τα 2 που δεν τον τρυπησαν βρηκαν σε κλαδι απ το πουρναρι που ειχα στηριξει χαρτονι και τενεκε. Το χαρτονι ειναι 1×1 και μιλαμε εχω παθει πλακα με τη συγκεντρωση, τσοκ παλι το kicks, ευχαριστω καλε μου Αι Βασιλη
sCrRYnK.jpg
OFZyO5k.jpg
Καλα τον εκανες τον τενεκε ειχε λήξει... Χαχαχχαχαα... Για δωσε πληροφοριες τωρα ιδιογομωτης ο αγιος Βασίλης??? Χαχαχαχαχ
 
Μιας και ηρθε ο αη Βασίλης και εφερε μια κουτα ιδιογομωτικα καλούδια εκανα καποιες δοκιμες σημερα. Ιδιογομωση 34 γρ νο 6 30 μέτρα τσοκ 6/10.

*ο ντενεκες με την τουφεκια εφερε κωλοτουμπα κατα πισω.

Το ιδιο φυσίγγι με τσοκ 6/10 στα 40 μευρα έδωσε περιπου 60%.


*εχω και αλλες δοκιμες που θα ανεβασω καποια στιγμή
Τολη ταπεινή γνώμη .. η συγκέντρωση δείχνει αρκετή , αλλά πιστεύω η διάτρηση λίγη για αυτά τα μέτρα ! εκτιμώ οτι θέλει δύναμη ακόμα ή το σκάγι κλασικά δεν ειναι 6 που λέει αλλα 7 αν το μετρήσεις..;)
τώρα οσο αφορά τον τενεκέ ... εύχομαι να μην εχεισ φάει ούτε σταγόνα απο αυτο που ειχε μέσα ... .asking.
 
Μου εφερε κι εμενα ο Αι Βασιλης ενα κουτακι φυσιγγακια, το συγκεκριμενο ειναι 34γρ νο4 στα 41 μετρα, ο τενεκες ειναι μικρος αλλα πηρε 28 σκαγια πανω και τα 2 που δεν τον τρυπησαν βρηκαν σε κλαδι απ το πουρναρι που ειχα στηριξει χαρτονι και τενεκε. Το χαρτονι ειναι 1×1 και μιλαμε εχω παθει πλακα με τη συγκεντρωση, τσοκ παλι το kicks, ευχαριστω καλε μου Αι Βασιλη
sCrRYnK.jpg
OFZyO5k.jpg
Αλέξανδρε εντυπωσιακή η συγκέντρωση .. τοσο εντυπωσιακή που πιστεύω στα 30 μέτρα ειναι μονοβολο .. πραγματικά αυτή η εικόνα δεν συγχωρεί λάθος σκοπευτικό ! για μένα τουλάχιστον θα ήταν δύσκολο να παω τόσο κέντρο στα 40 μετρά !
πες μασ και την γέμισα σου όταν θα μπορέσεις!
 
Αλέξανδρε εντυπωσιακή η συγκέντρωση .. τοσο εντυπωσιακή που πιστεύω στα 30 μέτρα ειναι μονοβολο .. πραγματικά αυτή η εικόνα δεν συγχωρεί λάθος σκοπευτικό ! για μένα τουλάχιστον θα ήταν δύσκολο να παω τόσο κέντρο στα 40 μετρά !
πες μασ και την γέμισα σου όταν θα μπορέσεις!
Μονο εντυπωσικη ειναι? Ολη η τουφεκια ειναι καρακεντρο και σιγουρα δεν συγχωρει το παραμικρο αλλα αν μπει ο ερμος ο λαγος εκει εγινε σουρωτηρι. Δεν την ξερω την γεμισια του το μονο που ξερω οτι ειναι αλευρομενο το φυσιγγι 34γρ με mb36 αν θυμαμαι καλα, εχω και μερικα 2αρια και 3αρια τετοια και θα ειναι για πολυ long range τουφεκιες στο λαγο.
 
Τολη ταπεινή γνώμη .. η συγκέντρωση δείχνει αρκετή , αλλά πιστεύω η διάτρηση λίγη για αυτά τα μέτρα ! εκτιμώ οτι θέλει δύναμη ακόμα ή το σκάγι κλασικά δεν ειναι 6 που λέει αλλα 7 αν το μετρήσεις..;)
τώρα οσο αφορά τον τενεκέ ... εύχομαι να μην εχεισ φάει ούτε σταγόνα απο αυτο που ειχε μέσα ... .asking.
Καλημερα Χρήστο!
Θα κοιταξω να τσιμπησω την πιριτιδα και θα ξαναδοκιμάσω.
Το λαδι το παίρνουμε μεσω ενος γνωστου απο Κρήτη. Θα πρεπει να προσέξω κατι;
 
Σήμερα κατάφερα να κανω μερικές δοκιμές των aftermarket τσοκ σε χαρτι γιατί τελευταία είχα τραγικές αποτυχίες στο κυνήγι.Το φυσίκι που δοκίμασα ηταν το Express Dorkas 32gr #9.
Τα χαρτιά διαστάσεις 1.15 χ 0.89m , το οπλο benelli Duca Di montefeltro 66cm Κάννη και 18,3 αυλό.Οι αποστάσεις που έριξα ηταν 25 μετρα για to kicks smoke Skeet .45 μετρα για το Brain TM και 50 μετρα για το Anaconda Long range.Την τελευταία φώτο την έκανα για δοκιμή να δώ που χτυπάει το όπλο μου με επώμιση στα 15 μέτρα τσοκ anaconda long range και φυσίκι Chettide tordo 32 gr #7. Παρατήρησα ότι το όπλο τουφέκαγε αριστερά και τελικά υπήρχε διαφορά σε κλιση το κοντάκι με την βάση ειχε στρίψει κατά έναν περίεργο λόγο.Περιμένω τα σχόλια σας καιτα φώτα σας οι έμπειροι.
ΥΓ ο αριθμός που εχω κυκλώσει ειναι τα σκαγια που μετρησα μεσα στο χαρτι.



 
Status
Not open for further replies.
Back
Top