Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ωραία τιμή για τσιχλοφυσιγγο με 33γρ κιόλας..
Και άλλοι γεμίζουν με g300 αλλά τα έχουν αρκετά πάνω τις τιμές..
Δεν μένει παρά να δοκιμαστούν .hunter.1.shoot..hunter.1.shoot.

Η τιμή αποτελεί και λίγο έκπληξη με το σκεπτικό ότι φίλος που ζήταγε κούτα από τον κατασκευαστή πέρυσι του τα έδινε 6€ ενω ανα κουτί τα έδινε 6,50€
 
Έχεις δίκιο Δημήτρη το θυμαμε πολύ καλά ότι το φυσίγγι αυτό ήταν ακριβότερο κ από όταν κυκλοφόρησε μαλιστα..Το είχα γκουγλαρει πρόσφατα κ μου έβγαλε ακριβότερη τιμή σε κάποιο κατάστημα!!!
 
Last edited:
αν ο κάλυκας είναι FIEM , έχουν ίδιο συγκεντρωτήρα και πυρίτιδα με του Τρίμη τα comandos - ίδιο φυσίγγι με 1 γραμμάριο παραπάνω σκάγια
απο οτι βλεπω απο τησ φωτογραφιεσ αν δεν κανο λαθοσ Διαφερουν στον συγκετρωτηρα τα τσιχλα εχουν καρδαρα.τα comando.gualandi. μεγαλη διαφορα .και τα δυο ειναι σε καληκα fiem 12/70/12καψουλι 686.
 
Last edited by a moderator:
Σήμερα χειρούργησα ένα super Kill Hunting perfection Tsihla μια και πρόσφατα πήρα λίγα κουτιά αφού από την μια άκουσα καλά λόγια και απο την άλλη με δελέασε και η τιμή 5,50€
Το συγκεκριμένο φυσίγγι έχει ανάμικτα σκαγια 8-9 και είναι γεμισμένο σύμφωνα με τον κατασκευαστή με G3000.Aυτό μου έκανε εντύπωση και σύμφωνα με όσα έχω διαβάσει είναι τα 33 γρ. της G300.
Το άνοιξα λοιπόν και ιδού το αποτέλεσμα.Εμπειρία απο ιδιογόμωση δεν έχω αλλά η πυρίτιδα φαίνεται για g3000.Για τα 33 γρ και γενικά για το set up τι έχετε να πείτε ; .xm.

IMG_2307.jpg

IMG_2308.jpg


IMG_2309.jpg

IMG_2313.jpg

IMG_2317.jpg

22.jpg

Δημήτρη, σαν αναλογία 1,53 Χ 33 σε συνδυασμό με 686 καψούλι, μαλακό φαίνεται
η Β&Ρ στην ιστοσελίδα της δίνει την G3000 στο 1,57Χ32/33, βεβαια παιζει ρόλο και το όλο στησιμο του φυσιγγίου (πάτημα βύσματος, ρέλιασμα)
Σαν τιμή φυσιγγίου 33γρ με τα συγκεκριμένα υλικά είναι πάρα πολύ χαμηλή
Μια χαρά φυσίγγι φαίνεται αν δεν είχε αυτά τα super kill και tsixla πάνω στα κουτιά τους για λόγους εντυπωσίασμου θα ήταν καλυτερα. Τα χε φέρει το κυνηγομαγαζο στο νησί παλιά αλλά δεν τα πάρει ποτε.
Και μένα αυτές οι ονομασίες SUPER KILL, ΜΑΥΡΟΣ ΘΑΝΑΤΟΣ με χαλάνε, όπως και κάποιοι κάλυκες παραλλαγής που είχα δει, νομίζω της RC
 
Η τιμή αποτελεί και λίγο έκπληξη με το σκεπτικό ότι φίλος που ζήταγε κούτα από τον κατασκευαστή πέρυσι του τα έδινε 6€ ενω ανα κουτί τα έδινε 6,50€

Ειναι λογικό να μας προβληματίζουν τέτοιες διάφορες τιμών, γιατί το μυαλό μας παει στο πονηρό .... Εδώ μάλλον οφείλεται στο χαμηλό ποσοστό κερδους που δουλεύει ο διανομέας και σύμφωνα με τα λεγόμενα του παρά την σύσταση του παραγωγού να αυξήσει τις τιμές ...
Εμείς σαν παρέα πήραμε 6 κούτες 500αρες με την παραπάνω τιμή ...κάποιοι για πρώτη φορά και κάποιοι γιατί το δουλεύουν χρόνια και είναι ευχαριστημένοι ...
Εγώ θα τα συγκρίνω με τα MB Classic που επίσης έχω πάρει μια κούτα και θα δούμε..... ;););)
 
Εγώ θα τα συγκρίνω με τα MB Classic που επίσης έχω πάρει μια κούτα και θα δούμε..... ;););)
Ανιση συγκριση Δαβιδ κ Γολιαθ!Απο την άλλη μεριά φτηνά τσιχλοφυσιγγα έχουν γονατίσει ακριβότερα πολλές φορές..Όποτε δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι ποτέ..:)
 
Τα MB classic είναι κορυφαίο τσιχλοφύσιγγο .

Κάποτε κυνηγούσα αποκλειστικά με αυτό με πολύ καλά αποτελέσματα και έχω γεμίσει πολλές φορές την ίδια συνταγή (1,65χ32 με CX2000 και Ζ2Μ 24 ) με επίσης πολύ καλά αποτελέσματα.

Την G3000 δεν την έχω γεμίσει ποτέ , αλλά εμπιστεύομαι τα προϊόντα της B&P και έχω ακούσει καλά λόγια από φίλους για αυτή.
 
Και τα MB Classic τα πήρα 6,30 απο τον Παπακωσταντίνου στη Χαλκιδα...θέλω να δω πως θα ταιριάξουν στα χούγια μου.....sarcastic.
Μένιο όντως τα πήρες 6,3 το κουτί? γιατι εγω τα πήρα εδώ στο Χαλάνδρι 7 ευρώ και μου φάνηκε και καλή τιμη σε σχέση με τον καλκατζακο που τα έχει ποιο ακριβά!!
Απο οτι είδα εχεις και εσυ το 525 οπότε περιμένω εντυπώσεις ....
 
Μένιο όντως τα πήρες 6,3 το κουτί? γιατι εγω τα πήρα εδώ στο Χαλάνδρι 7 ευρώ και μου φάνηκε και καλή τιμη σε σχέση με τον καλκατζακο που τα έχει ποιο ακριβά!!
Απο οτι είδα εχεις και εσυ το 525 οπότε περιμένω εντυπώσεις ....
Στο armania στην καλογρεζα τα έχει σε καλή τιμη, ιδίως στην κουτα
 
Στο armania στην καλογρεζα τα έχει σε καλή τιμη, ιδίως στην κουτα
Το Armania στην κούτα το εχει 6,80 ... Δεν αξίζει να πας στη Χαλκιδα μόνο για 10 κουτάκια, αλλα αν σε βγάλει ο δρόμος ψάξε το συγκεκριμένο μαγαζί ... Εχει πολυ καλές τιμές ...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top