Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
βρε παυλο ειναι ΠΟΛΛΑ τα σκαγαι που θα φαει!!! βεβαια τα 40 ειναι Too much αλλα αν λεγαμε 30-35 πιστευω σιγουρα! ολοι εχουμε κατεβασει με 9αρι φασσες σε αυτα τα μετρα ... και με 3* ή 4* επανω

Τολι η κινητικη ενεργεια του Ν9 σε αυτη την αποσταση ειναι παρα πολυ μικρη γιαυτο και οι αμφιβολιες μου. Με Ν8 στα 20 με 25 μετρα εχω παρει αρκετα πρασινα κι εγω, Ν9 δεν εχω ριξει ποτε
 
Τολι η κινητικη ενεργεια του Ν9 σε αυτη την αποσταση ειναι παρα πολυ μικρη γιαυτο και οι αμφιβολιες μου. Με Ν8 στα 20 με 25 μετρα εχω παρει αρκετα πρασινα κι εγω, Ν9 δεν εχω ριξει ποτε
καλα με 9αρια ουτε κ εγω ,..... μια δοκιμη σε κοτοπουλο θα μας πεισει ομως αχαχαχα
 
Παιδιά το έγραψα περισσοτερο για πλάκα..Αλλά οι απαντήσεις σας έχουν ενδιαφέρον μπορώ να πω..Δεν εχω δει ποτέ πράσινο απο κοντά(μόνο σε φωτο)Αλλά πιστεύω οτι μια τέτοια κεφάλα με ψιλά σκάγια δύσκολα τρυπάει σε μια ενδεχόμενη μακρινή βολή με ψιλά σκαγια
 
καλα με 9αρια ουτε κ εγω ,..... μια δοκιμη σε κοτοπουλο θα μας πεισει ομως αχαχαχα
Αυτό το είδα διαβάσει κάποτε οτι ήταν δοκιμή των παλιών κυνηγών..
Έδεναν την κότα απο κάπου κ έβαζαν το κεφαλι μέσα στην φτερούγα της.Μετραγαν 35 βήματα κ έριχναν με 6αρια.Αν η κότα δεν καταλαβενε τίποτα τοτε απερριπταν το φυσίγγι....asking..asking.
 
Αντώνη πέρα από το αποτύπωμα μια δοκιμή σε κάποιο περιοδικό θα βόλευε να βλέπαμε τη διατρηση. Αν ευκαιρισω αύριο θα κάνω μια δοκιμή
Απάντηση στο δικό μ post :-) λοιπόν στα 30μετρα με το Spreader κ το Carlson 4* σε περιοδικά 100 σελίδων με 10αρι 32γρμ .... Τα διαπέρασαν κ τα δυο καθαρά!!! 100,σελίδες οποτε δεν υπάρχει λόγος για τσίχλα παιδιά την ξεσκιζει εις διπλούν :-)
 
Απάντηση στο δικό μ post :) λοιπόν στα 30μετρα με το Spreader κ το Carlson 4* σε περιοδικά 100 σελίδων με 10αρι 32γρμ .... Τα διαπέρασαν κ τα δυο καθαρά!!! 100,σελίδες οποτε δεν υπάρχει λόγος για τσίχλα παιδιά την ξεσκιζει εις διπλούν :)
Το φυσίγγι ήταν ιδιογωμοση?Αν όχι πες την εταιρια.
Παλια έριχνα αρκετές φορές 10αρια σε τσίχλες με επιτυχία..Συν δυο μπεκάτσες που πήρα τυχαία σε περπατητο.Επισης ενα περπατητο τσίχλας με τα lambro dispersante 32γρ(όπως είχαν κυκλοφορήσει)ν10 που χτύπησα μια πέρδικα κ έπεσε ξερη σε κοντινή απόσταση ομως.
Εχω κάνει κ κάποιες οριακές βολές για τα δεδομένα του 10αριου σε τσίχλα..Δεν περίμενα οτι έχουν τόση διατρηση ομως..
ΥΓ Μάλλον έχει δικιο ο Χατζιωτης που θεωρούσε το 10αρι ιδανικό για τσίχλες κ έγραφε κάποτε οτι δίνει αποτελέσματα και σε οριακές βολές των 40μ σε τσίχλες..
(Κυνηγός κ φύση 2001 "τα τσιχλοφυσιγγα του Φλεβάρη")
 
Last edited:
ΥΓ Μάλλον έχει δικιο ο Χατζιωτης που θεωρούσε το 10αρι ιδανικό για τσίχλες κ έγραφε κάποτε οτι δίνει αποτελέσματα και σε οριακές βολές των 40μ σε τσίχλες..
(Κυνηγός κ φύση 2001 "τα τσιχλοφυσιγγα του Φλεβάρη")
Συμφωνω απόλυτα, γιαυτο έχω απόθεμα ν.10 σε NSI Sipe και τα ρίχνω με 4*και LM.
Δεν με έχουν αφήσει ευχαριστημενο στον κότσυφα πάνω από τα 20 μέτρα, που θέλει οπωσδήποτε ν.9 και ακόμα καλύτερα ν.8.Έχει πολύ πούπουλο ο κιτρινομυτης.
 
Απάντηση στο δικό μ post :) λοιπόν στα 30μετρα με το Spreader κ το Carlson 4* σε περιοδικά 100 σελίδων με 10αρι 32γρμ .... Τα διαπέρασαν κ τα δυο καθαρά!!! 100,σελίδες οποτε δεν υπάρχει λόγος για τσίχλα παιδιά την ξεσκιζει εις διπλούν :)
Την πρώτη φορά που έβαλα ν.10 σε ορτυκοκυνηγι, μου πέρασε ένα τρυγόνι στα 25 μετρα και πήρε την τουφεκια καταστηθα με κυλινδρο. Τουλάχιστον 6-7 σκαγια ήταν διαμπερη.
 
Δεν με έχουν αφήσει ευχαριστημενο στον κότσυφα πάνω από τα 20 μέτρα, που θέλει οπωσδήποτε ν.9 και ακόμα καλύτερα ν.8.Έχει πολύ πούπουλο ο κιτρινομυτης.
Παντα σωστος Γιαννη..Συμφωνώ 100%
Να προσθέσω και το μεγαλύτερο μέγεθος του σε σχέση με την τσιχλα..
Ειδικά απο τον Γενάρη κ μετά ειναι σαν προζύμια που έλεγε κ ο παππούς μου..Λαδιζουν τα χέρια στο μάδημα...:)
 
Το φυσίγγι ήταν ιδιογωμοση?Αν όχι πες την εταιρια.
Παλια έριχνα αρκετές φορές 10αρια σε τσίχλες με επιτυχία..Συν δυο μπεκάτσες που πήρα τυχαία σε περπατητο.Επισης ενα περπατητο τσίχλας με τα lambro dispersante 32γρ(όπως είχαν κυκλοφορήσει)ν10 που χτύπησα μια πέρδικα κ έπεσε ξερη σε κοντινή απόσταση ομως.
Εχω κάνει κ κάποιες οριακές βολές για τα δεδομένα του 10αριου σε τσίχλα..Δεν περίμενα οτι έχουν τόση διατρηση ομως..
ΥΓ Μάλλον έχει δικιο ο Χατζιωτης που θεωρούσε το 10αρι ιδανικό για τσίχλες κ έγραφε κάποτε οτι δίνει αποτελέσματα και σε οριακές βολές των 40μ σε τσίχλες..
(Κυνηγός κ φύση 2001 "τα τσιχλοφυσιγγα του Φλεβάρη")
Το φυσιγγι ήταν ιδιογομωση ..... Του Gorilla :-) τα πράσινα τα 32αρια του, τπτ ιδιαίτερο σαν φυσιγγι ... Της σειράς τα ρίχνω με καλοκαιριες τα έχω απόθεμα από τη συνδρομή στο hunter passion
 
σημερινη δοκιμη...

1,77χ33,5 μβ32 στα 33μετρα με Μοd


free screenshot software
Με τι όπλο είναι οι δοκιμές;εχω το ίδιο θέμα αριστερά ή τουφεκια αλλά δεν μπωρω να το διόρθωση..με όλα τα τσοκ κάνει το ίδιο;

1,9x34 mb36 n 5 σε ρελι 33m me mod



how to screenshot on windows

ακουω γνωμες...

αυτο το αριστεροφερσιμο που μου κανει να βαλω ακομα μια δεξια φλαντζα η θα ξεφυγω?
 
σημερινη δοκιμη...

1,77χ33,5 μβ32 στα 33μετρα με Μοd


free screenshot software


1,9x34 mb36 n 5 σε ρελι 33m me mod



how to screenshot on windows

ακουω γνωμες...

αυτο το αριστεροφερσιμο που μου κανει να βαλω ακομα μια δεξια φλαντζα η θα ξεφυγω?
Eχω δοκιμασει και τα δυο σε κυνηγι φασσας και εχω μηνει απολυτα ευχαριστημένος με καθαρα σκοτώματα μεχρι τα 40 μετρα,Το πρωτο με 686- 1,80 χ 34 - Drago 20 και το δευτερο ακριβως το ιδιο με 688-Ζ2Μ-21
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top