Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Μήπως λέμε αλλά ρε παιδιά σκούρο μπλε είναι 36γρ
τα μπλε ειναι με συγκεντρωτηρα τα αλλα ειναι μαλλινοταπα.με το συγκεντρωτηρα εχει αποδοση με οτι τσοκ θελετε τα μαλινοταπα που δουλεψα εγω τα δουλεψα μονο με 4 αστρα και μ αρεσανε.για αλλο τσοκ δεν ξερω να σας πω.και μια ερωτηση κυριως στον τασο αλλα και σε οποιον αλλο ξερει ν απαντησει.τα Α1 36 ΤΑ ΛΑΜΠΡΟ τα εχετε δοκιμασει?αν ναι θελω αποψεις γιατι τα 34 γρ.εχουν μαλακη ντουφεκια και ειναι και φτηνα εδω 6.50 ευρα.αν και θα ηθελα να ξερω και για τα 36
 
ναι ρε τασο γιατι σιγα σιγα θελω να φυγω απο τις ξενες εταιρειες.ηδη τσιχλοφυσιγγα μονο ελληνικα ariston και τωρα καλα τα ξενα φυσιγγια αλλα θελω να φυγω.θα παρω ενα κουτι για δοκιμες στον πινακα αλλα αλλο ειναι αν τα εχει ριξει κανεις.εδω κανουνε 9,70
 
Ωραια ακη αν και σου εφυγε πανω αριστερα νομιζω.λιγο οριακο το ν5-6 για αυτη την αποσταση κατα τη γνωμη μου.για γραψε λιγο τη γεμιση
 


αυτη πως τη βλεπετε ?? 40 με 45 μετρα περιπου. με ΙΜ


Άκη ωραία τουφεκιά. Και εγώ βλέπω ότι σου ξέφυγε λίγο πάνω-αριστερά. Επίσης βλέπω σαν να ήρθαν τα σκάγια από την πίσω μεριά όπως φαίνεται στην εικόνα. Μήπως η φωτό είναι από την πίσω πλευρά του στόχου ή απλά είναι εντύπωσή μου; .xm.
 
B&p tiro a palla target slug σκοπευτικο μονόβολο 28γρ φέτος σε σκοποβολή στα 60μ σε χαρτί 10×10εκ όλα μέσα. Σε τσιγκο από τυρί και λάδι στα 90 διαμπερες πέρα για πέρα . Σε σανίδα 5 εκατοστά στα 20μ διαμπερες. Κλοτσιμα λες και έριχνα τραπ 28gr στο σκοπευτήριο και τρομερή ευθυβολια και ευστοχία. Ακόμα και στα 100 μέτρα με το κλισιοσκοπιο όχι τέρμα πάνω δεν χριαστηκε να σημαδεψω ψυλοτερα.
 
Ωραίος ρε φιλαράκι....αλλά πες μου κάτι γιατί πικρός θάνατος;;;κάνα πιο χαρούμενο όνομα δεν είχες;;;

μπες φιλαράκο στο αντίστοιχο thread να μας πεις και δυο λόγια για σένα, τα κυνήγια, τα σκυλιά, τα όπλα σου........
 
Το 28ρι b&p που χρησιμοποίησα φέτος πριν και μετα την βολη(εσκαψα πολυ να το βρω) και τα υποληπα ενα μπαχαλο απο τρυπες. οι τεραστιες ειναι απο μαγκνουμ 57γρ ν.4 απο τα 5 μετρα οι μικροτερες απο το μονοβολο που προηπα απο 40 μετρα + και καποια φεντεραλ 32γρ τακτικαλ τρουμπολ και επισης καποια 12βολα

























photo sharing
 
έχει δοκιμάσει κανείς τα cheddite 100 metri ? αυτό το φυσίγγι έχει ωφέλιμο βεληνεκές λένε στα 100 μέτρα με τον ιδικό τελείως κλειστό συγκεντροτείρα που έχει... έπεσε ένα στα χέρια μου πριν 5 χρόνια άλλα το έριξα στα 15 μέτρα και βέβαια έδρασε σαν μονόβολο....
 
Έχω ρίξει πολλά από αυτά, πουλί στον αέρα δεν έχω καταφέρει να χτυπήσω ακόμα και αν τα δοκίμασα σε ψιλωμένα κοπάδια με χήνες. Σαν μονόβολο δρα σε πολύ μεγαλύτερες αποστάσεις ακόμα και μετά τα 50-60 μέτρα. Πολύ εξειδικευμένο φυσίγγι και πολύ σπάνια η χρησιμότητα του. Καλό μόνο για καθιστά θηράματα που δεν μπορούμε να προσεγγίσουμε και αυτά όμως για αποστάσεις περίπου 100 μέτρων και πάνω.
 
Υπαρχει καμμια δοκιμη απο αυτο το φυσιγγι σε πινακα? Θα ηταν ενδοιαφερον ανα 10 μετρα απο τα 60 μεχρι τα 100 μετρα. Κανενας δεν εχει καταλαβει ακομα στα ποσα μετρα αρχιζει και ανοιγει η τουφεκια.
 
θα σου απαντησω αμεσως.ριχτηκε στον πινακα στο σκοπευτηριο στα 40 μετρα περιπου και κυριολεκτικα τον διαλυσε με αποτελεσμα αυτος που το εριξε πληρωσε για καινουργιο πινακα.εριξα στο παρμπριζ μιας διαλυμενης κλουβας σ ενα χωραφι πανω απο 80 μετρα και το εκανε κομματια.αυτο το φυσιγγι αρχιζει ν ανοιγει πανω απ τα 90 μετρα εξ ου και η ονομασια του και κατα την προσωπικη μου αποψη ειναι επικινδυνο και δεν χρειαζεται και πουθενα.το ιδιο ειναι και το 60 και το 80 metri
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top