Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ανέβαααα μπαρούτι κ. Νίκο ....o_O:):):) .Άνετα σηκώνει +0.05
Αυτη είναι με 32άρα CH6 ή η 36άρα ;

Δεν σηκωνει ''μυγα'' στο σπαθι της Λαμπη μου!!! Εαν ανεβω στο 1,85 πρεπει να ανεβω και σε σκαγια
1 γραμμαριο δλδ το σεταπ να γινει 1,85Χ35.....
Το 1,90χ34 το πηρε ο διαολος και το σηκωσε.....σκορπισε εντελως....72% στα 32 μετρα με 2** αστρα φιλε!!!
 
Δεν σηκωνει ''μυγα'' στο σπαθι της Λαμπη μου!!! Εαν ανεβω στο 1,85 πρεπει να ανεβω και σε σκαγια
1 γραμμαριο δλδ το σεταπ να γινει 1,85Χ35.....
Το 1,90χ34 το πηρε ο διαολος και το σηκωσε.....σκορπισε εντελως....72% στα 32 μετρα με 2** αστρα φιλε!!!
Επιδή είναι ρελιαστό κ όχι αστεροειδές και παράλληλα σε κάλυκα 12/68.5, θα είναι εντάξει στο 1.85×34 Νικόλα...
 
Last edited:
Επιδή είναι ρελιαστό κ όχι αστεροειδές και παράλληλα σε κάλυκα 12/68.5, θα είναι εντάξει στο 1.85×34 Νικόλα...

Κατ'αρχην πολυ χαιρομαι που το συζηταμε...!!!! Και βεβαια μπορει να γινει και οπως το λες....απο την ''αλλη''
θελω να μου πεις τι ΔΕΝ σου αρεσει στην τουφεκια ??

Πριν μου απαντησεις....περιμενε να δεις το ΙΔΙΟ σεταπ ριγμενο στα 35 μετρα με 3*** αστρα μαμα....
και μετα το συζηταμε Κωστή μου!!!! :)
 
Νικο μην περνας την πετρα βερνηκι δεν ειναι ωραια:)

Και ποιος καθαριζει το χωμα που πεφτει οταν δεν εχει βερνικι ?? Αναγκαιο ηταν Ηλια...Τον πρωτο
χρονο ηταν σαν να ζουσαμε σε χωματερη φιλε... Με την σκουπα και το ξεσκονοπανο στο χερι ηταν
η γυναικα μου ολη μερα.....αγανακτησε....και ειχε δικιο....Το εβαψα και ησυχασαμε φιλε!!!

Και ειναι και ΜΑΤ....αλλα στο φως γυαλιζει το γαμηδι!!!
 
περιμενε να δεις το ΙΔΙΟ σεταπ ριγμενο στα 35 μετρα με 3*** αστρα μαμα....
και μετα το συζηταμε Κωστή μου!!!! :)
Καταρχάς σέβομαι τν κόπο κ τν χρόνο σου που σπαταλάς για εμάς τους πιτσιρικάδες,ενώ βέβαια ΞΕΡΩ ότι θες να βοηθήσεις πραγματικά στα θέματα της ιδιογόμωσης....
(εγώ αυτό το εκτιμώ)...

ΤΩΡΑ: Πολύ καλή η αποτύπωση κ με τα 3*...δν αντιλέγω...γ@m@€!...αλλά το συγκεκριμένο καβάλα στο λαγό η σαν 1η τουφεκιά στο καρτέρι εντός 30m είναι αυστηρό στη σκόπευση...
(τουλάχιστο για μ'ένα) που δν είμαι σκοπευταράς...αυτό θέλω να πω....
Αν σου πάρει μέτρα ο λαγός τότε ναι,θα χρειαστεί η μαζεμένη τουφεκιά.... ;)

Το 1,90x34 δν ξέρω αν το έριξες,αλλά κάνει "τσαφ" στην ανάκρουση...βέβαια δν έχει την τρελή συγκέντρωση αλλά την παλέτα την κάπνησε...(σκόνη)....

Βάζω κ εγώ τη δική μου στα 32m με 2* για να καταλάβουν και τα παιδιά, τις διαφορές που είδαμε στν πίνακα εσύ κ εγώ με τις δοσολογίες της CH6 στο 1.80x34 N6 σε αντίθεση με το δικό μου με CH6 στο 1.90x34 No6....

Παραθέτω για διευκρύνηση τη δική μου δοκιμή, δοκιμασμένη με Cx2000 CH6 1.90x34 No6 στα 62.6mm...
(Χωρίς Buffer)

20210315_185633.jpg20210315_185658.jpg

Υ.Γ ΕΓΩ με 1 δοκιμή δν ησυχάζω....και το ξέρεις...:p
 
Καταρχάς σέβομαι τν κόπο κ τν χρόνο σου που σπαταλάς για εμάς τους πιτσιρικάδες,ενώ βέβαια ΞΕΡΩ ότι θες να βοηθήσεις πραγματικά στα θέματα της ιδιογόμωσης....
(εγώ αυτό το εκτιμώ)...

ΤΩΡΑ: Πολύ καλή η αποτύπωση κ με τα 3*...δν αντιλέγω...γ@m@€!...αλλά το συγκεκριμένο καβάλα στο λαγό η σαν 1η τουφεκιά στο καρτέρι εντός 30m είναι αυστηρό στη σκόπευση...
(τουλάχιστο για μ'ένα) που δν είμαι σκοπευταράς...αυτό θέλω να πω....
Αν σου πάρει μέτρα ο λαγός τότε ναι,θα χρειαστεί η μαζεμένη τουφεκιά.... ;)

Το 1,90x34 δν ξέρω αν το έριξες,αλλά κάνει "τσαφ" στην ανάκρουση...βέβαια δν έχει την τρελή συγκέντρωση αλλά την παλέτα την κάπνησε...(σκόνη)....

Βάζω κ εγώ τη δική μου στα 32m με 2* για να καταλάβουν και τα παιδιά, τις διαφορές που είδαμε στν πίνακα εσύ κ εγώ με τις δοσολογίες της CH6 στο 1.80x34 N6 σε αντίθεση με το δικό μου με CH6 στο 1.90x34 No6....

Παραθέτω για διευκρύνηση τη δική μου δοκιμή, δοκιμασμένη με Cx2000 CH6 1.90x34 No6 στα 62.6mm...
(Χωρίς Buffer)

View attachment 24570View attachment 24571

Υ.Γ ΕΓΩ με 1 δοκιμή δν ησυχάζω....και το ξέρεις...:p
Κατ'αρχήν πολύ καλές έως τρομερό το 98 % συγκέντρωση παρά το τσοκ ** .
Γι'αυτό διαβάζοντας τα νούμερα λέω ότι προσωπικά θα δοκίμαζα την CH6 και χωρίς την diana 7mm (couvette + μάλλινη 10+1χιλ χαρτάκι cal 12) στο 1.80 Χ 34 και κλείσιμο 8* στα 57 .Φυσικά σε φρεζαρισμένο .
Καί πάλιν λέω ότι και οι δυό πολύ καλές παρά την διαφορά των 0.10 πιστεύω ότι αυτή του κ.Νίκου σε πιο ψηλή θερμοκρασία θα αποδίδει καλύτερα παρά σε χειμερινές συνθήκες .
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top