Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Και αύριο ας είναι ,θα βγω βόλτα τώρα .Το κοιτάζω το βράδυ.
Με την ησυχία σου.

ΠΕΡΙΜΕΝΕ....Κατι δεν μετρησες σωστα...πες μου ποια απο τις δυο φουστες εχει το βυσμα που εχεις..
και θα βρω ''ακρη''...

εικόνα_Viber_2021-10-16_19-42-01-057.jpgεικόνα_Viber_2021-10-16_19-42-11-154.jpg
 
Την πρωτη φωτο εχεις....αυτο ειναι το βυσμα ...και ειναι SG19... και οχι τζιοβανι.
ΟΚ. Πηγαινε την βολτα σου...θα βγαλω με την ησυχια μου!!!
Αυτόν της πρώτης φωτογραφίας έχω,πράγματι . Για GIOVANI τον είχα.
συγκντρ.ν2.jpg
Απ''έξω τα ξέρεις!Τι συλλογή έχεις?
 
Εχω αρκετα βυσματα.....
Λοιπον σου εβγαλα 2 σεταπ ..Ενα με 34 γραμμαρια με Ν7 η με Ν6 οποιο απο τα δυο θελεις
Και με 36 γραμμαρια για το βυσμα που εχεις αριστερα στην φωτο και που πιστευω οτι ειναι LB6.
Για να ειμαι σιγουρος οτι ειναι LB6 και οχι καποιος steel....θα ηθελα να βαλεις μια κοντινη φωτο.
Στο δευτερο σεταπ μπορεις να βαλεις απο Ν7 εως και Ν5.
Βαλε φωτο να δω το βυσμα...η πες μου εαν ειναι αυτο της δικης μου φωτο.

εικόνα_Viber_2021-10-16_22-19-09-956.jpgεικόνα_Viber_2021-10-16_22-19-29-085.jpgεικόνα_Viber_2021-10-16_22-33-02-883.jpgεικόνα_Viber_2021-10-16_22-33-11-626.jpg
 
Εχω αρκετα βυσματα.....
Λοιπον σου εβγαλα 2 σεταπ ..Ενα με 34 γραμμαρια με Ν7 η με Ν6 οποιο απο τα δυο θελεις
Και με 36 γραμμαρια για το βυσμα που εχεις αριστερα στην φωτο και που πιστευω οτι ειναι LB6.
Για να ειμαι σιγουρος οτι ειναι LB6 και οχι καποιος steel....θα ηθελα να βαλεις μια κοντινη φωτο.
Στο δευτερο σεταπ μπορεις να βαλεις απο Ν7 εως και Ν5.
Βαλε φωτο να δω το βυσμα...η πες μου εαν ειναι αυτο της δικης μου φωτο.

View attachment 34230View attachment 34231View attachment 34232View attachment 34233
Ο Lb6 αυτός είναι, ίδιο ύψος.Τον Σεπτέμβριο ,φέτος τον αγόρασα σαν Lb6.Έκανα πατέντα με καρυδάκια στον καλυκοκόφτη και μπορώ να τον κοντύνω αν χρειαστεί.Μέχρι 34 γραμμάρια σε ν7 είμαι απόλυτα καλυμμένος.
 
Ο Lb6 αυτός είναι, ίδιο ύψος.Τον Σεπτέμβριο ,φέτος τον αγόρασα σαν Lb6.Έκανα πατέντα με καρυδάκια στον καλυκοκόφτη και μπορώ να τον κοντύνω αν χρειαστεί.Μέχρι 34 γραμμάρια σε ν7 είμαι απόλυτα καλυμμένος.


Καλημερα Στεφανε. Το ενα σεταπ με τον SG19 - θα στησεις οπως στο δινω....εαν θελεις να βαλεις
αλευρι...θα κοψεις ενα γραμμαριο σκαγια και θα βαλεις αλευρι.
Πιστευω οτι κλεινεις σε δυο σταδια , γι'αυτο και τα σεταπ εχουν 10 χιλιοστα κενο χωρο.
Γραψε μου τον τροπο που κλεινεις και εαν το οπλο σου εχει σταθερο τσοκ η οχι.
CX2000-1,75X34-SG19- N7 η Ν6 - 8* 68,5---Στο τελικο υψος ρελιασματος θα σε οδηγησει το πατημα
του αμορτισερ του βυσματος...αναλογα με ποιο στροφειο ρελιαζεις.
Το αμορτισερ πρεπει να ειναι σε αυτο το ''πατημα'' οχι περισσοτερο οχι λιγοτερο.

εικόνα_Viber_2021-10-17_09-37-49-432.jpgεικόνα_Viber_2021-10-17_09-37-56-205.jpg
 
Στεφανε ο LB6 εαν δεν εχεις ασχοληθει θελει προσοχη...οπως και ολα τα φυσιγγια...
Εαν εχεις σταθερο τσοκ ΠΧ 2* το στησιμο του LB6 ειναι διαφορετικο....απο το αν εχεις κυλινδρο.
Για μην καθομαι και γραφω...πες με τι οπλο κυνηγας ωστε να ταιριαξει οσο μπορουμε το στησιμο
στο οπλο σου...
 
Και αυτη ειναι η αποτυπωση στον στοχο στα 35 μετρα με 3* αστρα μαμα τσοκ της Α390....
Το δοκιμασα το ταχογραφησα για να ειμαι σιγουρος στο τι σου εδωσα φιλε!!!

View attachment 34279View attachment 34281
Έτοιμα τα πρώτα 4 με σκάγια ν7 και τελικό ύψος 59 χιλιοστά.Πήρα και το 3ο στάδιο και αν το το δουλεύω ινδιάνικα, με το βιδολόγο χειρός, βάλε - βγάλε με το κανονικό ρέλι,κάνω δουλειά.
Το όπλο για τις πάπιες και φάσες το baikal πλαγιόκανο 72,7 κάνες με * η αριστερή(1,0) και *** η δεξιά(0,5). Με 18,2 αυλό.
Ευχαριστώ πάρα πολύ κ.Νίκο για την υπομονή και τις δοκιμές που κάνατε.7άρια.jpg
7άριαn.jpg
 
Έτοιμα τα πρώτα 4 με σκάγια ν7 και τελικό ύψος 59 χιλιοστά.Πήρα και το 3ο στάδιο και αν το το δουλεύω ινδιάνικα, με το βιδολόγο χειρός, βάλε - βγάλε με το κανονικό ρέλι,κάνω δουλειά.
Το όπλο για τις πάπιες και φάσες το baikal πλαγιόκανο 72,7 κάνες με * η αριστερή(1,0) και *** η δεξιά(0,5). Με 18,2 αυλό.
Ευχαριστώ πάρα πολύ κ.Νίκο για την υπομονή και τις δοκιμές που κάνατε.View attachment 34295
View attachment 34296

Mπραβο σου Στεφανε!!!! :) Πατησε λιγο ακομα το ρελιασμα....και πηγαινε το στα 58,70....εκει το ειχα
στην δοκιμη....Περα απο αυτο , βλεπω και δεν πιστευω να κανω λαθος....τα αμορτισερ των πρωτων τριων
φυσιγγιων τα αμορτισερ οχι σωστα πατημενα.
Σου εχω στειλει φωτο με το σωστο πατημα φιλε!!! :)
 
Στεφανε εφοσον εχεις και φουλ τσοκ....στον LB6 θα κανεις 4 πεταλα 10 χιλιοστα βαθος ωστε να
ριχνεις το φυσιγγιο με οποια καννη θελεις!!!
Σου γραφω το σεταπ .
CHED,-T4 - CX2000 -1,85X36- LB6+8χιλιοστα φελλο Ν7 -Ν6- 68,5 -58,80 - V1,5-412m/s

Εαν το κανεις 34+1,2 αλευρι θα γινει 1,80Χ34+1,2 με 3χαρτακια cal20+7χιλιοστα φελλο. Τα χαρτακια
τα 2 στον πατο του lb6 και το ενα επανω στον φελλο για να μην καρφωθουν τα σκαγια...
Σιγουρα θα χρειαστεις καποιες δοκιμες να το φερεις εκει που σου αρεσει...
Αυτο που σου δινω εναι ενας ''μπουσουλας'' φιλε!!!
 
Εχω αρκετα βυσματα.....
Λοιπον σου εβγαλα 2 σεταπ ..Ενα με 34 γραμμαρια με Ν7 η με Ν6 οποιο απο τα δυο θελεις
Και με 36 γραμμαρια για το βυσμα που εχεις αριστερα στην φωτο και που πιστευω οτι ειναι LB6.
Για να ειμαι σιγουρος οτι ειναι LB6 και οχι καποιος steel....θα ηθελα να βαλεις μια κοντινη φωτο.
Στο δευτερο σεταπ μπορεις να βαλεις απο Ν7 εως και Ν5.
Βαλε φωτο να δω το βυσμα...η πες μου εαν ειναι αυτο της δικης μου φωτο.

View attachment 34230View attachment 34231View attachment 34232View attachment 34233
Ώρε τι "φαγητά" μαγειρεύονται σ' αυτή την "κουζίνα"!
 
Ώρε τι "φαγητά" μαγειρεύονται σ' αυτή την "κουζίνα"!

Να χέσω τον μαγειρα....και την κουζινα του.... Γιαννη μου !!!! :D
Ενα 85% με ομορφη κατανομη...δεν μπορω να το βγαλω....Τρεις μερες με παιδευει φιλε!!!
Το 85% ψαχνω...Οχι το 80%...συγκεντρωση. ;)

εικόνα_Viber_2021-10-17_22-20-03-594.jpgεικόνα_Viber_2021-10-17_22-20-37-477.jpg
 
Να χέσω τον μαγειρα....και την κουζινα του.... Γιαννη μου !!!! :D
Ενα 85% με ομορφη κατανομη...δεν μπορω να το βγαλω....Τρεις μερες με παιδευει φιλε!!!
Το 85% ψαχνω...Οχι το 80%...συγκεντρωση. ;)

View attachment 34341View attachment 34342
Άστο όπως είναι κυρ.Νίκο.
 
Άστο όπως είναι κυρ.Νίκο.

Εαν δεν βαλω αλλα 13 σκαγια μεσα στον κυκλο....ωστε να πιασω το 85% ...θα ''σκασω'' Κωστη μου!!!
Η αποτυπωση εχει καποια κενα....και πρεπει να κλεισουν....
Εαν δεν τα καταφερω....το σεταπ θα παει στα σκουπιδια φιλε!!! :)
 
Εαν δεν βαλω αλλα 13 σκαγια μεσα στον κυκλο....ωστε να πιασω το 85% ...θα ''σκασω'' Κωστη μου!!!
Η αποτυπωση εχει καποια κενα....και πρεπει να κλεισουν....
Εαν δεν τα καταφερω....το σεταπ θα παει στα σκουπιδια φιλε!!! :)
Χάραξε τις 3 πρώτες εγκοπές του s.g12 ΟΧΙ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΤΕΛΕΙΩΣ.
 
Εαν δεν βαλω αλλα 13 σκαγια μεσα στον κυκλο....ωστε να πιασω το 85% ...θα ''σκασω'' Κωστη μου!!!
Η αποτυπωση εχει καποια κενα....και πρεπει να κλεισουν....
Εαν δεν τα καταφερω....το σεταπ θα παει στα σκουπιδια φιλε!!! :)
Aφού δέν αφήνεις τον SG 12 στην αρχική του μορφή .ΜΗΝ τον μετατρέπεις με 4 πέταλα ΟΥΤΕ να σπας τα πέταλα .
Κάντο 1.95 με cx2000 με τον SG 12 όπως είναι καί κλείσε 57.80 ,όχι πιο κάτω κ.Νίκο .
 
Aφού δέν αφήνεις τον SG 12 στην αρχική του μορφή .ΜΗΝ τον μετατρέπεις με 4 πέταλα ΟΥΤΕ να σπας τα πέταλα .
Κάντο 1.95 με cx2000 με τον SG 12 όπως είναι καί κλείσε 57.80 ,όχι πιο κάτω κ.Νίκο .


Bρε αδελφε...τα 4 πεταλα εδωσαν την καλυτερη κατανομη μεχρι στιγμης!!!
Ξερεις οτι σεβομαι ολες τις γνωμες φιλων και συναδελφων.....
Ειχα κατι αλλο στο μυαλο μου.....θα το στησω ομως και οπως το λες...οταν το ριξω θα ανεβασω
αποτυπωση .
 
Νίκο νομίζω έχει δίκιο ο Λάμπης, το μόνο σχεδιαστικά ξεχωριστό στα βύσματα gualandi ( ειδικά στο magnum), ,είναι το ποτηράκι με τα δύο νεύρα σε κάθε πλευρά ,αν το κόβεις στα τέσσερα ακυρώνεται η ιδέα του κατασκευαστή.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top