Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Κρατάει συγκεντρωση το 6αρι στα 50 μέτρα❓όσο πιο ψηλό ένα σκάγι,τόσο πιο ανοικτή συγκέντρωση θα δώσει ,αυτό ξέρω εγω
Γιάννη νομίζω ότι ο Κώστας εννοούσε ότι έχει περισσότερα σκάγια στο στόχο...

Δηλαδή έστω για 34 γρ. Νο 6=297 σκάγια / Νο 4 197 σκάγια...

Για αυτό "κρατάει" περισσότερα σκάγια στο θήραμα...

Και εγώ νομίζω ότι όσο πιο ψιλό το σκάγι τόσο πιο ανοιχτή συγκέντρωση...

Αν και είχα διαβάσει κάπου ότι από το Νο 6 και κάτω όλα τα απλά μολύβδινα σκάγια έχουν περίπου το ίδιο ποσοστό αντιμόνιού , άρα την ίδια σκληρότητα, που παίζει κάποιο ρόλο...
 
Το 4άρι Jordan έβαλε περισσότερα από το 6άρι Percorso με το ίδιο τσοκ LM.

Είδατε που χρειάζονται πάνω από 1 βολές για να βγει σωστό συμπέρασμα ;;;
Από τις λίγες φορές που βλέπω μισό τσοκ να μην πηγαίνει καλά φυσιγγια με τέτοιο συγκεντρωτηρα
 
Αι ριε μι του παλιουτφεκ(ι)....Μιλάμι για νουρμαλ όπλα τουωρα‼️του δικό σ δεν πιανιτι
Μην συγκρίνεις αυτό το οπλο με τα υπόλοιπα. Αυτό είναι άλλη φάση.
Αν ποτε παρω καποιο αλλο θα γραψω τις εντυπωσεις μου...για την ωρα ειμαι κομπλε με το νο6 .yel.
 
Benelli φιλε ξινη ιταλιδα ολοι χυλοπιτα τρωνε και ολοι σε εκοινη τη πεφτουνε αχαχαχαχαχ
Ε ναι εδώ είδαμε τουφεκιες σε χαρτονι.
Πάνω στο θήραμα με τα φυσιγγια που πρέπει αλλάζει το πράγμα κ σκοτώνει μια χαρά
Κ με ένα αφτερ πχ τζεμινι έσω έξω η κικς μεταμορφώνεται σε όπλο για μακρυνες βολές.
 
Πιστευω οτι κραταει Johnny
View attachment 40153View attachment 40156

Αλεξ η επανω αποτυπωση στα 34 γραμ .Ν6 εχεις ενα 58% συγκεντρωση στα 51 μετρα δλδ 171 σκαγια
εντος κυκλου και τα υπολοιπα 124 σκαγια....σκορποχωρι !!!
Εξηγησε μου....αυτο το αποτελεσμα με το εντονο κεντρο στο δινει το kick's φιλε ???
Δεν μου κανει εντυπωση το 58% ....το εντονο κεντρο μου κανει εντυπωση....γι'αυτο σε ρωταω φιλε!!!
 
Ε ναι εδώ είδαμε τουφεκιες σε χαρτονι.
Πάνω στο θήραμα με τα φυσιγγια που πρέπει αλλάζει το πράγμα κ σκοτώνει μια χαρά
Κ με ένα αφτερ πχ τζεμινι έσω έξω η κικς μεταμορφώνεται σε όπλο για μακρυνες βολές.
Πιο ρε το μπενελλι ??? Με τι χαπια το ειδες αυτο να παραγγειλω καμια κουτα ληγμενα η καλα ???
 
Αλεξ η επανω αποτυπωση στα 34 γραμ .Ν6 εχεις ενα 58% συγκεντρωση στα 51 μετρα δλδ 171 σκαγια
εντος κυκλου και τα υπολοιπα 124 σκαγια....σκορποχωρι !!!
Εξηγησε μου....αυτο το αποτελεσμα με το εντονο κεντρο στο δινει το kick's φιλε ???
Δεν μου κανει εντυπωση το 58% ....το εντονο κεντρο μου κανει εντυπωση....γι'αυτο σε ρωταω φιλε!!!
Οχι δεν το δινει το Κικς αλλα το οπλο
 
Last edited:
Στην γιορτη σου φιλε.....θα μαζευω απο τωρα λεφτα....Να σου κανω ΔΩΡΟ μια ΜΠΕΡΕΤΑ....να γλυτωσεις
απο την νεροσωληνα που εχεις....και λυτρωθεις....!!!!!:p
:D
Εχει ρε συ μια τον εχει σωσει πολλες φορες αλλα τωρα θα μινει ανεργη αχαχαχαχ
 
Πιο ρε το μπενελλι ??? Με τι χαπια το ειδες αυτο να παραγγειλω καμια κουτα ληγμενα η καλα ???
Κ πίνω ντεπον γιατί είναι απών,
Κ πίνω πονσταν γιατί είναι το παν,
Κ πίνω ασπιρίνη γιατί είναι εκεινη :cool:

Με τα παραπάνω κ ένα κικσακι φίλε Τολη ρίχνω όπου να ναι κ πέφτουν μια χαρά. Κ με το 2 (μομπιλ) της μπενελι έχω καλά σκοτωματα.
Έχω κ κάννη 76 φουλ που δεν ρίχνει καλά με τπτ.
Αυτή θα πάει προς Ραφήνα μεριά να στρώσει
 
Από τις λίγες φορές που βλέπω μισό τσοκ να μην πηγαίνει καλά φυσιγγια με τέτοιο συγκεντρωτηρα
τη δουλεια του ομως την εκανε , κανοντας το F, XF . Εγω στο βασικο μου φασοκαρτερο στα περασματα στα 1400μ , το φοβαμαι το percorso σε συνδυασμο με το υψομετρο , και βαζω μονιμα 3*
 
τη δουλεια του ομως την εκανε , κανοντας το F, XF . Εγω στο βασικο μου φασοκαρτερο στα περασματα στα 1400μ , το φοβαμαι το percorso σε συνδυασμο με το υψομετρο , και βαζω μονιμα 3*
Εκεί πάνω κ το 4αρι μπορεί να δώσει
 
Κ πίνω ντεπον γιατί είναι απών,
Κ πίνω πονσταν γιατί είναι το παν,
Κ πίνω ασπιρίνη γιατί είναι εκεινη :cool:

Με τα παραπάνω κ ένα κικσακι φίλε Τολη ρίχνω όπου να ναι κ πέφτουν μια χαρά. Κ με το 2 (μομπιλ) της μπενελι έχω καλά σκοτωματα.
Έχω κ κάννη 76 φουλ που δεν ρίχνει καλά με τπτ.
Αυτή θα πάει προς Ραφήνα μεριά να στρώσει
Καλα ρε τι οπλο εχεις κατι για αυτο5 ελεγες
 
Γιάννη νομίζω ότι ο Κώστας εννοούσε ότι έχει περισσότερα σκάγια στο στόχο...
Κρατάει συγκεντρωση το 6αρι στα 50 μέτρα❓όσο πιο ψηλό ένα σκάγι,τόσο πιο ανοικτή συγκέντρωση θα δώσει ,αυτό ξέρω εγω
Αυτο ακριβως....
Στην ιδιογομωση βλεπουμε αλλα εργα βεβαια...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top