Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
View attachment 40510
Στέφανε Καλησπέρα!

Εγώ από τέτοια θηράματα δεν ξερω, και με όλο το θάρρος, αλλα μπορείς να μου το εξηγήσεις αυτό?

Βλέποντας τον πίνακα, καταλαβαίνω ότι με την ίδια ταχύτητα το χονδρότερο σκάγι κρατεί στην ίδια απόσταση μεγαλύτερη κινητική ενέργεια! π.χ. στα 36,5 μέτρα το Νο 5 2,31 ποδολίβρες και το Νο 4 3,34 ποδολίβρες...

Ας υποθέσουμε ότι το "παπί" για να πέσει θέλει κατ' ελάχιστο τέσσερα (4) σκάγια με 1,5 ποδολίβρα ενέργεια (αυτό που συστήνεται).

Δουλεύουμε 5αρια σκάγια, τουφεκάμε στα 35 μέτρα περίπου, έχει κρύο ( τα περιφερειακά σκάγια δεν κόβουν και σαν τα κεντρικά, αυτό είναι γεγονός ) και το "παπί" δεν πέφτει.

Αν βάλουμε έστω Νο 4 που δίνουν 3,43 ποδολίβρες ( πάνω απ΄ την διπλάσια ελάχιστη! ) δεν θα πέσει στα 35 μέτρα με ένα καλογεμισμένο ποιοτικό φυσίγγιο με 365 μ/δλ?
Ναι θα πεσει τοσο εχουνε τα ρεμ νιτρο μαγκ και βαριεσε να πας να το παρεις
 
View attachment 40510
Στέφανε Καλησπέρα!

Εγώ από τέτοια θηράματα δεν ξερω, και με όλο το θάρρος, αλλα μπορείς να μου το εξηγήσεις αυτό?

Βλέποντας τον πίνακα, καταλαβαίνω ότι με την ίδια ταχύτητα το χονδρότερο σκάγι κρατεί στην ίδια απόσταση μεγαλύτερη κινητική ενέργεια! π.χ. στα 36,5 μέτρα το Νο 5 2,31 ποδολίβρες και το Νο 4 3,34 ποδολίβρες...

Ας υποθέσουμε ότι το "παπί" για να πέσει θέλει κατ' ελάχιστο τέσσερα (4) σκάγια με 1,5 ποδολίβρα ενέργεια (αυτό που συστήνεται).

Δουλεύουμε 5αρια σκάγια, τουφεκάμε στα 35 μέτρα περίπου, έχει κρύο ( τα περιφερειακά σκάγια δεν κόβουν και σαν τα κεντρικά, αυτό είναι γεγονός ) και το "παπί" δεν πέφτει.

Αν βάλουμε έστω Νο 4 που δίνουν 3,43 ποδολίβρες ( πάνω απ΄ την διπλάσια ελάχιστη! ) δεν θα πέσει στα 35 μέτρα με ένα καλογεμισμένο ποιοτικό φυσίγγιο με 365 μ/δλ?
Αυτά που με δείχνεις συμφωνώ ότι ισχύουν, αλλά εδώ που καθόμαστε. Στο ξερομπάϊρο με παγωνιά έχει άλλες παραμέτρους.
Έφτασε ο άλλος τα παπιά να τα τουφεκάει με 2άρια και ψάχνει 70βολο καλό(εμπορικά ρίχνει) γιατί έχασε 2 σήμερα. Για τις φάσες συμφωνώ ότι θέλει χοντρό αλλά για τα πράσινα,μη φτάσουμε να τα ρίχνουμε μονόβολο! Ας ζήσει και κάποιο.Στο λαγό σε 3αρι κατέβηκα, πόσο πιο κάτω?Είναι ευαίσθητο πλάσμα ο λαγός-θέλει απαλότητα.
 
Αυτά που με δείχνεις συμφωνώ ότι ισχύουν, αλλά εδώ που καθόμαστε. Στο ξερομπάϊρο με παγωνιά έχει άλλες παραμέτρους.
Έφτασε ο άλλος τα παπιά να τα τουφεκάει με 2άρια και ψάχνει 70βολο καλό(εμπορικά ρίχνει) γιατί έχασε 2 σήμερα. Για τις φάσες συμφωνώ ότι θέλει χοντρό αλλά για τα πράσινα,μη φτάσουμε να τα ρίχνουμε μονόβολο! Ας ζήσει και κάποιο.Στο λαγό σε 3αρι κατέβηκα, πόσο πιο κάτω?Είναι ευαίσθητο πλάσμα ο λαγός-θέλει απαλότητα.
Ο λαγος αμα τη φαει κωλο και δε παρει κανα σβερκο αντεχει καλα
 
Δυνατό το εργαλείο........
Τα λάστιχα από καθετήρα η αιμοστατικο είναι?
Τα πρώτα όργανα γυμναστικής που έβγαλε το lidl. Πολύ σκληρά αλλά τρυπάει μεταλλικό κάδο σκουπιδιών του δήμου από τα 10 μ. με ατσ.μπίλια.
 
Τα πρώτα όργανα γυμναστικής που έβγαλε το lidl. Πολύ σκληρά αλλά τρυπάει μεταλλικό κάδο σκουπιδιών του δήμου από τα 10 μ. με ατσ.μπίλια.
Τετια λεγε να σου υην πεσει η δημοτικη αστυνομια για τις τρυπες αχαχαχαχαχα
 
Τα πρώτα όργανα γυμναστικής που έβγαλε το lidl. Πολύ σκληρά αλλά τρυπάει μεταλλικό κάδο σκουπιδιών του δήμου από τα 10 μ. με ατσ.μπίλια.
Φαντάσου η δική μου που έχει 16αρια λάστιχα από ψαροντούφεκο τι φτιάχνει.
 
Φαντάσου η δική μου που έχει 16αρια λάστιχα από ψαροντούφεκο τι φτιάχνει.
Τι έκανες εκεί ρεεεε... Θέλει μπράτσα......
Βάλε μεσα σε ένα χαρτάκι σκάγια αλλά μην το κλείσεις κ θα δεις βολή διασποράς max d χαχαχα
 
QUOTE="ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΥΝΗΓΟΣ, post: 673191, member: 1875"]
Στεφανε όταν θα σε πουλήσει το φυσίγγι από ταχύτητα θα είναι ήδη άχρηστο από όλα τα υπόλοιπα .
[/QUOTE]Γιάννη είσαι έμπειρος, μην γράφεις τέτοια, δηλαδή να πιστευουμε τα βίντεο κ τις μαλακιες που λέει ο κάθε πυρηνικος επιστήμονας , κ οχι τα χαρτόνια κ τον ταχογράφο που είναι ζωντανές αποδείξεις ;;;;
 
Last edited:
Έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό που είπες, όσο μπορώ προσπαθώ να μπω σε αυτόν τον δρόμο..
Υδρόβια κ Έβρος απκλειστικα κ μόνο σκληρή ιδιογομωση φίλε, τα ξερετε δεν θα σας μάθω εγώ
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top