Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Βασιλη....απο τις μεχρι τωρα δοκιμες σου.....σε τι συμπερασμα καταληγεις για την καννη? Εισαι ευχαριστημενος?
Είναι μια νορμάλ κάνη ...
Αν της βάλεις σωστό φυσίγγι θα βγάλει σωστό αποτέλεσμα ... όπως όλες.
 
@Berben
Όλες αυτές είναι παλιές δοκιμές ... τις φτιάχνω μια μια όποτε βρίσκω χρόνο και τις παρουσιάζω με καινούργια μορφή όπως τις κρατάω στο αρχείο μου.
Έχω 6 ακόμα να μετατρέψω ιδιογόμωση του @ΝίκοςΠ σε γομώσεις <=36gr.
Εκεί θα δείτε ότι το full συμπεριφέρεται απλά σαν full και όχι XFull ή XXXXFull.
Το percorso με F συμπεριφέρθηκε σαν XF σε μια δοκιμή (η μια δοκιμή φυσικά δεν είναι αντιπροσωπευτική).
Νομίζω ότι ο @ΝίκοςΠ θα βρει το φάρμακο για τις Benelli όταν πιάσει κάποια στα χέρια του.
Προσωπικά δεν είμαι των υπερσυγκεντρωτικών κατανομών μιας και δεν κάνω συχνά κυνήγια που να τις απαιτούν (παπιά).
Θέλω όμως να έχω μερικά τέτοια φυσίγγια καβάντζα.
 

Εδω.....επρεπε να εχεις ενα 75 % στην χειροτερη και ενα 85 % στην καλυτερη..
Ξερω οτι δεν μου '' θυμωνεις''....1ον γιατι εισαι καλος φιλος ....και 2ον γιατι ξερεις εχω το ''κολλημα''
της συγκεντρωσης!!!

Τωρα οσο για την καννη σου.....αλλα λογια να αγαπιωμαστε....Νεροσωληνα εχεις....Θα φας ''χαστουκι''
απο τα 36ρια....ευχομαι να μην γινει....αλλα....αλλα πολυ το ''φοβαμαι''.....
Ωστοσο η καννη σου ειναι τροφη για ψαξιμο....( για μενα )....
Σου ετοιμασα 36 και 38 σε Ν6 με αλλο βυσμα πολυ καλης ποιοτητας....Θα τα δοκιμασω...και μου αρεσουν
θα σου στειλω....να δω τι θα κανει η καννη σου....
Την Μ2 δεν μου την εφεραν ακομα... την περιμενω...
Αυτο ειναι το βυσμα που δοκιμαζω για σενα.... και για μενα βεβαια !!!

εικόνα_Viber_2022-01-24_14-24-45-799.jpgεικόνα_Viber_2022-01-25_19-50-21-727.jpg
 
Βασίλη αυτό είναι με tekna στο 1.90-1.95 και Μπάφερ η σκέτο?

Στελαρα με αλευρι ειναι....335 σκαγια μεσα....
Του εγραψα ποιο πανω...θα φαει ''χαστουκι'' απο τα 36ρια....με την νεοσωληνα που εχει!!!
Το σεταπ το γνωριζεις...και στο δικο σου οπλο και στο δικο μου αυτη η τουφεκια κενταει !!!
Ευχομαι να δουλεψουν τα επομενα...με το βυσμα που εβαλα...Τον drago δεν τον γουσταρει
καθολου το οπλο του !!!
 
Στελαρα με αλευρι ειναι....335 σκαγια μεσα....
Του εγραψα ποιο πανω...θα φαει ''χαστουκι'' απο τα 36ρια....με την νεοσωληνα που εχει!!!
Το σεταπ το γνωριζεις...και στο δικο σου οπλο και στο δικο μου αυτη η τουφεκια κενταει !!!
Ευχομαι να δουλεψουν τα επομενα...με το βυσμα που εβαλα...Τον drago δεν τον γουσταρει
καθολου το οπλο του !!!
Αν είναι το Ζ2Μ της baschieri το αγαπάει ιδιαίτερα η Tecna N
 
Αν είναι το Ζ2Μ της baschieri το αγαπάει ιδιαίτερα η Tecna N

Γιωργο η Τεκνα αγαπαει πολλα βυσματα...Το θεμα ειναι ποιο αγαπαει η καννη του καθε οπλου φιλε!!!

Η δικη μου καννη...δεν διαλεγει βυσματα...οι αποκλισεις στην συγκεντρωση ειναι μικρες....αλλαζουν ομως οι κατανομες στο ιδιο σεταπ φιλε !!!
 
Γιωργο η Τεκνα αγαπαει πολλα βυσματα...Το θεμα ειναι ποιο αγαπαει η καννη του καθε οπλου φιλε!!!

Η δικη μου καννη...δεν διαλεγει βυσματα...οι αποκλισεις στην συγκεντρωση ειναι μικρες....αλλαζουν ομως οι κατανομες στο ιδιο σεταπ φιλε !!!
Όπως και όλες οι πυρίτιδες ανάλογα πως τις στήνεις π.χ. άλλο στα βαριά , άλλο στα χαμηλά, άλλο στα πολύ χαμηλά... που θα την κάνει να καίει σωστά και να σου δωσει αυτό που επιδιώκεις να πάρεις, σε συνδυασμό βέβαια με το κατάλληλο καψούλι και το ανάλογο κλείσιμο(βασικότατο νομίζω!).Αν το βύσμα ταιριάξει και με την κάνη σου...το βρήκες το παραμύθι...
Έτσι νομίζω είναι Νίκο, τι λες?
Μέσες-άκρες , νομίζω...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top