Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
ΙMI Aυστραλιας..
Έχει βάλει φωτο στις σελ. 892,893 στο ίδιο θέμα.....

Dynawad της Καναδεζικης CIL...
Πολυ αμφιβάλλω αν κυκλοφόρησε ο εν λόγω συγκεντρωτηρας στο εμπόριο.....

Δεν θα το έλεγα ότι μοιάζει..........
Aν όντως ήταν τα γνήσια Καναδεζικα έπρεπε να τα τσιμπαγες......
.........Και αστα να υπαρχουν............

Αν δεχτουμε ότι η ψυχή του φυσιγγιου-τουφεκιάς ειναι ο συγκεντρωτηρας, τότε ήταν κ αυτός ένα από τα μυστικα της επιτυχίας κ της φήμης των imperial...
Τα γνήσια ήταν,αγαπημένα των λαγαδων στην Καρδίτσα‼️ένα κουτί κ μισό... έπρεπε όντως‼️
 
Μοιαζει με τον συγκεντρωτηρα των Νόμπελ σπορτ....ο κλέψας του κλεψαντος❓
Φυσικά ... clopy paste ... όλοι ΣΧΕΔΟΝ έτσι δουλεύουν ... μερικοί τα παρουσιάζουν και για δικά τους.
Αυτά‼️ @gvp9000 τα είχα βρει στον Δημάκη προ 10ετιας....δεν τα πήρα επειδή μου φάνηκαν λίγα τα γραμμάρια...35 ν 4 συλλεκτικά‼️‼️‼️
Και το αστέρι είναι σαν αυτό που προσπαθεί να φτιάξει ο Λευτέρης.
Βρε τι συλλεκτικά και μ@λακίες ...
Βαγκάνα τα σε κάνα παπί στον Μέγα ή στον Πηνειό.

ps
2 οπλοπωλεία ξέρω στην Καρδίτσα, αυτόν τον Δημάκη δεν τον έχω ξετρυπώσει ακόμα ...
Εκεί πήγαινα παλιά.
Λογικά ο παππούς πέθανε τα παιδιά του είναι τώρα εεε;
Κάπου εκεί γύρω νομίζω ότι είναι (ή στην παλιά πυροσβεστική ???) αλλά εκεί γίνεται Ομόνοια καθημερινά, που να αφήσω το αυτοκίνητο ;
Έχουν καλό μαγαζί ? έχουν καλά πράγματα ή σαν του πατέρα τους είναι ???
 
Μοιαζει με τον συγκεντρωτηρα των Νόμπελ σπορτ....ο κλέψας του κλεψαντος❓
Αυτά‼️ @gvp9000 τα είχα βρει στον Δημάκη προ 10ετιας....δεν τα πήρα επειδή μου φάνηκαν λίγα τα γραμμάρια...35 ν 4 συλλεκτικά‼️‼️‼️
Συλλεκτικα και πρακτικά ακόμα!
 

Ιμπεριαλ Καναδά του 1974

ΙMI Aυστραλιας..
Έχει βάλει φωτο στις σελ. 892,893 στο ίδιο θέμα.....

Dynawad της Καναδεζικης CIL...
Πολυ αμφιβάλλω αν κυκλοφόρησε ο εν λόγω συγκεντρωτηρας στο εμπόριο.....

Δεν θα το έλεγα ότι μοιάζει..........
Aν όντως ήταν τα γνήσια Καναδεζικα έπρεπε να τα τσιμπαγες......
.........Και αστα να υπαρχουν............

Αν δεχτουμε ότι η ψυχή του φυσιγγιου-τουφεκιάς ειναι ο συγκεντρωτηρας, τότε ήταν κ αυτός ένα από τα μυστικα της επιτυχίας κ της φήμης των imperial...
Νικόλα και Τάσο, ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
 





Επιτέλους κατάφερα να ρίξω με του παππού μου το οπλο benelli special 80 το μόνο που θυμάμαι πήγαινε με το αυτοκίνητο και ειχε μια καρέκλα σε κάτι αμυγδαλιές ήταν κουτσος και βαραγε τσίχλες και έτρεχα με τα ξαδέρφια ποιος θα τις μαζεύει πρώτος έφυγε το 2002 και το όπλο εχει μείνει σε μια θεία μου και θέλω να το πάρω είμαι ο μόνος από τα 20 ξαδέρφια που παω για κυνήγι αλλα είναι δύσκολο να περάσει στο όνομα μου
Ωραία φώτο και κατατοπιστική.Πανω βλέπουμε ένα αυτογεμες με ωραία γραμμή και κάτω ένα λατακι οικοδομής με κλείστρο.
 
Ωραία φώτο και κατατοπιστική.Πανω βλέπουμε ένα αυτογεμες με ωραία γραμμή και κάτω ένα λατακι οικοδομής με κλείστρο.
Μα δεν κατάλαβες τι έκανα; ;;
κάρφωσα 30 πόντους μέσα στην Γη την σωλήνα και ακουμπαγα την πάπια του αυτογεμες στο πίσω ξύλο και τράβαγα τα φυσίγγια απο το κλείστρο οικοδομής για να ριχνω με το αυτογεμες.
 
Φυσικά ... clopy paste ... όλοι ΣΧΕΔΟΝ έτσι δουλεύουν ... μερικοί τα παρουσιάζουν και για δικά τους.

Και το αστέρι είναι σαν αυτό που προσπαθεί να φτιάξει ο Λευτέρης.
Βρε τι συλλεκτικά και μ@λακίες ...
Βαγκάνα τα σε κάνα παπί στον Μέγα ή στον Πηνειό.

ps
2 οπλοπωλεία ξέρω στην Καρδίτσα, αυτόν τον Δημάκη δεν τον έχω ξετρυπώσει ακόμα ...
Εκεί πήγαινα παλιά.
Λογικά ο παππούς πέθανε τα παιδιά του είναι τώρα εεε;
Κάπου εκεί γύρω νομίζω ότι είναι (ή στην παλιά πυροσβεστική ???) αλλά εκεί γίνεται Ομόνοια καθημερινά, που να αφήσω το αυτοκίνητο ;
Έχουν καλό μαγαζί ? έχουν καλά πράγματα ή σαν του πατέρα τους είναι ???
Ηρώων Πολυτεχνείου...μπα έχει μείνει πίσω...νομίζω ο Μανώλης το κρατάει....τώρα το μόνο που τράβα μπροστά είναι το άλλο Καραϊσκάκη‼️
 
Μαλλινη με ΜΒ36...καλα κρασια...εφυγε κ αρκετο μερος της τουφεκιας...τελος παντων...
Απο διατρηση σε τενεκε τα σημαδια ηταν βουλιαγμενα πολυ καλα μπορω να πω...

Για οποιον του αρεσει το setup ειναι.
Kαλυκας fiocchi T3 12/68.5 U.E.E. MB36 1.85×34 Φουστα θωδη+ diana 5mm+ μαλλινη 10mm+χαρτ. 0.5buffer No6 (6*) στα 57.00mm...K.X. 11mm...το λαγό κ το παπακι το χαραμα τα έχουν παντος...;)

20220205_225026.jpg
20220206_205106.jpg

20220206_205119.jpg

2η δοκιμή με G3000
Καλυκας Τ3 Fiocchi 12/68.5 616 G3000 1.85×34 Bioretabile 18 No6 (6*) στα 57.2mm K.X 11mm

20220206_203756.jpg

20220206_203811.jpg
 
Μαλλινη με ΜΒ36...καλα κρασια...εφυγε κ αρκετο μερος της τουφεκιας...τελος παντων...
Απο διατρηση σε τενεκε τα σημαδια ηταν βουλιαγμενα πολυ καλα μπορω να πω...

Για οποιον του αρεσει το setup ειναι.
Kαλυκας fiocchi T3 12/68.5 U.E.E. MB36 1.85×34 Φουστα θωδη+ diana 5mm+ μαλλινη 10mm+χαρτ. 0.5buffer No6 (6*) στα 57.00mm...K.X. 11mm...το λαγό κ το παπακι το χαραμα τα έχουν παντος...;)

View attachment 41791
View attachment 41796

View attachment 41789

2η δοκιμή με G3000
Καλυκας Τ3 Fiocchi 12/68.5 616 G3000 1.85×34 Bioretabile 18 No6 (6*) στα 57.2mm K.X 11mm

View attachment 41792

View attachment 41794
Πολύ ωραίες τουφεκιές φίλε!!!
Αυτή με τη g3000 ζωγραφιά....
 
Και εμενα αυτη μου αρεσει...
Πολύ Καλές Κωστή!.shake hands.

Εμένα μου αρέσουν και οι δυο, διότι είναι κυνηγετικές τουφεκιές , χωρίς υπερσυγκεντρώσεις και μεγάλα κενά και έχουν σχεδόν τον διπλάσιο αριθμό σκαγιών σε πυκνότητα από αυτόν που χρειάζεται για να πέσει το παπί στα 35 μέτρα, τουλάχιστον!

Υ.Γ: κρατάω την συνταγή της ΜΒ Χ 36 για "παραμετροποίηση" , κατόπιν αδείας του εκδότη....sarcastic.
 
Πολύ Καλές Κωστή!.shake hands.

Εμένα μου αρέσουν και οι δυο, διότι είναι κυνηγετικές τουφεκιές , χωρίς υπερσυγκεντρώσεις και μεγάλα κενά και έχουν σχεδόν τον διπλάσιο αριθμό σκαγιών σε πυκνότητα από αυτόν που χρειάζεται για να πέσει το παπί στα 35 μέτρα, τουλάχιστον!
Εεεε λογο ηλικιας τωρα και επητα θελουμε κατανομες 20χ20 μετρα το λιγοτερο για να περνουμε κανενα παπι.για τσιχλες αστο απο 200 μετρα και πανω .very funny.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top