Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
στη στρωματοποιηση ειμαι αρχαριος ακομα !! αλλα ενα 8 βολο 12/0 με 490 μ/δ το εχω καταφερει!!
Καλημερα Νικο ,αν δεις πως σκοτωνουν τα α.τ σε σχεση με τα αλλα θα καταλαβεις οτι την θελουμε και την παραθελουμε την ταχυτητα ;) ;)
 
Καλημερα Νικο ,αν δεις πως σκοτωνουν τα α.τ σε σχεση με τα αλλα θα καταλαβεις οτι την θελουμε και την παραθελουμε την ταχυτητα ;) ;)

ΟΚ....Οτι πεις φιλε !!! Αλλα με τα συγκεκριμενα.....εχουν χαθει και κατι κλειστρα...αυτο μου λενε....ειναι
αληθεια η οχι ???
 
ΟΚ....Οτι πεις φιλε !!! Αλλα με τα συγκεκριμενα.....εχουν χαθει και κατι κλειστρα...αυτο μου λενε....ειναι
αληθεια η οχι ???
Νικο εχω γνωρισει κοσμο και κοσμακη στο κυνηγι του γουρουνιου ανθρωπους που δεν ξερουν τι ειναι το καθε φυσιγγι ,αν ειναι μαγκνουμ το τουφεκι τους η οχι ,αλλοι που ξερουν οτι το οπλο τους ειναι απλο αλλα ριχνουν μαγκνουμ ,κατι ρημαδια τουφεκια ,οποτε ναι λογικο ειναι να εχουν σπασει τουφεκια !!!
 
Καλησπέρα σας. Έκανα μια δοκιμή με τη sipe απόψε στα 34 γραμμάρια ν6 σε 67αρι κάλυκα. Θέλω λίγο ακόμα να αυξήσω το ποσοστό.
Σκέφτομαι 2 λύσεις:
1) πάω σε 68,5-69 κάλυκα με άλλο συγκεντρωτήρα.
2) το αφήνω ως έχει και ρελιαζω στα 56,5.

View attachment 42263
Έκανα τη δοκιμή με 3 * στα 25 μέτρα.
IMG_20220217_205733.jpg
 
Έκανα τη δοκιμή με 3 * στα 25 μέτρα.
View attachment 42656
Συσωματωσεις βλεπω Κριτηκε....ακυρωσε το Ζ2Μ δεν κανει σωστη εμφραξη...περνανε τα αερια στα σκαγια σου....παιξε με αλλο βυσμα...Θωδη 22 καλυτερα...τσεκαρε ογκομετρια σν βγαινει..δεν ξερω...:rolleyes:
 
Λιγότερες πιέσεις καλύτερη συγκέντρωση κ ίσως να ανέβαινα 0.05 η να έπαιζα με πιο δυνατό καψουλι
Αν καταφέρω φέτος και το ταχογραφησα θα σου πω... Το σεταπ είναι όπως το λες σε 12/70. Γύρω στα 650 μπαρ το βλέπω σε μετρήσεις αυτό που έκανα δοκιμή...κρατάω μια πισινή αν έχουν αλλάξει τη προοδευτικότητα της sipe...
 
Να κάνω μια παρένθεση για τις διβασικές S4 & Sipe...χωρίς να είμαι και ειδικός και με σεβασμό σε όλους...:)

Απ΄ αυτά που διαβάζω για τις πυρίτιδες αυτές είναι οτι αποστρέφονται τις μεγάλες ταχύτητες, που ούτως η αλλέως δεν είναι άμοιρες μειονεκτημάτων...

Νομίζω πάλι οτι αν μας καλύπτουν οι ταχύτητες της τάξης των 380/390 μ/δλ...είναι προτιμητέες...
 
View attachment 42667View attachment 42668
Σημερινη δοκιμη 8 βολο 11/0 στρωματοποιηση , στα 30 μετρα με το μπρειν mr τα κυκλωμενα ειναι αυτη και η πρωιγουμενη μου εφηγε λιγο πανω ειναι τα υπολιπα ο στοχος 50χ60 περιπου
Άκουσα σήμερα έναν ήχο σαν f16 αλλα δεν κατάλαβα οτι ήταν τουφεκιά... :)
Από ανάκρουση πώς ήταν;
 
Σήμερα βρήκα την πηγή των χαρτονιών.
Φίλος ψαράς ιδιοκτήτης σούπερ μάρκετ με πήγε στην αποθήκη του.
Πήρα καμιά 15 αριά.
Πρέπει να είχε πάνω από 200. Μου λέει πάρτα όλα :)
Αύριο θα ρίξω κανένα για τον φίλο μου τον Τόλη ... αχαχααχ

IMG_20220219_135836.jpg
 
Για πιο λόγο Στέλιο; Εννοώ γιατί να αλλάξω τον 67αρι στη sipe.

Στρατο μην με παρεξηγησεις.....Εσυ εισαι εχαριστημενος με το ποσοστο συγκεντρωσης που εβγαλε
η τουφεκια ???
25 μετρα 3* επρεπε να εχεις ενα 90 % το λιγοτερο...
Γιάυτο σου λεει ο Στελιος δοκιμασε σε ψηλοτερο καλυκα....
Την στριμωξες....και σου εδειξε τα ''δοντια'' της....
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top