Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Και γω όταν κάνω βήμα κανονικό είναι αλλιώς, όταν κάνω βήμα για να μετρήσω απόσταση κάνω....σπαγκάτο .flamenco.
Ο γέροντας βλέπω να κολλάει με το kicks, είδα κάτι τουφεκιές που τις χάρηκα πιο πολύ από να τις έκανα εγώ .asking..
Επιεικώς 45 μέτρα το αγριοπίτσουνο και να "ανατριχιάζει" από τα πολλά σκάγια .asking.
 
Και γω όταν κάνω βήμα κανονικό είναι αλλιώς, όταν κάνω βήμα για να μετρήσω απόσταση κάνω....σπαγκάτο .flamenco.
Ο γέροντας βλέπω να κολλάει με το kicks, είδα κάτι τουφεκιές που τις χάρηκα πιο πολύ από να τις έκανα εγώ .asking..
Επιεικώς 45 μέτρα το αγριοπίτσουνο και να "ανατριχιάζει" από τα πολλά σκάγια .asking.
Ας ειναι καλα ενας φιλαρακος....
Κατι λίγα με ΜΒ36,που μου δωρισε ο....φιλαρακος του,πολυ τα ευχαριστηθηκα!:)
Τωρα,πρεπει να ψησω τον κατασκευαστη να μου δωσει το στησιμο!:confused:
Αν και οι φημες λενε,πως ειναι ευρεως διαδεδομενο...:cool::)
Το στησιμο!:D
 
Δεν ειναι απολυτο αυτο... Κ εγω 1,80 ειμαι αλλα τα 38 μου βηματα με συγκεκριμενο δρασκελισμο ειναι 35 μετρα μετρημενα παρα πολλες φορες με κορδελα... Παιζει ρολο ο τροπος που περπατα κανεις...

Ιnternational standard: 100 βηματα ειναι 76 μετρα (μεσος ορος σε παρα πολλα δειγματα)
 
Δεν θα την ελεγα καλη την κατανομη παντως
Ένα φιλαράκι βαράει τα χοντρά θηραματα αποκλειστικά με condor vo 2 .αν δεις τουφεκια σε στόχο θα γελάς ένα στην δύση και ένα στην ανατολή. Όπου έπεφτε η τουφεκια δεν ξαναεβγενε ούτε χορτάρι ένα σκαγι σε κεριο σημείο και το πουλί νεκρό. Πράγματα που έχω δει από το φίλο stefan. Όταν είχε την stonecoat. Άλλο ο πίνακας άλλο το αποτέλεσμα. ;)
 
Και γω όταν κάνω βήμα κανονικό είναι αλλιώς, όταν κάνω βήμα για να μετρήσω απόσταση κάνω....σπαγκάτο .flamenco.
Ο γέροντας βλέπω να κολλάει με το kicks, είδα κάτι τουφεκιές που τις χάρηκα πιο πολύ από να τις έκανα εγώ .asking..
Επιεικώς 45 μέτρα το αγριοπίτσουνο και να "ανατριχιάζει" από τα πολλά σκάγια .asking.
Ε. . . . Έχει και την εμπειρία ζογραφισμενη στο πρόσωπο του. drive car
 

46 βηματα,περιπου 42μ.
Επιφάνεια 35χ60 cm.
36 γραμμάρια, #6
kicks lf.
Τα σκαγια εχουν καρφωθει...
Νοβοπαν ντυμενο με μελαμινη.
Η ντουφεκια σου με την ΑΟ ειναι;μου φαινεται πρεπει να κανω και εγω μια δοκιμη με 2αστρα σε αυτα τα μετρα,οχι ολο με το 3αρη που δεν ειναι και φρενου.xm.τη ντουφεκια δεν τη σχολιαζω γιατι δεν ξερω τη γεμισες;)
 
Η ντουφεκια σου με την ΑΟ ειναι;μου φαινεται πρεπει να κανω και εγω μια δοκιμη με 2αστρα σε αυτα τα μετρα,οχι ολο με το 3αρη που δεν ειναι και φρενου.xm.τη ντουφεκια δεν τη σχολιαζω γιατι δεν ξερω τη γεμισες;)
Ξερεις,ξερεις!:)
 
Με τις φασες στο μυαλό έκανα κάποια δοκιμαστικά σετ απ σε χοντρότερα σκάγια με την c7
browning b525 αυλός 18,7 (Απόκλιση τσοκ (-mm)
midas M 18,27 -0,43 (ανοιχτό 3*) & midas full 17,91 -0,79 (σχεδόν 2*)

η σκέψη ήταν να εχω τα ίδια σεταπ με σκάγια 5% αντιμόνιο και απλά στο ίδιο νούμερο.. αλλα τα 5αρια απλά, οταν τα μέτρησα μου βγήκαν σχεδόν 6άρια ... τέλος πάντων
θερμοκρασία 32 βαθμούς .fff. το ειχε την κλοτσιά του.......
στις δοκιμές και ενα 6αρι εργοστασιακό f2






με την ευκαιρία έγινε και ενα τεστ διάτρησης και στα 3 απο τα 40 μέτρα με midas f (το καπάκι ειναι απο επαγγελματική κονσέρβα 15cm και ποιο χοντο απο τενεκέ λαδιού)


.
 
Εκανα καποιες προχειρες δοκιμες σημερα σε Χαρτονια του μετρου και με 40 μεγαλα βηματα αποσταση με *** στο 690 με φυσιγγια alectoris extra light νο 8 alectoris light 7,5 και lambro classic 32 εριξα απο 2 τουφεκιες απο το καθενα και εριξα και με την xlr5 δυο τουφεκιες με το classic.
Tα συμπερασματα μου: την πιο αραιη κατανομη την ειχε το extra light, ισως δικαιολογημενα καθοτι 28αρι, πολυ καλυτερο το light μου αρεσε αρκετα, σταθερη αξια το lambro classic με πολυ ωραια κατανομη (το καλυτερο απο τα 3) επιβεβαιωσε για αλλη μια φορα γιατι παραμενει το αγαπημενο μου φυσιγγι. Στο 690 πηγε καλυτερα απο την xlr πιο συγκεντρωτικα θα ελεγα και τα 2 οπλα εχουν καννη 71 εκ και φορουσαν τσοκ ***.
 
ένα ζευγάρι κι απο μένα
d20 31gr 7,5

Λίγο ποιό πίσω από το πλακάκι των 35m αλλα οχι 40m με το passing στο select energy trap αυλός 18,8


525 με αυλο 18,7 και midas M στα 35m
Ρε Τεο!!
Μας βγηκαν τα μάτια!!
Περνα τα σκαγια απο γραφιτη!
Ειχε ο Κένταυρος! ;)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top