Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Οπλο beretta A400 extrem superMang
Αυλος :18.6
IMG_20170901_120121.jpg

NS_CLASSICA_V7.5.jpg

TORDO_30gr_KICKS.jpg

TORDON_30_GR.jpg
 
Προσωπικα θα περιμενα κατι πιο σφιχτο απο το Kicks... Το Smoke ειναι?
Τα τσοκ του οπλου σου ειναι πολυ καλα παντως... Το εχω δει κ στο κουμπαρακι μου που εχει ιδιο οπλο... ;)


Ναι Αρι το smoke ειναι ..φοβάμαι ότι μπορεί να το γάμησα λίγο με τα δράμια
δεν γνωριζω ποσο σκληρο ειναι το μεταλλο απο το smoke ..και μηπως το τρωει
και τι μεταλλο εχει το kicks buck kicker
 
Ναι Αρι το smoke ειναι ..φοβάμαι ότι μπορεί να το γάμησα λίγο με τα δράμια
δεν γνωριζω ποσο σκληρο ειναι το μεταλλο απο το smoke ..και μηπως το τρωει
και τι μεταλλο εχει το kicks buck kicker
Ιδιο μεταλλο εχουν μη αγχωνεσαι δεν παθαινει τιποτα
 
Με τις φασες στο μυαλό έκανα κάποια δοκιμαστικά σετ απ σε χοντρότερα σκάγια με την c7
browning b525 αυλός 18,7 (Απόκλιση τσοκ (-mm)
midas M 18,27 -0,43 (ανοιχτό 3*) & midas full 17,91 -0,79 (σχεδόν 2*)

η σκέψη ήταν να εχω τα ίδια σεταπ με σκάγια 5% αντιμόνιο και απλά στο ίδιο νούμερο.. αλλα τα 5αρια απλά, οταν τα μέτρησα μου βγήκαν σχεδόν 6άρια ... τέλος πάντων
θερμοκρασία 32 βαθμούς .fff. το ειχε την κλοτσιά του.......
στις δοκιμές και ενα 6αρι εργοστασιακό f2






με την ευκαιρία έγινε και ενα τεστ διάτρησης και στα 3 απο τα 40 μέτρα με midas f (το καπάκι ειναι απο επαγγελματική κονσέρβα 15cm και ποιο χοντο απο τενεκέ λαδιού)


.
ξέχασα να βάλω την τουφεκια του εργοστρασιακου f2 34 Νο6.hit.
...εστι για την ιστορία !
 
Ναι ρωτήσω κατι δάσκαλε ; ο Τεο έριξε το φυσίγγι, πέρασε με ώχρα τον πίνακα και μετα τράβηξε τη φωτογραφία ;
.sarcastic.
Κατσε καλα εσυ.
Απλα ήταν τόσο δυνατός ο χτύπος που δεν έμεινε καθόλου ώχρα στον πίνακα.yelling.
 
Σημερινές δοκιμές εν όψης της μεθαυριανής έναρξης του αυτιά με δυο φυσιγγια που μου εχουν χαρισει πολλα χαμόγελα.Lambro καφε νο 4(Φ 3.1 mm) και rottweil weidmansheil 36 gr ν 4 (Φ 3.2 mm)
Οπλο beretta bellmonte due. Θερμοκρασια 30 περιπου βαθμοι κελσιου με ελαφρυ αέρα.


Lambro kafe στα 35.7 μετρα μετρημενα με κορδελα. Tσοκ patternmaster anaconda mid range .56% συγκεντρωση τουλάχιστον μιας και το χαρτόνι ήταν στενότερο των 76 εκατοστων.


Rottweil weidmansheil στα 45,7 μετρα. Τσοκ μαμα 2* 46% συγκεντρωση τουλάχιστον μιας και το χαρτόνι ήταν στενότερο των 76 εκατοστων.



Ακουω γνωμες

 
Σημερινές δοκιμές εν όψης της μεθαυριανής έναρξης του αυτιά με δυο φυσιγγια που μου εχουν χαρισει πολλα χαμόγελα.Lambro καφε νο 4(Φ 3.1 mm) και rottweil weidmansheil 36 gr ν 4 (Φ 3.2 mm)
Οπλο beretta bellmonte due. Θερμοκρασια 30 περιπου βαθμοι κελσιου με ελαφρυ αέρα.


Lambro kafe στα 35.7 μετρα μετρημενα με κορδελα. Tσοκ patternmaster anaconda mid range .56% συγκεντρωση τουλάχιστον μιας και το χαρτόνι ήταν στενότερο των 76 εκατοστων.


Rottweil weidmansheil στα 45,7 μετρα. Τσοκ μαμα 2* 46% συγκεντρωση τουλάχιστον μιας και το χαρτόνι ήταν στενότερο των 76 εκατοστων.



Ακουω γνωμες
Πιστευω μια χαρα θα βαλεις σκουλαρικια στους αυτιαδες!
 
Αλέξη και εγω αυτο βλέπω.Θα ξεκινησω με το anaconda. Προσπαθω να φανταστω αυτη την τουφεκια με συμπιεσμένη ατρακτο τι θα κανει! Πιστευω μεχρι τα 40 μετρα εχει ψωμι να δωσει. Και είναι ενα 25αρι. Φρενατο αλλα 25αρι..hunter.
 
Σημερινές δοκιμές εν όψης της μεθαυριανής έναρξης του αυτιά με δυο φυσιγγια που μου εχουν χαρισει πολλα χαμόγελα.Lambro καφε νο 4(Φ 3.1 mm) και rottweil weidmansheil 36 gr ν 4 (Φ 3.2 mm)
Οπλο beretta bellmonte due. Θερμοκρασια 30 περιπου βαθμοι κελσιου με ελαφρυ αέρα.


Lambro kafe στα 35.7 μετρα μετρημενα με κορδελα. Tσοκ patternmaster anaconda mid range .56% συγκεντρωση τουλάχιστον μιας και το χαρτόνι ήταν στενότερο των 76 εκατοστων.


Rottweil weidmansheil στα 45,7 μετρα. Τσοκ μαμα 2* 46% συγκεντρωση τουλάχιστον μιας και το χαρτόνι ήταν στενότερο των 76 εκατοστων.



Ακουω γνωμες
Αν και δεν βοηθάν τα χαρτόνια για ασφαλή συμπεράσματα,οι συγκεντρώσεις είναι καλές.
Ιδιαίτερα το φίδι έβγαλε πολύ ωραία τουφεκιά!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top