Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Δε μου λες.Θέλω να κάνω μια δοκιμή.Με φυσίγγι ιδιογομωσης A300, τσοκ μαμά vs gemini ported vs gemini εσω-εξω +5εκ,vs franchi,όλα 2*.Εχεις κάποιο πρόγραμμα επεξεργασίας;Σου στέλνω viber;ΠΜ; Τα χαρτονια; Τα σκάγια θέλεις να τα μαρκάρω;
Ότι θες viber ή την ποστάρεις εδώ και σου την φτιάχνω

ΧΑΡΤΟΝΙ
=======
Αν ρίξεις σε χαρτόνι θα μου σημαδέψεις απλά τα σκάγια με έναν μαρκαδόρο και θα μου τραβήξεις 3 γραμμές.
Μια στο 0 μια στα 54cm και μια στα 76cm όπου θες πάνω στο χαρτόνι.
Κάθετα στο μέσον η φωτογραφία σε καλή ανάλυση.
Δες εδώ στην παραπάνω δοκιμή με τα Jordan #2 ...

Κρατάω και τις πρωτότυπες φωτογραφίες για μην μην μου πει κανένας άπιστος Θωμάς ότι ζωγραφίζω τις βούλες και βγάζω ότι συγκέντρωση γουστάρω 🤪
Jordan green full No2_1.jpg

ΠΙΝΑΚΑΣ
=======
Αν ρίξεις σε πίνακα θέλω κάθετη πάλι φωτογραφία (όχι πλαγιαστή) που να φαίνεται όλος ο πίνακας (και οι άκρες του) και μια από τις δύο διαστάσεις του πίνακα μετρημένη με μέτρο όχι ειπωμένη από άλλον ή στην τύχη ... πχ οριζόντια διάσταση 102cm.
Αυτή είναι πάλι από το παραπάνω Jordan #2 με την Μ2 σε πίνακα το καλοκαίρι.
Jordan green 2 Gemini full1.jpg

Καλές δοκιμές ...
Θα σου στείλω πμ με το κινητό μου αν θες viber.
 
εκτιμώ πολύ τις δοκιμές σου και θα ήθελα να μάθω ποια είναι τα ποιο σφυκτα σε ντουφεκια εμπορικά φυσίγγια που έχεις δοκιμάσει
Remington nitro magnum #2 και #4 (1 7/8 oz = 52.5gr)
Το είχα γράψει ... τα πιο σφιχτά, ... τάξη 85-90% με full.

Σε πιο φθηνά Percorso και Remington express XLR.
Πάντα στα δικά μου όπλα.

Δεν έχω δοκιμάσει όμως ότι υπάρχει.

Έλα στην παρέα των δοκιμών να γίνουμε πολλοί.
 
Remington nitro magnum #2 και #4 (1 7/8 oz = 52.5gr)
Το είχα γράψει ... τα πιο σφιχτά, ... τάξη 85-90% με full.

Σε πιο φθηνά Percorso και Remington express XLR.
Πάντα στα δικά μου όπλα.

Δεν έχω δοκιμάσει όμως ότι υπάρχει.

Έλα στην παρέα των δοκιμών να γίνουμε πολλοί.
Δοκίμασε και το καινούργιο Lepre αν μπορείς τα έχει τα Ρεμι για την πλάκα του
 
Γιωργο ...εαν περιμενω τον καιρο να μου ''σφιξει'' την τουφεκια....καλυτερα να πετρα στον λαιμο...
και να φουνταρω φιλαρα μου!!! ;) :)
Για καντο εικονα Νικο..... Μενδενιτσα.....-4 κελσιου και γερακοτσιχλες στο ελατο....Προσωπικα δεν θα ελεγα οχι σε αυτο το setup με 65% στα 35 μετρα με *** τσοκ....Θα κενταει σου λεω😀
 
Σας διαβαζω.....σας διαβαζω....και σας χαιρομαι , και το λεω ειλικρινα...!!!! :)
Απο την ''αλλη΄΄ δεν πιστευω σε τιποτα...ουτε θεωρειες...ουτε σε καννες...ουτε αυλους κτλ κτλ.
Πιστευω μονο στο φυσιγγιο και την σκοπευση...:cool:

Δειτε δυο πολυ ωραιες φολες που εβγαλα σημερα...Με εντελως διαφορετικες πυριτιδες...Και το περιεργο
ΙΔΙΕΣ ταχυτητες και συγκεντρωσεις.
Για μενα....για τα σκουπιδια και τα δυο σεταπ !!!


View attachment 61279

View attachment 61280

View attachment 61281

View attachment 61282
Εμείς‼️μη δούμε τέτοιες‼️τις παντρευόμαστε 😆
 
Για καντο εικονα Νικο..... Μενδενιτσα.....-4 κελσιου και γερακοτσιχλες στο ελατο....Προσωπικα δεν θα ελεγα οχι σε αυτο το setup με 65% στα 35 μετρα με *** τσοκ....Θα κενταει σου λεω😀

Γιωργο μου που το ειδες το 65% φιλε μου ???
Ενα 60% εβγαλαν....λες και ηταν συνενοημενα τα μπουρδελα....
Περα απο αυτο....Το εχω σαν αρχή.....Σεταπ που δεν μου βγαζει τουλαχιστον ενα 70% στα 35 μετρα με 3* αστρα
παει στα σκουπιδια φιλε !!
Ισως να με θεωρεις υπερβολικο....Αλλα με αυτα τα ποσοστα βαδιζω...και νερο στο κρασι μου δεν βαζω !!! :)
 
Γιωργο μου που το ειδες το 65% φιλε μου ???
Ενα 60% εβγαλαν....λες και ηταν συνενοημενα τα μπουρδελα....
Περα απο αυτο....Το εχω σαν αρχή.....Σεταπ που δεν μου βγαζει τουλαχιστον ενα 70% στα 35 μετρα με 3* αστρα
παει στα σκουπιδια φιλε !!
Ισως να με θεωρεις υπερβολικο....Αλλα με αυτα τα ποσοστα βαδιζω...και νερο στο κρασι μου δεν βαζω !!! :)
Θα πεσουν οι ταχυτητες σε τετοιες συνθηκες Νικο και θα μαζεψει ενα 5% σιγουρα.....επισης δεν θα τουφεκας στα 35 συνεχεια, θα εχεις ευκαιριες και στα 20 και στα 30.
Οτι δεν κανει για ολα εχεις δικιο αλλα υπο ορισμενες συνθηκες ειναι καλο.Αυτο λεω.
"Καθε πραγμα στον καιρο του και ο κολιος τον Αυγουστο"😀
 
Δοκίμασε και το καινούργιο Lepre αν μπορείς τα έχει τα Ρεμι για την πλάκα του
Δεν χρειάζομαι πολλά τέτοια φυσίγγια.
Να χρειαστώ 10 τον χρόνο ...
Αφού γουρούνι πάω συνέχεια τώρα ...
Το ότι ψάχνω συγκεντρώσεις εξωφρενικές δεν σημαίνει ότι τις χρησιμοποιώ κιόλλας ή τις χρειάζομαι συνέχεια.
Άσε που έχω γεμίσει το σπίτι φυσίγγια που δεν χρησιμοποιώ.
Καλό διασποράς μου χρειάζεται περισσότερο από αντιαεροπορικά.

Αν θέλετε να πάρω ένα κουτί να δοκιμάσω.
 
Θα πεσουν οι ταχυτητες σε τετοιες συνθηκες Νικο και θα μαζεψει ενα 5% σιγουρα.....επισης δεν θα τουφεκας στα 35 συνεχεια, θα εχεις ευκαιριες και στα 20 και στα 30.
Οτι δεν κανει για ολα εχεις δικιο αλλα υπο ορισμενες συνθηκες ειναι καλο.Αυτο λεω.
"Καθε πραγμα στον καιρο του και ο κολιος τον Αυγουστο"😀

Φιλε οτι και να μου λες....''πισω δεν κανω''....και νερο στο κρασι μου δεν βαζω....Εαν βαλω νερο = σαν
να ριχνω εμπορικα..
Μην νομιζεις....κανω και εγω λαθη...
Δοκιμασα σημερα ενα σεταπ του Τεο....Οποιο σετατ του εχω δοκιμασει κενταγε....Αυτο δεν μου βγηκε
οπως το περιμενα....Καπου εχω λαθος....θα το ξανα δοκιμασω βεβαια...αλλα στο λεω για να καταλαβεις οτι
και εγω κανω λαθη !!!

εικόνα_Viber_2022-11-27_19-10-37-785.jpg
εικόνα_Viber_2022-11-27_19-11-00-366.jpg

Ο Τεο μου εγραφε ΘΩΔΗ 16....Εγω εβαλα Θωδη16 αλλα τον σουπερ...Ισως και αυτος ο λογος στα κενα
της κατανομης....Συγκεντρωση ....ας πουμε ''οκ''...ας πουμε...το περιμενα με 75% + και ισως να το εχει στα
σιγουρα με τον απλο Θωδη !!!
Εαν δεν το δοκιμασω ομως....δεν θα το μαθω ποτε !!! ;)
 
Last edited:
Δεν χρειάζομαι πολλά τέτοια φυσίγγια.
Να χρειαστώ 10 τον χρόνο ...
Αφού γουρούνι πάω συνέχεια τώρα ...
Το ότι ψάχνω συγκεντρώσεις εξωφρενικές δεν σημαίνει ότι τις χρησιμοποιώ κιόλλας ή τις χρειάζομαι συνέχεια.
Άσε που έχω γεμίσει το σπίτι φυσίγγια που δεν χρησιμοποιώ.
Καλό διασποράς μου χρειάζεται περισσότερο από αντιαεροπορικά.

Αν θέλετε να πάρω ένα κουτί να δοκιμάσω.
Όχι ρε συ μην πάρεις αν δεν έχεις εκτός αν σου δώσει κανένας φίλος απλά κοντά μέχρι τα 30 μέτρα φεύγουν κεφάλια και ποδια με το συγκεκριμένο
 
Φιλε οτι και να μου λες....''πισω δεν κανω''....και νερο στο κρασι μου δεν βαζω....Εαν βαλω νερο = σαν
να ριχνω εμπορικα..
Μην νομιζεις....κανω και εγω λαθη...
Δοκιμασα σημερα ενα σεταπ του Τεο....Οποιο σετατ του εγω δοκιμασει κενταγε....Αυτο δεν μου βγηκε
οπως το περιμενα....Καπου εχω λαθος....θα το ξανα δοκιμασω βεβαια...αλλα στο λεω για να καταλαβεις οτι
και εγω κανω λαθη !!!

View attachment 61331
View attachment 61332

Ο Τεο μου εγραφε ΘΩΔΗ 16....Εγω εβαλα Θωδη16 αλλα τον σουπερ...Ισως και αυτος ο λογος στα κενα
της κατανομης....Συγκεντρωση ....ας πουμε ''οκ''...ας πουμε...το περιμενα με 75% + και ισως να το εχει στα
σιγουρα με τον απλο Θωδη !!!
Εαν δεν το δοκιμασω ομως....δεν θα το μαθω ποτε !!! ;)
Τωρα αμα σου πω οτι εμενα μου αρεσει θα με γαμ@σεις🤣.
Πολυ πιθανον να εχει ο ανθρωπος σκαγια καλυτερης ποιοτητας απο τα δικα σου...αν εχεις χρονο κανε παλι την δοκιμη με σκληροτερα.
 
Τωρα αμα σου πω οτι εμενα μου αρεσει θα με γαμ@σεις🤣.
Πολυ πιθανον να εχει ο ανθρωπος σκαγια καλυτερης ποιοτητας απο τα δικα σου...αν εχεις χρονο κανε παλι την δοκιμη με σκληροτερα.

Δεν φταινε τα σκαγια...Απλα...ή το βυσμα ή την στριμωξα πολυ με το 56,5 και ηθελε στα 57 ρελιασμα !!
Ψαχνω παντα το καλυτερο Γιωργο μου....Και μονο ευχες δινω σε φιλους πχ ...αντε γαμ@σου που την
θεωρω καλη ευχη !!!.big smile.

ΥΓ. Γιωργο μου....θα βρεθουμε ''εξεδρα'' φιλε....ασε τις ευχες για το βαιπερ φιλε !!!:D
 
Δεν φταινε τα σκαγια...Απλα...ή το βυσμα ή την στριμωξα πολυ με το 56,5 και ηθελε στα 57 ρελιασμα !!
Ψαχνω παντα το καλυτερο Γιωργο μου....Και μονο ευχες δινω σε φιλους πχ ...αντε γαμ@σου που την
θεωρω καλη ευχη !!!.big smile.

ΥΓ. Γιωργο μου....θα βρεθουμε ''εξεδρα'' φιλε....ασε τις ευχες για το βαιπερ φιλε !!!:D
Καλη ευχη ρε φιλε....αλλα τωρα τελευταια βλεπω την κυρα και το κα@ λι μου συνεχεια δειχνει το κεντρο βαρους μου🤣
 
Πάρτε και ένα RC4.
Κάνη θρύλος που χωνεύει όλα τα φυσίγγια και κάνη που διαλέγει.

Να σταματήσω ή να βάλω και άλλα φθηνά ?
Σταματάω εδώ ...
Νομίζω καταλάβατε ότι δεν υπάρχουν μαγικές κάνες (από άποψη συγκέντρωσης ... για την ώρα τουλάχιστον)
Για την διάτρηση περιμένω δικά σας συγκριτικά πριν βάλω τα δικά μου.

1187 M2 - RC4 mod.jpg
 
Last edited:
Πάρτε και ένα RC4.
Κάνη θρύλος που χωνεύει όλα τα φυσίγγια και κάνη που διαλέγει.

Να σταματήσω ή να βάλω και άλλα φθηνά ?
Σταματάω εδώ ...
Νομίζω καταλάβατε ότι δεν υπάρχουν μαγικές κάνες (από άποψη συγκέντρωσης ... για την ώρα)
Για την διάτρηση περιμένω δικά σας συγκριτικά πριν βάλω τα δικά μου.
Περιμενε να σφιξουν τα κρυα. φορα γουνινο σωβρακο να μην κρυωνεις και ξαναδοκιμασε:rolleyes:
 
Πάρτε και ένα RC4.
Κάνη θρύλος που χωνεύει όλα τα φυσίγγια και κάνη που διαλέγει.

Να σταματήσω ή να βάλω και άλλα φθηνά ?
Σταματάω εδώ ...
Νομίζω καταλάβατε ότι δεν υπάρχουν μαγικές κάνες (από άποψη συγκέντρωσης ... για την ώρα)
Για την διάτρηση περιμένω δικά σας συγκριτικά πριν βάλω τα δικά μου.

View attachment 61342
Τσ πουστιδες‼️ μεκαναν να πιστέψου ότι δεν ιεχου καλούο 3* αυτά τα πουσουστά βγαζ κι του θκομ‼️
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top