Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Εκεί σταματάνε όλα τα κοινά εμπορικά ... στο 70-80%.
Μετά πας σε Nitro και ιδιογόμωση μέχρι το 90%.
Και μετά σε long beard στο 95+% σταθερά.

ps
Βέβαια στην ιδιογόμωση μπορείς να κάνεις παπάδες ... στα 50m αυτή του κρητικού με 95% σε #4
Giannis_k.jpg
 
Last edited:
Λεωνίδα έλεγα θα ρίξεις με το DT αλλά μου την έκανες ... 🤣
Δεν κλέβω εκκλησίες εγώ 😏
Μη ξεχνάμε και τα 38 μέτρα.........άλλο 35,άλλο 36,50,άλλο 38.........
Τα 38 είναι 36,5 από το στόμιο
Ο πολύ μακρύς κώνος ΑΚΥΡΩΝΕΙ τα τσοκ (ή κάποια από αυτά).
Ουσιαστικά δεν χρειάζεται να βάλεις ποτέ full ... μένεις μόνιμα με το mod και το ic.
Και οι δικές μου παρατηρήσεις συμφωνούν με αυτό. Ίσως έχει κάποια δεύτερη κωνικοτητα ο αυλός του όπλου μου μετά τον κώνο που δεν φαίνεται με το μάτι. Θα πρέπει να το μετρήσω (έλα που δεν με νοιάζει καθόλου 😂😂😂)
 
Το μοναδικο οπλο που με εχει παστελωσει σε συγκεντρωση στον πινακα απο τα 37μ ειναι το 692 με μαμα 4*. Επαναλαμβανομενες απιστευτες τουφεκιες με διαφορα φυσιγγια. Αν είχα αυτο το οπλο (ξουυ) θα είχα μονιμα δυο 4ρια πανω δε χρειαζεται κατι αλλο. Σε ολα τα υπόλοιπα βέβαια το οπλο ήταν για την ανακυκλωση
Και FITASC Sporting me IC/IC έπαιζα Γιώργο! Με το ίδιο όπλο και τον ίδιο συνδυασμό έριχνε και ο διευθυντής πωλήσεων της Beretta International στην πούλα μου.😏
 
Σημερα μετρησα στο δωματιο στον τοιχο την διαφορα 38 με 36.5 απο στομιο, ειναι -90 ποντοι τα 38, δηλαδη 37.10 στομιο
Εξαρτάται το τούρλωμα του κώλου που κάνει ο καθένας ... 🤣

Για αυτό και εγώ κάνω μια γραμμή στον ουρανό του αυτοκινήτου στα 36,5 και κάθομαι έτσι ώστε το άκρο της κάνης να βρίσκεται στην γραμμή.
Ούτε 38 ούτε 37,5 ... ;)
 
Εξαρτάται το τούρλωμα του κώλου που κάνει ο καθένας ... 🤣

Για αυτό και εγώ κάνω μια γραμμή στον ουρανό του αυτοκινήτου στα 36,5 και κάθομαι έτσι ώστε το άκρο της κάνης να βρίσκεται στην γραμμή.
Ούτε 38 ούτε 37,5 ... ;)
Εσυ δεν εχεις καλο χερι γι αυτο, εγω και στα 50 και 70 δεν στηριζω οπλο πουθενα.
1 μετρο ποσο % ειναι συγκεντρωση? 8% η 4%
 
View attachment 62372 από το στόμιο ... 🤪

Μι μπίτσις ... 🤣
Μετάφραση => @Johnny brow
Άι άι καπτειν
*Με τελείιιιιιιιιωσες κι ας γινόοοοομουνα για σένα‼️ μια ζωή θυσίιιιιια
με τελείωσες κι έγινεεε η αγάπη ψέμα και υποκρισίιιιια‼️
😆😆😆😆
 
Ο πολύ μακρύς κώνος ΑΚΥΡΩΝΕΙ τα τσοκ (ή κάποια από αυτά).
πριν το διατύπωσες καλυτερα

gvp9000 said:
Τα όπλα με μακρύ (συνήθως) κώνο βαράνε σφιχτά τα ανοιχτά τσοκ αλλά δεν προσφέρουν επιπλέον σκάγια στο full
 
Το συμπέρασμα (για εμένα) είναι ότι καλύτερα να "το λέει" μία κάννη και να την μετριάσεις ανοίγοντας τσοκ παρά να είναι προβληματική και να ψάχνεις να της βρεις το φυσίγγι της ή να προσπαθείς να τη σώσεις με ακριβά τσοκακια.

Ο @ΝίκοςΠ που θέλει "μπάλες" στον πίνακα με το 3* αλλά κυνηγάει με το 4* ξέρει τι κάνει, απλά αυτός εστιάζει στο φυσίγγι, επειδή ξέρει και μπορεί.
 
Ανεξάρτητα του εάν ο κώνος είναι μακρύς ή πολύ κοντός ή πολύ κοντός σε καμία περίπτωση με όλες τις καιρικές συνθήκες δεν μπορούμε να βγάλουμε την ίδια τουφεκιά.

Υπάρχουν κάποιες μέρες με τις ιδανικές συνθήκες που μπορείς να δεις τουφεκιά μπάλα και την επόμενη μέρα να δεις - 120 με 150 σκάγια διαφορά μέσα στον πίνακα από ότι είχες δει την προηγούμενη μέρα.
Σημαντικός παράγοντας για μένα και κλιματολογικές συνθήκες.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top