Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Δεν πεφτει με τριπλετα αυτη....Μονο εαν εχεις καλο Ε9.....την εριξες με την μία Σταματη μου !!! ;) :D
το φουσεκι της ειναη Αμερικανικο american express με χρυσα γραμματα στο παφυλα και σκαγια με μια μπλε σκονη για μπαφερ

Επεισης επειδη ειναη πολικος λαγος δεν ριχνεις στο κεφαλη αλλα χαμηλα αλλιως δεν ´´πεφτεί´´
 
Βασιλη
Θα της ριξει ο θειος με καμια ακαπνη και θα κτυπιεται στα πατωμα αναμεσα στους καπνους.big smile.

Εχω ομως αμφιβολιες αν θα πει στην γυναικα οτι βαρεσε λαγουδακι .big smile.


Δεν θελουν κοπο αυτες οι καταστασεις,,,,,τροπο θελουν....!!! ;) :)
 
Κι αυτό λαγουδάκι είναι 🐇 🐇🐇

View attachment 69560
Πω πω, αυτά είναι!!! Με βλέπω να γίνομαι ΦΑΝΑΤΙΚΌΣ λαγοκυνηγος!! Αλήθεια, σε τέτοιους λαγούς τι φυσίγγια, όπλα, τσοκ και ιχνηλάτες χρειάζονται???!!!

Υ.Γ το code black θα δουλεύει καλά άραγε?!!!!🤔🤔😎😎
 
Πω πω, αυτά είναι!!! Με βλέπω να γίνομαι ΦΑΝΑΤΙΚΌΣ λαγοκυνηγος!! Αλήθεια, σε τέτοιους λαγούς τι φυσίγγια, όπλα, τσοκ και ιχνηλάτες χρειάζονται???!!!

Υ.Γ το code black θα δουλεύει καλά άραγε?!!!!🤔🤔😎😎

Μονο καλο Ε9.....και τιποτα αλλο !!! :D :D
 
Εκανα καποιες δοκιμες σημερα.....για εναν πολυ καλο μου φιλο ....μου ζητησε να βγαλω σεταπ με Μ92ς
με 36 γραμμαρια Ν4....και χωρις αλευρι ( :oops: )...μουρλαθηκα λιγο στην αρχη...αλλα οταν ''συνηλθα''...
στρωθηκα να δω τι θα βγαλω....
Τελικα εβγαλα δυο σεταπ που εχουν αξιοπρεπεια.... ( για μενα )....και δεν εχουν αλευρι !!
Τα ανεβαζω....και καθε παρατηρηση και σχολιο δεκτο..... παλικαρια μου.....:)

εικόνα_Viber_2023-03-31_17-03-34-920.jpg
εικόνα_Viber_2023-03-31_17-04-06-251.jpg

εικόνα_Viber_2023-03-31_17-04-11-897.jpg
εικόνα_Viber_2023-03-31_17-04-47-830.jpg
 
Γενικά ... για όλους περί δοκιμών.
Οι Αμερικάνοι λένε το εξής απλό.
"Πάρτε το όπλο σας, τα φυσίγγια και τα τσοκ που σας ενδιαφέρουν και κάντε δοκιμές."
Κανένας δεν λέει "πάρτε αυτό το όπλο διότι σκοτώνει γιατί το άλλο δεν σκοτώνει ή σκοτώνει λιγότερο ή τραυματίζει ή διαλέγει καιρούς."
Μόνο εδώ έχω ακούσει αυτές τις "ιστορίες" και στεναχωριέμαι ιδιαίτερα όταν τις λένε άτομα με "εμπειρία".

Ρίχνοντας 1 φυσίγγι δεν βγάζεις κανένα συμπέρασμα ... και 10 να ρίξεις πάλι δεν βγάζεις συμπέρασμα γιατί το επόμενο κουτί μπορεί να είναι διαφορετικό.
Θέλουμε σταθερό φυσίγγι πράγμα που είναι δύσκολο να βρεθεί.

Η μεγαλύτερη συγκέντρωση δεν κάνει ένα όπλο "καλύτερο" ... αυτές είναι Ελληνο-Ιταλικές κοτσάνες.
Όλα τα όπλα πετάνε κατανομές ανάλογα με το φυσίγγι και το τσοκ που θα βάλεις.
Η διάτρηση παίζει μεγαλύτερο ρόλο από την συγκέντρωση.

Τις δοκιμές δεν τις κάνουμε για να δείξουμε ποιος την έχει μεγαλύτερη.
Τις κάνουμε για να βλέπουν όλοι τι αποτύπωση (στο περίπου) έχει ένα συγκεκριμένο φυσίγγι, με ένα συγκεκριμένο όπλο και ένα συγκεκριμένο τσοκ.
Αν αρέσει η αποτύπωση σε κάποιον αγοράζει ένα κουτί και δοκιμάζει ... αυτή είναι η κεντρική ιδέα.
Αν όλοι ποστάρανε και τις μούφα δοκιμές τους (με εμπορικό που δεν ταιριάζει με το όπλο ή το τσοκ ή σε μια αποτυχημένη συνταγή) θα βλέπαμε ότι όλες οι κάνες διαλέγουν φυσίγγια.

Έχω συγκριτικές με 15 κάνες διαφορετικών αυτογεμών, με διάφορα φυσίγγια, τσοκ και gr γόμωσης ... δεν υπάρχει κάνη που ρίχνει πιο σφιχτά όλα τα φυσίγγια !!!
Ούτε καν τα περισσότερα !!!
Ούτε μπορώ να καταλάβω ποιά είναι η "καλύτερη" σε κατανομή.
Όλες όμως ρίχνουν νορμάλ τουφεκιές.
Βασιλη καποιοι συναδελφοι οι οποιοι εχουν επιβεβαιωσει στην πραξη στο θηραμα σε δύσκολα Τερεν οτι το οπλο που ξεχωριζει ειναι η Βερεττα
extreme plus. Ολα τα αλλα ακολουθουν και βλεπουν μονο.Αυτο βεβαιωνουν και σκοπευτες που μπορουν να υποστηριξουν βολες στα 60-70μετρα.Λες να τρεχει κατι και δεν το πιανουμε;
 
Εκανα καποιες δοκιμες σημερα.....για εναν πολυ καλο μου φιλο ....μου ζητησε να βγαλω σεταπ με Μ92ς
με 36 γραμμαρια Ν4....και χωρις αλευρι ( :oops: )...μουρλαθηκα λιγο στην αρχη...αλλα οταν ''συνηλθα''...
στρωθηκα να δω τι θα βγαλω....
Τελικα εβγαλα δυο σεταπ που εχουν αξιοπρεπεια.... ( για μενα )....και δεν εχουν αλευρι !!
Τα ανεβαζω....και καθε παρατηρηση και σχολιο δεκτο..... παλικαρια μου.....:)

View attachment 69587
View attachment 69588

View attachment 69589
View attachment 69590

Μπορεί η πρώτη να έχει ποιο υψηλό ποσοστό ωστόσο η δεύτερη έχει ποιο ωραία κατανομή. Νομίζω είναι ποιο ωραία απλωμένα τα σκάγια στη δεύτερη
 
Μπορεί η πρώτη να έχει ποιο υψηλό ποσοστό ωστόσο η δεύτερη έχει ποιο ωραία κατανομή. Νομίζω είναι ποιο ωραία απλωμένα τα σκάγια στη δεύτερη

Ναι εχεις δικιο....Αλλωστε εναι ολοφανερο.....Το θεμα ειναι οτι το Ν4 εχει τα 45 μετρα σε διατρηση
εννοω....και η πρωτη τον λαγο θα τον κρατησει....ενω για την δευτερη εχω τις επιφυλαξεις μου φιλε !!! ;) :)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top