Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Και να σκεφτεις οτι τοτε γεμιζα δικα μου.....αλλα δεν τα εμπιστευομουν ουτε στην φασσα ουτε στον λαγο
ουτε σε περδικα παρα μονο στην τσιχλα...
ολοι εμεις που γεμιζαμε τοτε φυσιγγια τα ειχαμε για ποιο δευτερα φυσιγγια , και τα ριχναμε μονο σε τσιχλοκοτσυφα , για οικονομια , στα αλλα βαζαμε ετοιμα , και στον λαγο Αμερικανικα , και υπηρχε ενας αχταρμας στα υλικα , γιατι υπηρχαν ακομα τα παλια υλικα με 6,45 καψουλια , και παλιες πυριτηδες , και καινουριες , μαλινες ταπες ,που τοτε μονο με μαλινες γεμιζαν , η απο φελο ταπες , η κετσε , και μετα ηρθαν οι συγκερωτηρες , και δεν ηξερα κανενας στο χωριο να γεμιζει, ολοι γεμιζαν ρελι , και πρωτος εγω ανεπητυχος πρωσπαθησα με αστερι , οταν πηρα μια μηχανη μονο για στερι , αρα δεν , μετα που ειδα οτι το μαγαζι στο βαθυ μου τα πουλαγε πανακριβα , γιατι τα ειχε μονοπωλιο τα υλικα , και ειδα οτι μου στοιχιζουν πολυ ποιο ακριβα απο τα ετοιμα , και δεν ειχα και καλα φυσιγγια , γιατι τοτε τα ετοιμα ηταν καλυτερα απο τα σημερινα , την παρατησα την ιδιογωμοση , και εριχνα μονο ετοιμα σε ολα , μεχρι που με ετρωγε το μερακι για την ιδιογωμοση και μπηκα σε καπιο σαιτ , που εμαθα , και τωρα φτιαχνω καλυτερα φυσιγγια απο τα ετοιμα , και λιγο ποιο οικονομικα στο 12αρι , και πολυ οικομικα στο 20αρι και 28αρι , τα γραφω γενικα για ολους , οχι μονο για τον Νικολα
 
Η έμφαση στην λεπτομέρεια είναι απαραίτητη, πως αλλιώς θα προλάβουμε να στείλουμε πύραυλο στο φεγγάρι πριν τους Κινέζους ;

Δεν ειναι για να προλαβουμε τους Κινεζους.....Ειναι για να ξερουμε τι εχουμε στην θαλαμη μας Λευτερη !!!
 
Last edited:
Εκλεισα με το καινουργιο λοτ της Granular ΜΙΑ δοσολογια με 9 διαφορετικα βυσματα...

CX2000 - 1,45X28 - N8,5 - piston 23 -piston 25 - gt24 -sg25 - Ag.24 - srark -Τασκωφ 24 - Μ2Μ24 - Θωδη -25.
Αυριο εαν τα ριξω...θα σας πω τι εδωσαν !!
Θελουμε κ ταχογραφο αν υπαρχει δυνατοτητα, να τσεκαρουμε την εμφραξη στα βυσματα Νικο, εφοσον κανεις αυτο το καλό....
 
Εκλεισα με το καινουργιο λοτ της Granular ΜΙΑ δοσολογια με 9 διαφορετικα βυσματα...

CX2000 - 1,45X28 - N8,5 - piston 23 -piston 25 - gt24 -sg25 - Ag.24 - srark -Τασκωφ 24 - Μ2Μ24 - Θωδη -25.
Αυριο εαν τα ριξω...θα σας πω τι εδωσαν !!
Ο καλύτερος θα βγει με τον Θώδη
 
Δυο δοκιμές με granular που έκανα τη προηγούμενη εβδομάδα εντελώς απρογραμμάτιστα. Τα setup αντιγραφή από το κ, ΝίκοΠ είναι γραμμένα στις φωτογραφίες. Όπλο Benelli crio.
 

Attachments

  • GRANULAR 145X28 AQUILA 24 56.50.jpg
    GRANULAR 145X28 AQUILA 24 56.50.jpg
    340,5 KB · Προβολές: 69
  • GRANULAR 145X28 GT 24 56.50.jpg
    GRANULAR 145X28 GT 24 56.50.jpg
    216,4 KB · Προβολές: 69
Συγκέντρωση- κατανομη
Εμενα απο την αλλη, οι θώδη βλεπω πως υστερουν σε εμφραξη....η φουστα τους σχεδον παιζει μες τον καλυκα κ ετσι δεν τους χρεισημοποιώ...πλιν του S.Θωδη 16...ο οποιος εχει το περιμετρικο δακτυλιδι στη φουστα κ βοηθα.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top