Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Συνεχεια με ακομα δυο δοκιμες...παντα στο Ν4+Ν1...με αλλη δοσολογια και καψουλια !!!
Σταθερα στα 50 μετρα !!
Η πρωτη...λιγο φευγατη απο τον στοχο....συμπερασμα ομως βγαινει.

εικόνα_Viber_2023-05-31_13-37-15-576.jpg

εικόνα_Viber_2023-05-31_13-37-58-386.jpg

Και με 686 καψουλι !!

εικόνα_Viber_2023-05-31_13-38-13-671.jpg
εικόνα_Viber_2023-05-31_13-38-33-268.jpg
Αυτα για την ωρα παλικαρια μου....
Καθε παρατηρηση δεκτη....ειτε αρνητικη ειτε θετικη....Δεν ψαχνω για ''γαλονια''....τις εντυπωσεις και τις
παρατητησεις σας χρειαζομαι....στο τι να διορθωσω...ή να αφησω τα σεταπ ως εχουν !!! :)

ΥΓ. Το καψουλι 686 και οχι 688...που απο λαθος εγραψα.
 
ριξε και κανενα με 36 34 και 32 γρ σε αυτα τα μετρα με αλευρακι να δεις μηηηπως σου πανε καλυτερα !!! τα σκαγια πως τα βαζεις Νικο στη σειρα η ανακατεμενα ?

Τα σκαγια σε στρωσεις....και οχι ανακατεμενα Μητσαρα...
Τι να τα κανω τα 32- 34 - 36 γραμμαρια στα 50 μετρα και σε χοντρα σκαγια βρε φιλε ???
 
Συνεχεια με ακομα δυο δοκιμες...παντα στο Ν4+Ν1...με αλλη δοσολογια και καψουλια !!!
Σταθερα στα 50 μετρα !!
Η πρωτη...λιγο φευγατη απο τον στοχο....συμπερασμα ομως βγαινει.

View attachment 72740

View attachment 72741

Και με 686 καψουλι !!

View attachment 72742
View attachment 72743
Αυτα για την ωρα παλικαρια μου....
Καθε παρατηρηση δεκτη....ειτε αρνητικη ειτε θετικη....Δεν ψαχνω για ''γαλονια''....τις εντυπωσεις και τις
παρατητησεις σας χρειαζομαι....στο τι να διορθωσω...ή να αφησω τα σεταπ ως εχουν !!! :)

ΥΓ. Το καψουλι 686 και οχι 688...που απο λαθος εγραψα.
Με ποιον συγκεντρωτηρα έστησες αυτά τα γραμμάρια?
 
Τα σκαγια σε στρωσεις....και οχι ανακατεμενα Μητσαρα...
Τι να τα κανω τα 32- 34 - 36 γραμμαρια στα 50 μετρα και σε χοντρα σκαγια βρε φιλε ???
ριξε μπορει να εκπλαγεις!!!! γιατι αυτο με τον τζιοβανη χωρις αλευρι δεν ηταν ? στα 37 γρ
 
34,36...μονο με Νο4 ή 5...

Το Ν5 τα 50 μετρα τα εχει οριακα απο διατρηση...και πρεπει για να σκοτωσει να εχει V1,5-435-440m/s...
Τι θα κανουμε ??? Να ρισκαρω στον λαγο....εγω οχι....Το Ν4 με V1,5-420m/s εχει αξιοπρεπεια....και τον
λαγο τον κραταει !!!
Το Ν3...του κλεινει το ''σπιτι''....με αυτες τις ταχυτητες....και το Ν4+Ν1...του αλλαζει τα φωτα...!!!:)
 
Last edited:

ριξε μπορει να εκπλαγεις!!!! γιατι αυτο με τον τζιοβανη χωρις αλευρι δεν ηταν ? στα 37 γρ

''Φαγωθηκατε''.....οκ...θα ριξω....για να μην σας χαλασω το χατηρι...
Με αλευρι τα 37 γραμμαρια Μητσο !!!
 
Μαστρονικο,η Α0 πάει όμορφα και στρωτά με το 686!🙂

Ναι ''στρωνει'' ομορφα Γιαννη μου....Αλλα εχασα λιγο απο συγκεντρωση και ταχυτητα φιλε !!
Ωραια σαν αισθηση η τουφεκια...μαλακιά....χωρις μεγαλη ανακρουση...νομιζα οτι ηταν 36 γραμμαρια...
Αλλα δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα...
Θα την ''ψαξω''και αλλο αυτην την τουφεκια...μου αρεσε φιλε !! :)
 
Νίκο αυτή η αίσθηση ίσως να οφείλεται σε πολύ ψηλή μέγιστη πίεση.

Για ποιον λογο Λευτερη μου να εχει μεγαλυτερη μεγιστη ψηλη πιεση το 686 απο το CX2000 στην ιδια
δοσολογια και στησιμο ??
Δεν ειμαι θεωρητικος και δεν το ξερω....αλλα στην πραξη εδειξε το αντιθετο !!!
Επισεις να σου πω οτι οι 2 δοκιμες (που ανεβασα στην προηγουμενη σελιδα ) με τις δυο σε αυτην την σελιδα
η διαφορα στην δοσολογια ειναι στο 0,05 και με διαφορετικα καψουλια φιλε !!!
Μονο μια δοκιμη ''σκορπισε'' ( 54% συγκεντρωση ) και αυτο ηταν με CX2000 καψουλι...
Και το 616 και το 686 και το cx2000 δουλεψαν μια χαρα για μενα...βεβαια στις δοσολογιες που τα ειχα .
Θα ηθελα μεγαλυτερες ταχυτητες....Αλλα οι πρωτες δοκιμες ηταν...και μην παραβλεπουμε οτι τα φυσιγγια ειναι
κλεισμενα σε ρελι φιλε !!! :)
 
Oι σημερινες δοκιμες....παλι με Ν4 +Ν1 σκαγια....αλλα αυτην την φορα σε ρελι με τζαμακι ...με την παλια
ΑΟ και σε καλυκα 12/76 για να βγει σωστα η ογκομετρια του σεταπ .
Εαν πω οτι γελανε και τα ''πατζακια μου''....ψεμα θα ειναι....ηθελα λιγο -λιγουλακι - μεγαλυτερες ταχυτητες..
Η συγκεντρωσεις και οι κατανομες ( για μενα ) δεν ειναι ασχημες....και βγηκαν τουφεκιες και για ''αοματους''....
δλδ ολιγον τι.... σκορποχωρι ( παντα για μενα ).
Στα 50 πραγματικα μετρα παντα....και το φουλ του ''σιδεριά'' μου το ΒΟΙΤΟ.

50 Μετρα παλικαρια !!!

View attachment 72735
Η πρωτη τουφεκια...για ''αοματους''.... :p :D

View attachment 72736
View attachment 72737
Η δευτερη...νορμαλ....:)

View attachment 72738
View attachment 72739
Με την ιδια δοσολογια και στησιμο....Η διαφορα του σεταπ μονο στο καψουλι !!
1685559928052.png
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top