Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Τώρα βρήκα άλλο κόλπο ... στιρίζω το όπλο στον ουρανό του αυτοκινήτου, πάνω σε μαξιλάρι.
Αλλά πάλι φεύγουν λίγο μερικές ... αυτά το κωλόχαρτα των εμφιαλωμένων δεν μπορούσαν να τα κάνουν λίγο μεγαλύτερα σε πλάτος ?

View attachment 72951


Όταν ρίχνω όμως όρθιος σε πίνακα πραγματικά φοβάμαι μην σκοτώσω κανέναν.
🤣

Σε λίγο θα με περάσετε για αρχι-κλαμπάναρο ...
Ελα βρε το βλεπουμε η μπενελα φτεει τη δεν καταλαβενης
 
Τώρα βρήκα άλλο κόλπο ... στιρίζω το όπλο στον ουρανό του αυτοκινήτου, πάνω σε μαξιλάρι.
Αλλά πάλι φεύγουν λίγο μερικές ... αυτά το κωλόχαρτα των εμφιαλωμένων δεν μπορούσαν να τα κάνουν λίγο μεγαλύτερα σε πλάτος ?

View attachment 72951


Όταν ρίχνω όμως όρθιος σε πίνακα πραγματικά φοβάμαι μην σκοτώσω κανέναν.
🤣

Σε λίγο θα με περάσετε για αρχι-κλαμπάναρο ...
μηπως την ωρα που τουφεκας τραβας με το αριστερο χερι το τουφεκι το εχεις παρατηρησει??το παθενα εγω σηνηθως στις δεξιες τραβερσες !! μου πηρε πολυ καιρο να το κοψω το χουι
 
Τα περισσότερα πάνε ίσια .yel.
Αρχές πάρκινσον 🤣
Εσει πας καλα ακομα σε αυτα τα μετρα,εγω δεν βλεπο ουτε το χαρτονι εκει λογο πρεζβιοπιας.με κιαλια θα κυνηγο φετος στο λιοκανο,στο αεροβολο για σκοποβολη ουτε σηζιτηση θαμε επηκινδηνος.παντερμα νιατααα .big smile. .hunter.
 
Εσει πας καλα ακομα σε αυτα τα μετρα,εγω δεν βλεπο ουτε το χαρτονι εκει λογο πρεζβιοπιας.με κιαλια θα κυνηγο φετος στο λιοκανο,στο αεροβολο για σκοποβολη ουτε σηζιτηση θαμε επηκινδηνος.παντερμα νιατααα .big smile. .hunter.

Πάρε φακούς επαφής φίλε μου ;)
 
μηπως την ωρα που τουφεκας τραβας με το αριστερο χερι το τουφεκι το εχεις παρατηρησει??το παθενα εγω σηνηθως στις δεξιες τραβερσες !! μου πηρε πολυ καιρο να το κοψω το χουι
Αυτό είναι ... αλλά μόνο στις σταθερές βολές πιστεύω, γιατί στο σκοπευτήριο δεν έχω παρατηρήσει να χάνω δισκάκια από την μια μεριά.

Πλέον δεν πιάνω καν το όπλο από την πάπια όταν το στιρίζω στο αυτοκίνητο.
Η θέση στο αυτοκίνητο είναι περίεργη ... μερικές φορές το κοντάκι στιρίζεται στο μπράτσο.

Αλλά από την άλλη με 75cm πλάτος χαρτιού δεν με παίρνει να ρίχνω πολλές τουφεκιές για να είμαι κέντρο.
 
Για ζουδι πάμε με δικανάρα!
Δύο τσοκ,δύο διαφορετικά φυσίγγια!
Με άλλη βισματωση,άλλο # σκαγιων,ανάλογα του τόπου.
Αν χρειαστεί ν'αλλαξουμε φυσίγγια,θα το κάνουμε με ελάχιστο θόρυβο και..πορευόμαστε....
Ψύχραιμα,ΨΥΧΡΑΙΜΑ,ρίχνουμε με την ανάλογη κάνη!
Ααααντε,να ρίξουμε και την δεύτερη,αν χρειαστεί...
Αν δεν τον πάρουμε με δύο τουφεκιές,ΧΑΛΑΛΙ του!!
Αλλη φορά...🙂
Με βρισκει και μενα συμφωνο και για τον λογο αυτο πηρα φετος το 525 για τον λαγο.
 
Παλικαρια εαν δεν σημαδευεις....δεν σε σωνει ουτε οπλο ουτε φυσιγγιο....Ας ειναι και μαλατενια!!!
Τωρα και παντα κατα την γνωμη μου... το φυσιγγιο πρεπει παντα να ξυριζει μεχρι τα 50 μετρα..
Εαν ειναι να ριχνουμε ''σκορποχωρια'' για να καλυψουμε τα σκοπευτικα λαθη μας...ε΄ τοτε την κατσαμε
την βαρκα !!!
Εκει χανουμε ''αυγα και καλαθια''....Ποτε δεν ξερουμε τι εγινε και χασαμε το θηραμα .
Το ζητουμενο ειναι να ξερεις ποτε ευθυνεσαι εσυ η εαν σε πουλησε το φυσιγγιο...
Εχοντας ''σκορποχωρι'' στην θαλαμη σου αυτο δεν θα το μαθεις ποτε....και δεν λεω για βολες μεχρι τα 35
μετρα......Μεχρι αυτα τα μετρα τα περισσοτερα φυσιγγια σκοτωνουν...Απο τα 35 μετρα και μετα αρχιζουν
τα ζορια και για χερια και για φυσιγγια!!!!
Τα ''γαμάτα'' φυσιγγια ( συγκεντρωτικα ) εχουν ξεβρακωσει πολλους απο αυτους που πιστευαν οτι ηταν
σκοπευταραδες.....και πηγαιναν στο περασμα με κυλινδρο....αλλα παραλληλα εκαναν μαγκες οσους ηξεραν
να σημαδευουν...και εχαναν θηραματα στα 40+ μετρα....
Για μενα πανω απο ολα σκοπευση....Ολα τα αλλα επονται !!! :)
 
Τώρα βρήκα άλλο κόλπο ... στιρίζω το όπλο στον ουρανό του αυτοκινήτου, πάνω σε μαξιλάρι.
Αλλά πάλι φεύγουν λίγο μερικές ... αυτά το κωλόχαρτα των εμφιαλωμένων δεν μπορούσαν να τα κάνουν λίγο μεγαλύτερα σε πλάτος ?

View attachment 72951


Όταν ρίχνω όμως όρθιος σε πίνακα πραγματικά φοβάμαι μην σκοτώσω κανέναν.
🤣

Σε λίγο θα με περάσετε για αρχι-κλαμπάναρο ...
Να κάνεις σαν τον Βέγγο ,έβαζε κ τη βοηθό στη φωτογραφία για να μην κόβει τον αριστερό😆
 
Εσει πας καλα ακομα σε αυτα τα μετρα,εγω δεν βλεπο ουτε το χαρτονι εκει λογο πρεζβιοπιας.με κιαλια θα κυνηγο φετος στο λιοκανο,στο αεροβολο για σκοποβολη ουτε σηζιτηση θαμε επηκινδηνος.παντερμα νιατααα .big smile. .hunter.
Μυωπία έχς‼️
 
Σημερα εβγαλα καλες τουφεκιες !!!
Διορθωσα τα σεταπ ....και εδωσε τουλαχιστον στο Ν4 τουφεκια με αξιοπρεπεια !!!
Το Ν5 αν και τα ποσοστα του παραμενουν χαμηλα....το οτι εφτιαξε η κατανομη του ε' το βλεπεις λιγο
με ''συμπαθεια''..... !!

Το ποιο καλο απο ολα.... και δεν ειναι η μοναδικη φορα....ειναι οτι οι τουφεκιες ειναι ΚΑΡΜΠΟΝ !!!
Και σε συγκεντωση και ταχυτητες!!!
Ξεκιναω με το Ν5 ...και οι καλυκες μεταχειρισμενοι..

36,5 μετρα παλικαρια !!

εικόνα_Viber_2023-06-06_13-18-11-538.jpg

εικόνα_Viber_2023-06-06_13-12-24-990.jpg
εικόνα_Viber_2023-06-06_13-12-52-900.jpg
εικόνα_Viber_2023-06-06_13-13-04-715.jpg
εικόνα_Viber_2023-06-06_13-13-24-367.jpg

Καμια διαφορά δεν ειδα μεταξυ του 615 με το 684 με το δευτερο να εχει λιγο καλυτερη κατανομη..
Η καννη μου πεντακαθαρη και στις δυο τουφεκιες !!!
Το σεταπ....μαλλον δεν παει στα σκουπιδια....''κλειδωσε'' για τα 40 μετρα.....ισως και λιγο παραπανω..
 
SIPE σε 12/76.....N4....Σημερινες δοκιμες με διορθωμενο σεταπ...
Οι διαφορες στην ταχυτητα...λογικες λογω καινουργιου και μεταχειρισμενου καλυκα....κατα τα αλλα
οι τουφεκιες Καρμπον !!!

εικόνα_Viber_2023-06-06_13-13-32-713.jpg
εικόνα_Viber_2023-06-06_13-13-49-384.jpg

εικόνα_Viber_2023-06-06_13-13-57-079.jpg
εικόνα_Viber_2023-06-06_13-14-06-835.jpg

Αυτα για σημερα παλικαρια μου !!! :)
ΥΓ. ΚΑΜΙΑ διαφορα και εδω με τα τα διαφορετικα καψουλια !!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top