Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Ναι....μονο ετσι φιλε...μη γελας καθολου...;)
Ετσι θα τα κολλησω, μεθ'αυριο που εχω στημενα 2 setup για τα 50m...

Εαν δεν κανω λαθος...οι διαστασεις στο ενα χαρτονι ειναι 1,25χ85.....δεν ειναι αρκετο αυτο για τις δοκιμες
Κωστή ???
 
Τη Δευτέρα έκανα κάποιες δοκιμές με την AQUILA X 32 προσπαθώντας να την κατεβάσω στα 28 gr. Σαν συμπέρασμα θέλει διόρθωση η κατανομή. Έχουμε και λέμε λοιπόν.
Aquila 1,50 Χ 28 Νο 9
CX 2000, GIOVANI 24
68,50 - 57
30 μέτρα , Θερμ. 24 βαθμοί
BENELLI CRIO 71 CM 3*
 

Attachments

  • AQ +GIOV24.jpg
    AQ +GIOV24.jpg
    219 KB · Προβολές: 33
  • AQ+GIOV24 1.jpg
    AQ+GIOV24 1.jpg
    126 KB · Προβολές: 33
Και μια με αφορμή το στήσιμο ενός συνάδελφου εδώ που είχε βάλει χαρτάκι και φελλό μέσα στο συγκεντρωτήρα. Το έκανα σε Θώδη 23 που δεν γεμίζει με τα 28 gr. Η τουφεκιά ακούστηκε σαν κλούβια δεν ξέρω τη ταχύτητα μπορεί να είχε.
Aquila 1,50 Χ 28 Νο 9
CX 2000, Θώδη 23 + φελλό 2 χιλ.
+ χαρτάκι cal 20
68,50 - 56,50
30 μέτρα , Θερμ. 24 βαθμοί
BENELLI CRIO 71 CM 3*
 

Attachments

  • AQ+ΘΩΔΗ  1.jpg
    AQ+ΘΩΔΗ 1.jpg
    213,3 KB · Προβολές: 28
  • IMG_20230606_220903.jpg
    IMG_20230606_220903.jpg
    95,6 KB · Προβολές: 28
Και μια με αφορμή το στήσιμο ενός συνάδελφου εδώ που είχε βάλει χαρτάκι και φελλό μέσα στο συγκεντρωτήρα. Το έκανα σε Θώδη 23 που δεν γεμίζει με τα 28 gr. Η τουφεκιά ακούστηκε σαν κλούβια δεν ξέρω τη ταχύτητα μπορεί να είχε.
Aquila 1,50 Χ 28 Νο 9
CX 2000, Θώδη 23 + φελλό 2 χιλ.
+ χαρτάκι cal 20
68,50 - 56,50
30 μέτρα , Θερμ. 24 βαθμοί
BENELLI CRIO 71 CM 3*
Παίξε στο 1,55 ×30 και καθάρισες.
 
Παίξε στο 1,55 ×30 και καθάρισες.
Τη δουλεύω στο 1,55 Χ 31 με giovani 20 + χαρτάκι και με SG 19 επίσης και είναι τα βασικά μου setup για τσίχλα και τριγώνι. Αυτό που θέλω είναι να κατέβω σε γραμμάρια να μειώσω και το κόστος λόγω της πορείας που ακολουθούν τα υλικά και λόγω του ότι έχω ένα απόθεμα από τη πυρίτιδα αυτή.
 
Εμενα δεν μου ''ανοιγουν'' οι φωτο....το γιατι δεν το ξερω...Οποτε δεν μπορω να πω την γνωμη μου...
Αλλα η προσπαθεια και μονο...αξιζει το Like !!! :)
Μάλλον σου λείπει κάποιο πρόγραμμα στον υπολογιστή σου κ. Νίκο. Αν θέλεις στείλε μου με π.μ. e mail να σου τις στείλω εκει.
 
Εαν δεν κανω λαθος...οι διαστασεις στο ενα χαρτονι ειναι 1,25χ85.....δεν ειναι αρκετο αυτο για τις δοκιμες
Κωστή ???
Το 1.25cm ειναι αρκετο, αλλα το 0.85cm με περιορίζει...ιδιως απο τα 36.5m κ πέρα...διοτι ρίχνω όρθιος κ οχι σαν τις δικια σου τη νοικοκηρεμενη σειρά, με τα τραπεζακια σου κ ολα τα καλα...... ;)
 
Από 75-80cm είναι ανάλογα το χαρτί
Τα χαρτονια τα λευκα οπως τα δικα σου ειναι απο νεροπαλετες Βίκος....αυτα ειναι 0.80 αν δεν απατώμε.
Αν βρεις απο παλέτες νερού ΙΟΛΗ ειναι 1.25×1.25....

Υ.Γ. Παλέτες της Amstel είναι, καθώς κ το νερό αυτό.
 
Με βρισκει και μενα συμφωνο και για τον λογο αυτο πηρα φετος το 525 για τον λαγο.
Σημερα εβγαλα καλες τουφεκιες !!!
Διορθωσα τα σεταπ ....και εδωσε τουλαχιστον στο Ν4 τουφεκια με αξιοπρεπεια !!!
Το Ν5 αν και τα ποσοστα του παραμενουν χαμηλα....το οτι εφτιαξε η κατανομη του ε' το βλεπεις λιγο
με ''συμπαθεια''..... !!

Το ποιο καλο απο ολα.... και δεν ειναι η μοναδικη φορα....ειναι οτι οι τουφεκιες ειναι ΚΑΡΜΠΟΝ !!!
Και σε συγκεντωση και ταχυτητες!!!
Ξεκιναω με το Ν5 ...και οι καλυκες μεταχειρισμενοι..

36,5 μετρα παλικαρια !!

View attachment 72962

View attachment 72963
View attachment 72964
View attachment 72965
View attachment 72966

Καμια διαφορά δεν ειδα μεταξυ του 615 με το 684 με το δευτερο να εχει λιγο καλυτερη κατανομη..
Η καννη μου πεντακαθαρη και στις δυο τουφεκιες !!!
Το σεταπ....μαλλον δεν παει στα σκουπιδια....''κλειδωσε'' για τα 40 μετρα.....ισως και λιγο παραπανω..
Στα σκουπίδια θα μας στειλεις εσυ οπως το πας!!!
 
Τα χαρτονια τα λευκα οπως τα δικα σου ειναι απο νεροπαλετες Βίκος....αυτα ειναι 0.80 αν δεν απατώμε.
Αν βρεις απο παλέτες νερού ΙΟΛΗ ειναι 1.25×1.25....

Υ.Γ. Παλέτες της Amstel είναι, καθώς κ το νερό αυτό.
Ρολο κοφρε των μπογιατζιδων και κανεις την δουλεια σου οπως γουστάρεις.
 


Σας ευχαριστω πολυ παλικαρια μου !!
Νικολα οταν εχεις τετοιες συγκεντρωσεις το μονο που σε ενδιαφερει ειναι η διατρηση οπως πολυ σωστα
εγραψε ποιο πανω ο Βασιλης 900...
Δεν την εχω αυτην την πυριτιδα....Εαν την ειχα θα στα μετραγα σημερα τα σεταπ σου φιλε μου !!!
 
Στα σκουπίδια θα μας στειλεις εσυ οπως το πας!!!

Δεν εχω τετοιο σκοπο....για ονομα του Θεου.....Απλα προσπαθω να βελτιωνω οτι δεν μου αρεσει...
Ο εχθρος του καλου....το καλυτερο !!!

ΥΓ. Σημερα θα δοκιμασω σεταπ απο 12/70 σε 12/76 με την ΜΒ36.....να δω εαν ''ακουσει''....και βγαλει
καλυτερες τουφεκιες απο το 12/70....
Παντα ψαχνω για το καλυτερο PIRER μου !!!! :)
 
Δεν εχω τετοιο σκοπο....για ονομα του Θεου.....Απλα προσπαθω να βελτιωνω οτι δεν μου αρεσει...
Ο εχθρος του καλου....το καλυτερο !!!

ΥΓ. Σημερα θα δοκιμασω σεταπ απο 12/70 σε 12/76 με την ΜΒ36.....να δω εαν ''ακουσει''....και βγαλει
καλυτερες τουφεκιες απο το 12/70....
Παντα ψαχνω για το καλυτερο PIRER μου !!!! :)
Ανέγνωσα κάπου για κατι δοκιμές που θα γινόταν με s4
 
Ανέγνωσα κάπου για κατι δοκιμές που θα γινόταν με s4

Ναι Στελιο....Ειπα να δοκιμασω και την ς4 σε 12/76.....Δεν εχει νοημα .....λιγα τα γραμμαρια της...και δεν
ειναι εποχες να χαλαω διβασικες για δοκιμες φιλε!!!
Τωρα βεβαια εαν εχεις κατα νου....καποιο συγκεκριμενο σεταπ και σε ''καιει''...να το δοκιμασω βρε φιλε !!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top