Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Πιστεύω πως με βυσμα B&P π.χ. θα είχε σίγουρα παραπάνω ταχύτητα ως κ 10 m/s....οταν τα βύσματα είναι τόσο μουτζουρωμένα, συνηθως εχουμε διαφυγές αερίων....το ιδιο συμβαίνει κ στους Aquila, λιγότερο βέβαια, αλλα συμβαίνει....
Ιδικα στους θώδη, η εμφραξη η καλή παει περήπατο, γι'αυτό αποφεύγω να τους δουλεύω εγω προσωπικά...
 
Είμαι περίεργος ένα πιο σκληρό βύσμα τι διαφορά θα είχε στην ταχύτητα;

Μπορει να εχει ισως 10+μ/δ....και τι εγινε...Χειροτερο θα γινει...μιλαμε για Ν9 σκαγια ....και το 398-411μ/δ
ανεβασμενη ταχυτητα ειναι για τετοιο Νρο σκαγιων...με +10 μετρα ακομα ισως ''σκορπισει'' φιλε !!
Το 389μ/δ το θεωρω καλυτερο .
 
Πιστεύω πως με βυσμα B&P π.χ. θα είχε σίγουρα παραπάνω ταχύτητα ως κ 10 m/s....οταν τα βύσματα είναι τόσο μουτζουρωμένα, συνηθως εχουμε διαφυγές αερίων....το ιδιο συμβαίνει κ στους Aquila, λιγότερο βέβαια, αλλα συμβαίνει....
Ιδικα στους θώδη, η εμφραξη η καλή παει περήπατο, γι'αυτό αποφεύγω να τους δουλεύω εγω προσωπικά...

Που την ειδες την διαφυγη Κωστη ???
Εαν ειχε διαφυγη...δεν θα εβγαζε τετοιες ταχυτητες φιλε !!
 
Που την ειδες την διαφυγη Κωστη ???
Εαν ειχε διαφυγη...δεν θα εβγαζε τετοιες ταχυτητες φιλε !!
Η διαφυγη φενεται απο το μουτζούρωμα το αρκετο....μια χαρα ταχυτητα εδωσε.
Λεμε ομως για το βυσμα...δοκιμασε Καρδαρά 22 ΑΝ ταιρειαζει η ογκομετρια να δούμε, μιας κι αυτο ειναι ελληνικο βυσμα....αβυσσος η ρουφιανα η ιδιογομωση οπως σωστα λες.
 
Η διαφυγη φενεται απο το μουτζούρωμα το αρκετο....μια χαρα ταχυτητα εδωσε.
Λεμε ομως για το βυσμα...δοκιμασε Καρδαρά 22 ΑΝ ταιρειαζει η ογκομετρια να δούμε, μιας κι αυτο ειναι ελληνικο βυσμα....αβυσσος η ρουφιανα η ιδιογομωση οπως σωστα λες.

Αμα σου δειξω μουτζουρωμενα βυσματα....θα νομιζεις οτι ηταν στα καρβουνα μεσα Κωστη μου !!!
Μια χαρα ειναι τα βυσματα...στραγγαλισμα στο πατημα δεν θελει...''Απατητο'' δουλευει μια χαρα...φιλε !!
Μην τα ''υποτιμας''.... ;)
 
Η διαφυγη φενεται απο το μουτζούρωμα το αρκετο....μια χαρα ταχυτητα εδωσε.
Λεμε ομως για το βυσμα...δοκιμασε Καρδαρά 22 ΑΝ ταιρειαζει η ογκομετρια να δούμε, μιας κι αυτο ειναι ελληνικο βυσμα....αβυσσος η ρουφιανα η ιδιογομωση οπως σωστα λες.

Και με του ΤΑΣΚΩΦ....πρεπει να δινει ''ρεστα''....
Οταν μου δωθει ευκαιρια...θα δοκιμασω και τα δυο...Καρδαρα - Τασκωφ.
 
Η διαφυγη φενεται απο το μουτζούρωμα το αρκετο....μια χαρα ταχυτητα εδωσε.
Λεμε ομως για το βυσμα...δοκιμασε Καρδαρά 22 ΑΝ ταιρειαζει η ογκομετρια να δούμε, μιας κι αυτο ειναι ελληνικο βυσμα....αβυσσος η ρουφιανα η ιδιογομωση οπως σωστα λες.
Η διαφυγή καταστρέφει την συγκεντρωση-κατανομη‼️ίσως απλά να καθαρίσε την μαυρίλα απ' την κανη
 
Η διαφυγή καταστρέφει την συγκεντρωση-κατανομη‼️
Συνήθως ναι...αλλα, καποια βυσματα, επιλέγουν τσοκ...το πάχος των πτερυγίων, καθοριζει λιγο κ την εξοδο απο το καθε στόμιο.....εξού κ καποια βυσματα, τα οποία φέρουν ραβδώσεις στα πέταλα (Αquila 22, Drago,Giovani)....αυτό το έχουν για τις τριβες στην κάνη κ την "επιπλέον" υποτήθετε έμφραξη...
Γενικα, μιλαω για το οπλο μου (18.3 Fabarm) η οποία γουστάρει βύσματα B&P, Giovani,S.G. κ.α. όχι όλα όμως...
Σύντομα, θα ανεβασω δικιμές με τη Fabarm (18.3) vs SX4 (18.8) ενός καλού φίλου κ συμμαθητή του
@Ilias Amaliada σε πίνακα & ταχογράφο με τα ίδια φυσίγγια και τσόκ για να έχουμε ολοι μας μια "άποψη" και εικόνα.

Υ.Γ. Δεν κανω "κόντρα" με το παιδί...απλα θα δούμε λιγο πως δουλεύουν οι αυλοί κ τη ταχύτητες κ κατανομές προσφέρουν σε 5-6 setup ΙΔΙΑ...παντα με μαμά τσοκ εννοείται....θα τα διύμε σε λίγο καιρό αυτά.
 
Συνήθως ναι...αλλα, καποια βυσματα, επιλέγουν τσοκ...το πάχος των πτερυγίων, καθοριζει λιγο κ την εξοδο απο το καθε στόμιο.....εξού κ καποια βυσματα, τα οποία φέρουν ραβδώσεις στα πέταλα (Αquila 22, Drago,Giovani)....αυτό το έχουν για τις τριβες στην κάνη κ την "επιπλέον" υποτήθετε έμφραξη...
Γενικα, μιλαω για το οπλο μου (18.3 Fabarm) η οποία γουστάρει βύσματα B&P, Giovani,S.G. κ.α. όχι όλα όμως...
Σύντομα, θα ανεβασω δικιμές με τη Fabarm (18.3) vs SX4 (18.8) ενός καλού φίλου κ συμμαθητή του
@Ilias Amaliada σε πίνακα & ταχογράφο με τα ίδια φυσίγγια και τσόκ για να έχουμε ολοι μας μια "άποψη" και εικόνα.

Υ.Γ. Δεν κανω "κόντρα" με το παιδί...απλα θα δούμε λιγο πως δουλεύουν οι αυλοί κ τη ταχύτητες κ κατανομές προσφέρουν σε 5-6 setup ΙΔΙΑ...παντα με μαμά τσοκ εννοείται....θα τα διύμε σε λίγο καιρό αυτά.
Με κάτι τσεντιτ 38 γρ. Κ συγκεντρωτηρα ντραγκο είχα κατεστραμμένη συγκέντρωση κατανομή‼️έχασα πάπια με τα κωλοφυσιγγα αυτά,όταν κατόπιν τα έριξα στο χαρτι,λέω ,πααααααρτα μλκ‼️
 
Συνήθως ναι...αλλα, καποια βυσματα, επιλέγουν τσοκ...το πάχος των πτερυγίων, καθοριζει λιγο κ την εξοδο απο το καθε στόμιο.....εξού κ καποια βυσματα, τα οποία φέρουν ραβδώσεις στα πέταλα (Αquila 22, Drago,Giovani)....αυτό το έχουν για τις τριβες στην κάνη κ την "επιπλέον" υποτήθετε έμφραξη...
Γενικα, μιλαω για το οπλο μου (18.3 Fabarm) η οποία γουστάρει βύσματα B&P, Giovani,S.G. κ.α. όχι όλα όμως...
Σύντομα, θα ανεβασω δικιμές με τη Fabarm (18.3) vs SX4 (18.8) ενός καλού φίλου κ συμμαθητή του
@Ilias Amaliada σε πίνακα & ταχογράφο με τα ίδια φυσίγγια και τσόκ για να έχουμε ολοι μας μια "άποψη" και εικόνα.

Υ.Γ. Δεν κανω "κόντρα" με το παιδί...απλα θα δούμε λιγο πως δουλεύουν οι αυλοί κ τη ταχύτητες κ κατανομές προσφέρουν σε 5-6 setup ΙΔΙΑ...παντα με μαμά τσοκ εννοείται....θα τα διύμε σε λίγο καιρό αυτά.
S.g /jiovvani/diamante και καρδαρα … με τον Drago μακριά και αγαπημενοι
 
Με κάτι τσεντιτ 38 γρ. Κ συγκεντρωτηρα ντραγκο είχα κατεστραμμένη συγκέντρωση κατανομή‼️έχασα πάπια με τα κωλοφυσιγγα αυτά,όταν κατόπιν τα έριξα στο χαρτι,λέω ,πααααααρτα μλκ‼️
Στο παπί ειμαι λιγο αυστηρός κ δε μου συγχωρώ λαθοι αν φταιω....τα φυσιγγια μου τα γκαζάρω γιατι θελω διατρησεις κ ακαριεαιες καταβολες μες την ορθοστασία του πρωινου καρτεριου του υδροβίου ΚΑΙ με τις ασχημες συνθηκες....δεν παιζω στο υδροβιο γιατι δε θελω να με τρωει το κρυο κ να εχω αστοχιες που δε θα επρεπε να συμβαινουν.....θα σου στειλω 10τμχ δώρο αν θες σε Νο5 ή 6 και ελα να με βρείς.... :)
 
Δεν μπορω να καταλάβω κάτι που βλέπω γενικά με τι σκεπτικό δοκιμάζουμε ένα 4 3 5 νούμερο σκαγι φυσιγγια στα 35 και στα 40 μετρα με 4 και 3 άστρα τσοκ ? Αυτά τα σκάγια δουλεύουν με σφιχτά τσοκ

Α' Καλα...οκ..θυμηθηκες τις τρυπες στον λαγο 100 μετρα...γι'αυτο εχεις αποριες ??
 
Α' Καλα...οκ..θυμηθηκες τις τρυπες στον λαγο 100 μετρα...γι'αυτο εχεις αποριες ??
Μπορείς να μου δείξεις που είπα για τρύπες στα 100 μετρα ? Τώρα αν το 4 αρι σκοτώνει εκεί σας έλυσε την απορία αυτός ο παικτακος που είχε ο Ναυπλιωτης και έσπαγε τα πιατάκια στα 80 μετρα με τα 7 άρια πιστεύω σε κάλυψα και μην το παίρνεις προσωπικά την απορία μου είδα σε παλιό περιοδικό δοκιμές με αυτά τα νούμερα στα 25 μετρα με 3 άστρα σε φυσιγγια long range όπως τα federal rotweil και άλλα
 
Μπορείς να μου δείξεις που είπα για τρύπες στα 100 μετρα ? Τώρα αν το 4 αρι σκοτώνει εκεί σας έλυσε την απορία αυτός ο παικτακος που είχε ο Ναυπλιωτης και έσπαγε τα πιατάκια στα 80 μετρα με τα 7 άρια πιστεύω σε κάλυψα και μην το παίρνεις προσωπικά την απορία μου είδα σε παλιό περιοδικό δοκιμές με αυτά τα νούμερα στα 25 μετρα με 3 άστρα σε φυσιγγια long range όπως τα federal rotweil και άλλα

Αστο μην το συνεχιζεις....Βαρεθηκα να σου τα λεω...Ξερεις οτι τα γραπτα μενουν...Αστο λοιπον γιατι δεν
εχω καμια ορεξη...
Για τον Ναπλιωτη και τα 80 μετρα εκανα δοκιμες...ειδαμε τα χαιρια του...
Εχεις χασει πολλα επεισοδια...

εικόνα_Viber_2023-05-11_17-41-29-650.jpg
 
Αστο μην το συνεχιζεις....Βαρεθηκα να σου τα λεω...Ξερεις οτι τα γραπτα μενουν...Αστο λοιπον γιατι δεν
εχω καμια ορεξη...
Για τον Ναπλιωτη και τα 80 μετρα εκανα δοκιμες...ειδαμε τα χαιρια του...
Εχεις χασει πολλα επεισοδια...

View attachment 74297
Nαι επειδή τα γραπτά μένουν δείξε που είπα για τρύπες στα 100 μετρα. Είπα ακαριαία θάνατοι σε αυτά τα μέτρα με 4 golden wing που παρεμπιπτόντως ακόμα περιμένω την δοκιμή σου. Αντε καλό ξημέρωμα γιατι δεν βγάζουμε άκρη εμείς οι δυο εγώ μιλάω κυνηγετικά και εσύ με δοκιμες
 
Παλι ξυνεσαι να γινεις ρομπα....Ειπα να το αποφυγω...αλλα εφοσον το θελεις περιμενε...
Οσον αφορα για χαρτινα με την ντιανα...τελικα δεν τα βρηκα...και εκει σταθηκες τυχερος...
Εαν εχεις ''αντερα'' ομως....ειχες πει οτι εχεις τετοιο στοκ φυσιγγιων....
Στειλε μου 5 φυσιγγια με δικα μου εξοδα....και σου πληρωσω και τα φυσιγγια σου...
Αλλα ''αντερα'' δεν εχεις....στο εχω ξανα πει..
Γιατι παλι ρομπα θα γινεις...και το ξερεις....Γι'αυτο και δεν θα τα στειλεις.
Και μην μας το παιζεις κυνηγαρας....γιατι απλα δεν εισαι...

ΥΓ. Πρεπει να ψαξω να βρω τα γραφομμενα σου...μολις τα βρω θα τα ανεβασω...
 
Παλι ξυνεσαι να γινεις ρομπα....Ειπα να το αποφυγω...αλλα εφοσον το θελεις περιμενε...
Οσον αφορα για χαρτινα με την ντιανα...τελικα δεν τα βρηκα...και εκει σταθηκες τυχερος...
Εαν εχεις ''αντερα'' ομως....ειχες πει οτι εχεις τετοιο στοκ φυσιγγιων....
Στειλε μου 5 φυσιγγια με δικα μου εξοδα....και σου πληρωσω και τα φυσιγγια σου...
Αλλα ''αντερα'' δεν εχεις....στο εχω ξανα πει..
Γιατι παλι ρομπα θα γινεις...και το ξερεις....Γι'αυτο και δεν θα τα στειλεις.
Και μην μας το παιζεις κυνηγαρας....γιατι απλα δεν εισαι...

ΥΓ. Πρεπει να ψαξω να βρω τα γραφομμενα σου...μολις τα βρω θα τα ανεβασω...
Θα τα περιμένω όπως τα φυσιγγια που παράγγειλες.... Και βέβαια είμαι κυνηγαρας κυον και άγω... Καλό ξημέρωμα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top