Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Κυνηγετικές-Πυρίτιδες.2043/page-194#post-857878

"Όταν ρίχνεις εκεί που οι άλλοι θεωρούν όριο και παίρνεις από αλλού το λαγό και από αλλού το κεφάλι η ψάχνεις τα μπροστά ποδια σου μοιάζει να έχει ανοίξει το φύσεκι?"

Αποκλείεται να έχει ανοίξει και λογικά πρέπει να έχει γόμωση High Explosive με χρονοκαθυστέρηση.
Που τα βρίσκεις αυτά να πάρω μερικά ?
 
Last edited:
Πραγματικά έχεις δίκιο, πουθενά δεν είπες για τρύπες στα 100m.

Αν έλεγες στα 100m θα ήταν οριακά πιστευτό 😜 ... αλλά είπες στα 100+m ...

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Κυνηγετικές-Πυρίτιδες.2043/page-190#post-857293

Μάλλον θα έκανες λάθος την απόσταση ... οπότε πες μας μια πιο φυσιολογική.
Optima HP
 
Πραγματικά έχεις δίκιο, πουθενά δεν είπες για τρύπες στα 100m.

Αν έλεγες στα 100m θα ήταν οριακά πιστευτό 😜 ... αλλά είπες στα 100+m ...

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Κυνηγετικές-Πυρίτιδες.2043/page-190#post-857293

Μάλλον θα έκανες λάθος την απόσταση ... οπότε πες μας μια πιο φυσιολογική.
tenor1.gif
 
Καλημέρα!!! Τελικά κύριε @ΝίκοςΠ όταν στηνουμε ένα σετ απ από αστέρι σε ρελι, το μεταφέρουμε σε 65αρι κάλυκα και αυξάνουμε πυρίτιδα 0,05γρ; (ενας γενικός κανόνας από ότι κατάλαβα)
Στη συνέχεια κάνουμε δοκιμές να δούμε τι κατανομή βγήκε..
 
Nαι επειδή τα γραπτά μένουν δείξε που είπα για τρύπες στα 100 μετρα. Είπα ακαριαία θάνατοι σε αυτά τα μέτρα με 4 golden wing που παρεμπιπτόντως ακόμα περιμένω την δοκιμή σου. Αντε καλό ξημέρωμα γιατι δεν βγάζουμε άκρη εμείς οι δυο εγώ μιλάω κυνηγετικά και εσύ με δοκιμες

Θα τα περιμένω όπως τα φυσιγγια που παράγγειλες.... Και βέβαια είμαι κυνηγαρας κυον και άγω... Καλό ξημέρωμα

Πραγματικά έχεις δίκιο, πουθενά δεν είπες για τρύπες στα 100m.

Αν έλεγες στα 100m θα ήταν οριακά πιστευτό 😜 ... αλλά είπες στα 100+m ...

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Κυνηγετικές-Πυρίτιδες.2043/page-190#post-857293

Μάλλον θα έκανες λάθος την απόσταση ... οπότε πες μας μια πιο φυσιολογική.

Τωρα Νικολακι τι εχεις να μας πεις ??

Οτι εισαι μεγας ΔΗΘΕΝ...το ξερουμε...Οτι εισαι παραμυθας και αυτο το ξερουμε....Το οτι δεν εχεις
''αντερα'' και αυτο το ξερουμε...Θελεις να μας το παιξεις κυνηγος αλλα φρου-φρου και αρωματα
εισαι...
Και εχεις και τα μουτρα να λες σε μενα για τα φυσιγγια που δεν βρηκα ??
Σου ειπα σταθηκες τυχερος...γιατι ετσι και τα ευρισκα...παλι ξεφτιλα θα γινοσουν...με αυτα που λες !!!

Εχω την εντυπωση οτι μια συγνωμη σου προς ολους τους φιλους και συναδελφους του φορουμ
θα ηταν το λιγοτερο που θα μπορουσες να κανεις...
Αλλα ειπαμε αυτο θελει ''αντερα'' που το πιθανοτερο να μην εχεις!!

Δεν εχεις καμια σοβαροτητα επανω σου....εσυ νομιζεις οτι απευθυνεσαι...στους οικείους σου που
μπορεις και τους παραμυθιαζεις....
Τι να αλλο να σου πω....ΑΠΛΑ Ντρεπομαι που εχουμε το ιδιο ονομα...αν ειναι το πραγματικο σου και
αυτο...γιατι εδω στο φορουμ μας εχεις ξανα βαφτιστει 3 φορες ακομα - ΚΩΣΤΑΣ - ΣΤΑΥΡΟΣ - ΝΙΚΟΣ..

Ξερεις βρε ποσα ειναι τα 100 πραγματικα μετρα ??
Να σου πω εγω...Ιδεα δεν εχεις...απλα λες κουβεντες για να εντυπωσιασεις...και γινεσαι ξεφτιλα!!
Θα σου δειξω ποσα ειναι τα 100 πραγματικα μετρα
Αυτα ειναι.. 85 πραγματικα μετρα..

εικόνα_Viber_2023-05-11_17-41-29-650.jpg
Και αυτα 100 πραγματικα μετρα.


εικόνα_Viber_2023-05-10_12-40-38-172.jpg
Και ο στοχος 125χ85..
Και εσυ στα 100+ μετρα βρηκες τον λαγο και του εκανες και τρυπες ??
Βρε αντε πηγαινε απο δω....Παρε το κουβαδακι σου και τραβα σε αλλη παραλια να παιξεις !!!
Για γελια και για κλαματα εισαι !!! :cool:
 
Last edited:
Καλημέρα!!! Τελικά κύριε @ΝίκοςΠ όταν στηνουμε ένα σετ απ από αστέρι σε ρελι, το μεταφέρουμε σε 65αρι κάλυκα και αυξάνουμε πυρίτιδα 0,05γρ; (ενας γενικός κανόνας από ότι κατάλαβα)
Στη συνέχεια κάνουμε δοκιμές να δούμε τι κατανομή βγήκε..

Ναι Κωστη....Οταν κλεινουμε σε καλυκα 68,5 -στα 63 με τζαμακι θελει 0,05 περισσοτερη πυριτιδα...
Σε καλυκα 65,4 - 60....αναλογα τον καιρο ( ζεστη -κρυο ) κανονιζεις και την δοσολογια ...
Οπως ειδες στις δοκιμες....το 1,60χ32 με 389μ/δ για ζεστη το θεωρω καλυτερο...απο το 411μ/δ...
Τωρα βεβαια...οπως λεω παντα...τα ''θελω'' του καθε ενος μας ειναι διαφορετικα φιλε !!
 
Πραγματικά έχεις δίκιο, πουθενά δεν είπες για τρύπες στα 100m.

Αν έλεγες στα 100m θα ήταν οριακά πιστευτό 😜 ... αλλά είπες στα 100+m ...

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Κυνηγετικές-Πυρίτιδες.2043/page-190#post-857293

Μάλλον θα έκανες λάθος την απόσταση ... οπότε πες μας μια πιο φυσιολογική.
Πρέπει να προσέχουμε τη γράφουμε μι σένα
Πέρασες και την ΕΥΠ ισυ
 
Τωρα Νικολακι τι εχεις να μας πεις ??

Οτι εισαι μεγας ΔΗΘΕΝ...το ξερουμε...Οτι εισαι παραμυθας και αυτο το ξερουμε....Το οτι δεν εχεις
''αντερα'' και αυτο το ξερουμε...Θελεις να μας το παιξεις κυνηγος αλλα φρου-φρου και αρωματα
εισαι...
Και εχεις και τα μουτρα να λες σε μενα για τα φυσιγγια που δεν βρηκα ??
Σου ειπα σταθηκες τυχερος...γιατι ετσι και τα ευρισκα...παλι ξεφτιλα θα γινοσουν...με αυτα που λες !!!

Εχω την εντυπωση οτι μια συγνωμη σου προς ολους τους φιλους και συναδελφους του φορουμ
θα ηταν το λιγοτερο που θα μπορουσες να κανεις...
Αλλα ειπαμε αυτο θελει ''αντερα'' που το πιθανοτερο να μην εχεις!!

Δεν εχεις καμια σοβαροτητα επανω σου....εσυ νομιζεις οτι απευθυνεσαι...στους οικείους σου που
μπορεις και τους παραμυθιαζεις....
Τι να αλλο να σου πω....ΑΠΛΑ Ντρεπομαι που εχουμε το ιδιο ονομα...αν ειναι το πραγματικο σου και
αυτο...γιατι εδω στο φορουμ μας ξανα βαφτιστει 3 φορες ακομα - ΚΩΣΤΑΣ - ΣΤΑΥΡΟΣ - ΝΙΚΟΣ..

Ξερεις βρε ποσα ειναι τα 100 πραγματικα μετρα ??
Να σου πω εγω...Ιδεα δεν εχεις...απλα λες κουβεντες για να εντυπωσιασεις...και γινεσαι ξεφτιλα!!
Θα σου δειξω ποσα ειναι τα 100 πραγματικα μετρα
Αυτα ειναι.. 85 πραγματικα μετρα..

View attachment 74310
Και αυτα 100 πραγματικα μετρα.


View attachment 74311
Και ο στοχος 125χ85..
Και εσυ στα 100+ μετρα βρηκες τον λαγο και του εκανες και τρυπες ??
Βρε αντε πηγαινε απο δω....Παρε το κουβαδακι σου και τραβα σε αλλη παραλια να παιξεις !!!
Για γελια και για κλαματα εισαι !!! :cool:
Ένα γήπεδο ποδοσφαίρου είναι 105 μέτρα
Μερικές φορές βλέπουμε το μετρο πιθαμή
Κύριε Νίκο
 
Ένα γήπεδο ποδοσφαίρου είναι 105 μέτρα
Μερικές φορές βλέπουμε το μετρο πιθαμή
Κύριε Νίκο

Ναι οκ....Απο την αλλη....και για μενα...οταν υποτιμουν την νοημοσυνη μου...δεν μου αρεσει...
Δεν δεχομαι να με θεωρει καποιος βλακα Χαρη μου !!
Δεν ειμαι απο αυτους που τους λενε πεταει ο γαιδαρος ..και θα πω ναι !!
 
Μηπως αναφερεστε σε μενα ??
Εγραψα κατι που δεν επρεπε ??
Πληθυντικός...
Αναφέρομαι σε όλα τα μέλη που συμμετέχουν στο συγκεκριμένο θέμα.
Ζητάω το αυτονόητο!
Μιλάτε κόσμια.
Χωρίς ειρωνείες.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ
 
Πραγματικά έχεις δίκιο, πουθενά δεν είπες για τρύπες στα 100m.

Αν έλεγες στα 100m θα ήταν οριακά πιστευτό 😜 ... αλλά είπες στα 100+m ...

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Κυνηγετικές-Πυρίτιδες.2043/page-190#post-857293

Μάλλον θα έκανες λάθος την απόσταση ... οπότε πες μας μια πιο φυσιολογική.
Πτανα Καρδίτσα😆μην παραχωσ κανιένας καμία μλκ ,άααααμεσους να ντ ξειπαραχωεις😆
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top