Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Όχι ο φούφουτος
.sarcastic.
Το τσοκ να φανταστείς το χάρισα στον @vazelos γιατί ήταν πολύ σφιχτό για τα γούστα μου και δεν μου άρεσε οπτικά αχαχαχα

Μόλις 0,88mm σύσφιξη στον αυλό μου 18,42.
Το φουφουτος‼️ είναι τρειντ Μαρκ καρδιτσιωτικο 💓💓💓💓
 
Σημερινες...με τον ηλιο αρκετα ψηλωμενο...Θερμοκρασια 34 υπο σκιαν...υγρασια στο 50% .

ΤΕΚΝΑ...Αγνωστο ΛΟΤ....Αλλα εδωσε τα ''ρεστα'' της !!! :) :cool:

36,5 πραγματικα μετρα..

εικόνα_Viber_2023-07-22_11-19-03-737.jpg

1η ΒΟΛΗ

εικόνα_Viber_2023-07-22_11-20-20-037.jpg
εικόνα_Viber_2023-07-22_11-20-28-531.jpg

2η ΒΟΛΗ.

εικόνα_Viber_2023-07-22_11-20-42-819.jpg
εικόνα_Viber_2023-07-22_11-24-02-475.jpg

Φυσιγγια με τετοιες αποκλισεις ...σε συγκεντρωση 4 σκαγια ...και ταχυτητες στα 2μ/δ. εγω τα ονομαζω
καρμπον.
Επισεις οτι σκορπανε τα φυσιγγια με την ζεστη...προκειται περι ΜΥΘΟΥ...και λογια ''καφενειου''....
Δεν το λεω εγω....αυτο το λενε οι δοκιμες !!!


ΥΓ. Γιωργο το διασπορας αν και το πηρα μαζι μου....Ξεχασα να παρω την χραπα που ειναι κοντοκανη...
Με το ΒΟΙΤΟ με 1*-3* αστρα σταθερα και 76 εκατοστα καννες η μετρηση θα ηταν λαθος.
Την επομενη φορα φιλε !!!

Αυτα για σημερα παλικαρια μου !!!:)
 
View attachment 75284

θεωρω ότι με FULL θα ήταν καλύτερα. Βέβαια δεν ξέρω αν η βολή είναι όπως πρέπει. Μάλλον όπως θα την έκανες εσύ. Έτσι ενδεικτικά..

View attachment 75286

θελω την άποψη σου. Με ενδιαφέρει τα μαλλα
Πολύ καλές και οι 2 αν τα σκάγια είναι σωστά.
 
Σημερινες...με τον ηλιο αρκετα ψηλωμενο...Θερμοκρασια 34 υπο σκιαν...υγρασια στο 50% .

ΤΕΚΝΑ...Αγνωστο ΛΟΤ....Αλλα εδωσε τα ''ρεστα'' της !!! :) :cool:

36,5 πραγματικα μετρα..

View attachment 75288

1η ΒΟΛΗ

View attachment 75289
View attachment 75290

2η ΒΟΛΗ.

View attachment 75291
View attachment 75292

Φυσιγγια με τετοιες αποκλισεις ...σε συγκεντρωση 4 σκαγια ...και ταχυτητες στα 2μ/δ. εγω τα ονομαζω
καρμπον.
Επισεις οτι σκορπανε τα φυσιγγια με την ζεστη...προκειται περι ΜΥΘΟΥ...και λογια ''καφενειου''....
Δεν το λεω εγω....αυτο το λενε οι δοκιμες !!!


ΥΓ. Γιωργο το διασπορας αν και το πηρα μαζι μου....Ξεχασα να παρω την χραπα που ειναι κοντοκανη...
Με το ΒΟΙΤΟ με 1*-3* αστρα σταθερα και 76 εκατοστα καννες η μετρηση θα ηταν λαθος.
Την επομενη φορα φιλε !!!

Αυτα για σημερα παλικαρια μου !!!:)
Δώσε και μένα μπάρμπα! 😍
 
Σημερινες...με τον ηλιο αρκετα ψηλωμενο...Θερμοκρασια 34 υπο σκιαν...υγρασια στο 50% .

ΤΕΚΝΑ...Αγνωστο ΛΟΤ....Αλλα εδωσε τα ''ρεστα'' της !!! :) :cool:

36,5 πραγματικα μετρα..

View attachment 75288

1η ΒΟΛΗ

View attachment 75289
View attachment 75290

2η ΒΟΛΗ.

View attachment 75291
View attachment 75292

Φυσιγγια με τετοιες αποκλισεις ...σε συγκεντρωση 4 σκαγια ...και ταχυτητες στα 2μ/δ. εγω τα ονομαζω
καρμπον.
Επισεις οτι σκορπανε τα φυσιγγια με την ζεστη...προκειται περι ΜΥΘΟΥ...και λογια ''καφενειου''....
Δεν το λεω εγω....αυτο το λενε οι δοκιμες !!!


ΥΓ. Γιωργο το διασπορας αν και το πηρα μαζι μου....Ξεχασα να παρω την χραπα που ειναι κοντοκανη...
Με το ΒΟΙΤΟ με 1*-3* αστρα σταθερα και 76 εκατοστα καννες η μετρηση θα ηταν λαθος.
Την επομενη φορα φιλε !!!

Αυτα για σημερα παλικαρια μου !!!:)
Οι δοκιμές σου Νίκο μας δείχνουν ότι η Tecna είναι ένα κορυφαίο υλικό που δυστυχώς δύσκολα θα την δουλέψουμε ξανά!
 
Οι δοκιμές σου Νίκο μας δείχνουν ότι η Tecna είναι ένα κορυφαίο υλικό που δυστυχώς δύσκολα θα την δουλέψουμε ξανά!

Με οτι εχουμε...θα πορευτουμε φιλε !!!
Εμεις σαν ιδιογομωτες θα το παλεψουμε....Αυτους που αγοραζουν εμπορικα σκεπτομαι....και εκει πιστευω
οτι θα πεσει πολυ κλαμα....
Απο την μια για εχουν καλο φυσιγγιο....πρεπει να βαλουν ''βαθια'' το χερι στην τσεπη...
Απο την αλλη στο ''φτυνοφυσιγγιο''....θα αντιλαλουν τα βουνα και τα λαγκαδια απο γαμωσταυριδια !!!
Δεν θελω να ειμαι απολυτος....Αλλα αυτην την στιγμη...ποιο φυσιγγιο των 36-38 γραμμαριων κυκλοφορει
στην αγορα....με προσιτη τιμη ...και να ειναι και καλο ??
Ρωταω...δεν ξερω...
 
Αυτό είναι μελάτο.
Τέλος περιόδου πριν 4 χρόνια μου είχαν περισσέψει,μιας και από τις 4-5 πρώτες τουφεκιές κατάλαβα ότι για άλλη μια φορά δεν..απλα δεν.. και τα είχα πάρει να τα ρίξω σε κάτι κορακοειδη , επιβλαβή,πες τα όπως θες...ακόμα γελάνε και ακόμα ζουν.. για να μην είμαι μόνο αρνητικός τη πρώτη χρονιά που τα δοκίμασα πήρα πουλιά,την δεύτερη όμως μάλλον έπεσα σε κακία παρτίδα..μετά βγήκαν τα 38 και ρώτησα έναν εδώ μέσα και μου λέει μείνε στα 36...και κάθομαι και σκέφτομαι τώρα εγώ σα φυσιγγοκαφτης, άμα τα 36 εμένα δεν...τα 38 πόσο δεν δεν ;
 
Στα 35 γραμμάρια και πάνω οι τιμές είναι για να κλαίς! Και επειδή ρίχνω αρκετά τέτοια φυσίγγια μέσα στην χρονιά, για εμένα δεν είναι μόνο θέμα ποιότητας η ιδιογόμωση αλλά και οικονομίας!
Για κανε ένα λογαριασμό να δεις ποσό σου βγενει το 36αρι με mb36!!!!! Με mb32 1,70*33 βγενει 9,80 με σκαγια ν8,5 ποια οικονομία!!!!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top