Βλητικές δοκιμές

Κανονικα επρεπε να υπηρχε κρατικη τραπεζα δοκιμων ,ωστε ο καθε ιδιογομωτης να δοκιμαζει κατοπιν ραντεβου δωρεαν τα.φυσιγγια που.φτιαχνει.Ειναι ξεφτιλα μεγαλοι ελληνες κατασκευαστες να εχουν ουγγρικες σφραγιδες δοκιμης στα φυσιγγια.τους και οχι ελληνικες Τι λεω τωρα εγω κυριακατικα
 
Κανονικα επρεπε να υπηρχε κρατικη τραπεζα δοκιμων ,ωστε ο καθε ιδιογομωτης να δοκιμαζει κατοπιν ραντεβου δωρεαν τα.φυσιγγια που.φτιαχνει.Ειναι ξεφτιλα μεγαλοι ελληνες κατασκευαστες να εχουν ουγγρικες σφραγιδες δοκιμης στα φυσιγγια.τους και οχι ελληνικες Τι λεω τωρα εγω κυριακατικα
Μμμ σωθηκες,εδω βλεπεις οτη θελουν να μας διαλησουν οχη τραπεζα δωκιμων
 
Κανονικα επρεπε να υπηρχε κρατικη τραπεζα δοκιμων ,ωστε ο καθε ιδιογομωτης να δοκιμαζει κατοπιν ραντεβου δωρεαν τα.φυσιγγια που.φτιαχνει.Ειναι ξεφτιλα μεγαλοι ελληνες κατασκευαστες να εχουν ουγγρικες σφραγιδες δοκιμης στα φυσιγγια.τους και οχι ελληνικες Τι λεω τωρα εγω κυριακατικα
Τράπεζα Δοκιμών μπορεί να μην έχουμε αλλά από Τράπεζες Σπέρματος μπόλικες.
Για την διαιώνιση της παραδοσιακής μας κληρονομιάς...
 
Κανονικα επρεπε να υπηρχε κρατικη τραπεζα δοκιμων ,ωστε ο καθε ιδιογομωτης να δοκιμαζει κατοπιν ραντεβου δωρεαν τα.φυσιγγια που.φτιαχνει.Ειναι ξεφτιλα μεγαλοι ελληνες κατασκευαστες να εχουν ουγγρικες σφραγιδες δοκιμης στα φυσιγγια.τους και οχι ελληνικες Τι λεω τωρα εγω κυριακατικα
Στην Ελλάδα ότι είναι δωρεάν πρέπει να λαδωσεις για να κάνεις τη δουλειά σου.
 
Κύριε Νίκο, σε 70αρη κάλυκα δε χωράει;

Σε 12/70 και σε ρελι βγαινει η ογκομετρια Κωστή....Αλλα...εχει τα ''αλλά του''....εννοω οτι στην ιδια
δοσολογια...θα την ''ακουσεις''...
Ισως το δοκιμασω σημερα...για να δω διαφορές φιλε !!!
 
Σε 12/70 και σε ρελι βγαινει η ογκομετρια Κωστή....Αλλα...εχει τα ''αλλά του''....εννοω οτι στην ιδια
δοσολογια...θα την ''ακουσεις''...
Ισως το δοκιμασω σημερα...για να δω διαφορές φιλε !!!
Περιμένω τα αποτελέσματα κύριε Νίκο!
Η απορία μου είναι η διαφορά στην ταχύτητα και τη συγκέντρωση εάν παραμείνει η γόμωση ίδια.
Εαν τα έχω καταλάβει σωστά... θα πρέπει να σκορπισει λόγω υψηλότερων πιεσεων που θα αναπτυχθούν;;;;
 
Περιμένω τα αποτελέσματα κύριε Νίκο!
Η απορία μου είναι η διαφορά στην ταχύτητα και τη συγκέντρωση εάν παραμείνει η γόμωση ίδια.
Εαν τα έχω καταλάβει σωστά... θα πρέπει να σκορπισει λόγω υψηλότερων πιεσεων που θα αναπτυχθούν;;;;

Το ''σκορπισει'' ειναι το λιγοτερο...Το θεμα ειναι μην φτασουν τα bar στον Θεο...
Θα δοκιμασω με σκληρο και μαλακό βυσμα...για να εχω καλυτερη εικονα και βλεποντας και κανοντας...!!!
 
Τράπεζα Δοκιμών μπορεί να μην έχουμε αλλά από Τράπεζες Σπέρματος μπόλικες.
Για την διαιώνιση της παραδοσιακής μας κληρονομιάς...
Εγώ πιστευω πως αν δεις από τηλεσκόπιο μεγάλο σιγουρα θα βρεις εξωγήινους πρέπει να έχει ξαστεριά όμως ….(Νομιζω!!!!!!!)
 
Δυο απογευματινες δοκιμες...με Μ92ς στα 36,5 μετρα με 3* αστρα του ΒΟΙΤΟ ..Στο αγαπημενο μου
Ν4+Ν1...!!

36,5 μετρα .

View attachment 76770
Το βυσμα εφτασε και τρυπησε τον στοχο..View attachment 76771
View attachment 76772

Η αποτυπωση...και ειναι πολλα υποσχομενη ..( για μενα )!!

View attachment 76773
View attachment 76774
Συνεχιζω με ρελι...παλι με Μ92ς...Στα ιδια νουμερα σκαγιων !!
Καλημέρα μαστό Νίκο μας έχεις τρελάνει με αυτά τα μαγειρέματα set up.....🙏🙏🙏❤️🇬🇷
 
Μ92ς σε ρελιαστο...με Ν4+Ν1 + αλευρι...και περιμενα καλυτερη ταχυτητα...αλλα ασχετα με το τι ηθελα
αυτο πηρα !!

36,5 μετρα.

View attachment 76777

View attachment 76778
View attachment 76779
Αυτα για σημερα παλικαρια μου !! :)
Σε ρελι μια συνταγή που μου έχει δώσει αρκετά θηράματα κ δουλεύει καλά είναι σε 70αρι κάλυκα cx2000-2,10 με 2,15 ανάλογα την παρτίδα - 40 + 2 αλεύρι - sg magnum κομμένος σε 4 πέταλα κ τζαμακι στα 63,5.
415 ταχύτητα έχει, το γεμίζω μόνο σε σκάγια από νούμερο 3 κ κάτω κ κάνει δουλειά, αν θέλετε δοκιμάστε το....
 
Σε ρελι μια συνταγή που μου έχει δώσει αρκετά θηράματα κ δουλεύει καλά είναι σε 70αρι κάλυκα cx2000-2,10 με 2,15 ανάλογα την παρτίδα - 40 + 2 αλεύρι - sg magnum κομμένος σε 4 πέταλα κ τζαμακι στα 63,5.
415 ταχύτητα έχει, το γεμίζω μόνο σε σκάγια από νούμερο 3 κ κάτω κ κάνει δουλειά, αν θέλετε δοκιμάστε το....

Θα κλεισω και τετοιο με Ν2 σκαγια....και θα ριξω Αρη !! :)
 
Ιταλία έχει βρει κανένας άκρη για δοκιμές ή το πρόβλημα είναι να στείλεις φυσίγγια ταχυδρομικά ;
Δεν δέχεται κανένα κουριερ μεταφορά φυσιγγίων στο εξωτερικό, έχω ρωτήσει παντού, στην Ευρώπη υπάρχουν ειδικές μεταφορικές για επικίνδυνα φορτία, εδώ όχι.
Φυσικά και έχουμε.
Αλλιώς, πως θα θα κληρονομήσουμε στους απογόνους την πολιτιστική μας πεοκρουσία;.my man.
Ήξερα μόνο για σπερματοχυση σε παραγωγικά ζώα για βελτίωση της παραγωγής, σε ανθρώπους μόνο οι ναζί επίσημα εφάρμοσαν την ευγονικη. Τώρα αν υποθέσουμε πως πρέπει να σώσουμε το DNA των νεοελληνων, τότε θα έπρεπε να δέχονται οι τράπεζες αυτές σπέρμα μόνο από επιλεγμένους δότες, ( μητσοτακη, τσιπρα, γιωργακη κλπ), αλλά υποθέτω ότι οι δότες θα είναι τίποτε πακι αφραγκοι ή κανένας αισιόδοξος που τον παραμυθιασανε λέγοντας του ότι θα του γίνει η λήψη από νοσοκόμα τούμπανο με παραδοσιακό τρόπο.
 
Back
Top